اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک دیگر استفاده نمایید .......

دانلود پروژه شبیه سازی شبکه به کمکN s 2

دانلود پروژه شبیه سازی شبکه به کمکN s 2

چکیده -NSيك شبيه ساز رويدادگراست كه در دانشگاه بركلي براي شبيه‏سازي شبكه‏هاي مبتني بر IPايجاد گرديده. در اين شبيه ساز پروتكلهاي شبكه از قبيل TCP و UDP، رفتار منابع ترافيك زا مانند Ftp ، Telnetو Web، مكانيزم مديريت صف در مسيريابها از قبيل DropTail، REDو CBQ، الگوريتمهاي مسيريابي مانند Dijkestraو …. قابل اجرا مي‏باشند.

 

کلید واژه –پروتکلTCP،پروتکل UDP ،الگوریتمهای مسیر یابی، منابع ترافیک زا( Ftp ،Telnet،Web )

 

مقدمه :

شبیه ساز شبکه ( نسخه 2) که با نام Ns2شناخته شده است ، بطور ساده یک ابزار شبیه سازی رخداد- گسسته است که در مطالعه طبیعت دینامیکی شبکه های ارتباطی، مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک NS2 شبیه سازی پروتکلها وعملکردها (مثل TCP و UDP) و الگوریتمهای مسیریابی و ...) ی شبکه های سیمی و شبکه های بی سیم بخوبی قابل انجام هستند. همچنین امکان تغییر و تعریف پروتکلهای شبکه ای و رفتار متناظر آنها توسط کاربران فراهم شده است.

انعطاف پذیری و طبیعت ماژولار این شبیه ساز، سبب محبوبیت و استفاده همیشگی آن در مجامع تحقیقاتی شبکه (از زمان ایجاد آن در سال 1989،) شده است. از آن موقع این ابزار دستخوش تغییرات و تجدید نظرهای سازنده ای شده است که دست اندرکاران این زمینه سهم قابل توجهی در آن داشته اند. از جمله این دست اندرکاران میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

- دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه کورنل که شبیه ساز شبکه واقعی را ایجاد کردند، و این شبیه ساز، بنای NS محسوب می شود.

- آژانس DARPA ، که از سال 1995، و از طریق پروژه VINT ، توسعه NS را پشتیبانی کرد.

- بنیاد ملی علوم ( ایالات متحده ) ، که اخیراً به جمع توسعه دهندگان NS پیوسته است.

- ISI ، که در حال حاضر توسعه NS2 ، توسط این انجمن علمی صورت می گیرد.

- و در آخر( و نه به لحاظ درجه اهمیت)، محققان و توسعه دهندگانی که درمجامع مختلف با فعالیتهای مداوم خود ، NS2 را پرقدرت و فراگیر نموده اند.

همانطور که گفته شد، در حال حاضر توسعه NS2 بوسیله ای ISI انجام می شود و توسط DARPa و NSF پشتیبانی می شود.

NS2 اساسا برای کار در محیط لیونکس ساخته شده است، اما می توان به کمک برنامه های کمکی مثل Cygwin( که یک محیط مجازی از سیستم عامل لینوکس ایجاد کند) آن را روی سیستم عامل windows نیز نصب نمود. جزئیتات در ویندوز، بصورت یک فایل ویدیویی تهیه شده است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ns2_325490_7510.zip1.8 MB

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar