اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود ارائه مکان یابی و پوشش در شبکه های بیسیم حس گر

دانلود ارائه مکان یابی و پوشش در شبکه های بیسیم حس گر

چکیده:

گسترش تکنولوزی و نقش آن در زندگی امروزی و همچنین با پیشرفت های اخیر در زمینه الکترونیکی و مخابرات، با توجه به کاربردها و مزایای استفاده از این نوع از شبکه های بیسیم و نقشی که در زندگی روز مره ما می تواند عهده دار شود، بر این آمده ایم که به بررسی معماری کلی شبکه های حسگر از جمله معماری ارتباطی در آن ها و اجزای سخت افزار در این نوع از شبکه های بی سیمی بپردازیم، که با کاربردهای جالب و خاص خود توجه متخصصان در این زمینه را به خود جلب کرده است. در حال حاضر شبکه های بی سیمی حسگر یکی از موضوعات فعال تحقیقاتی درعلوم کامپیوتر و ارتباطات است که هر ساله تعداد بی شماری کارگاه و کنفرانس در این زمینه برگزار می شود. در زمن این مقاله سعی شده، با توجه به تعریف ساده وبیان مختصر و صریح از شبکه های حسگر حتی برای خوانندگانی که آشنایی زیاد با این نوع از شبکه ها ندارند مفید واقع شوند. که امید است با پیشکش ان به اهالی دانش و فن، بتوان گامی هر چند مختصر در راه آبادانی و سربلندی ایران عزیز و همچنین مقدمه ای برای پیشرفت علاقه مندان به این زمینه را فراهم آورد. لذا از همه ی خوانندگان ،اساتید ودانشجویان گرامی خواهشمندیم مارا از نظرات و پیشنهادات سازنده خود محروم نفرمایید.

مقدمه
در شبکه های حسگر، حسگر های زيادی در محيط پراکنده می شوند و شروع به نمونه برداری و اندازه گيری نمونه های محيطی می کنند و بعد از جمع آوری و نمونه برداری آنها را پردازش میکنند و در صورت نياز آنها را برای گره اصلی ارسال می کنند. اين شبکه ها بصورت خودکار بدون دخالت انسان کارهای خود را انجام می دهند. در اين شبکه ها برخی از مسائل مانند سطح ناحيه پوشش و انرژی مصرفی از مسائل مهمی محسوب می شوند که در اين زمينه ها تحقيقات زيادی انجامشدهاست.شبکه های حسگر تعدادی از مسائل بهینه سازی ومفهومی جدید را مطرح می کنند.بعضی ازمسائل مثل مکان یابی حسگرها، استقرار و پیگیری آنها مسائل اساسی هستند چرا که بسیاری از کاربردها برای اطلاعات لازم به آنها اتکا دارند. شبکه های حسگر تعدادی از مسائل بهينه سازی ومفهومی جدید را مطرح می کنند. بعضی از مسائل مثل مکان يابی حسگرها، استقرار و پيگيری آنها مسائل اساسی هستند چرا که بسياری از کاربردها برای اطلاعات لازم به آنها اتکا دارند. پيشرفت‌های اخیر در زمینه الكترونیك و مخابرات بي‌سيم توانايی طراحی و ساخت حسگرهايی را با توان مصرفی پايين، اندازه كوچك، قيمت مناسب و كاربری‌های گوناگون داده است. اين حسگرهای كوچك كه توانايی انجام اعمالی چون دريافت اطلاعات مختلف محيطی، بر اساس نوع حسگر، پردازش و ارسال آن اطلاعات را دارند، موجب پيدايش ايده‌ای برای ايجاد و گسترش شبكه‌های موسوم به شبكه‌های بيسيم حسگر WSN (Wireless Sensor Network) شده‌اند.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 500 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
erae-poroje_324064_1165.zip1.1 MB

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar