اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلودتحقیق کامل اعمال ديناميکي در طراحي سنتز متانول به منظور جلوگيري از کاهش توليد محصول

دانلودتحقیق کامل اعمال ديناميکي در طراحي سنتز متانول به منظور جلوگيري از  کاهش توليد محصول

متانول يکي از مهمترين الکل ها است که به دليل کاربرد فراوان آن به خصوص در مصارف عمومي مورد توجه قرار گرفته است. موارد مصرف اين ماده زياد است و از جمله آن مي توان به سه مصرف عمده به عنوان حلال، سوخت و ماده اوليه تهيه مواد شيميايي اشاره کرد.

در اين تحقيق توليد متانول که شامل يک راکتور، مبدل حرارتي و جداساز مي باشد به صورت ديناميکي شبيه سازي شده است. فرض شده است. پيش بيني رفتار فرآيند توليد متانول از گاز سنتز، از طريق حل دستگاه هاي معادلات ديفرانسيل غير خطي مرتبه اول و دستگاه هاي معادلات جبري غير خطي انجام گرديده است.

با استفاده از مدل فوق تاثير چندين پارامتر مهم شامل نسبت جريان برگشتي، دماي ورودي به راکتور و فشار پوسته اطراف راکتور به منظور جبران افت فعاليت کاتاليست بررسي شده است. نتايج اين مطالعه نشان مي دهدکه از طريق تغيير دادن شرايط عملياتي به مقدار قابل توجهي مي توان اثر افت فعاليت کاتاليست را در کاهش توليد متانول کم رنگ تر نمود

1-1- معرفي متانول

 

متانول يكي از مهمترين الكل‏ها است كه به دليل كاربرد فراوان آن به خصوص در مصارف عمومي مورد‏ توجه قرار گرفته است. موارد مصرف اين ماده در صنعت زياد است و از آن ‏جمله مي‏توان به سه مصرف عمده به عنوان حلال، سوخت و ماده اوليه تهيه مواد شيميايي از قبيل فرمالدئيد، دي متيل ترفتالات، متيل آمينها و اسيد استيك اشاره كرد (Kirk-Othmer 1974).

مصرف اين ماده به عنوان سوخت به اين دليل است كه متانول داراي نقطه جوش نرمال پايين (7/64) بوده و دماي اشتعال آن نيز كم (385) است. از طرفي به‌خاطر پايين بودن نقطه انجماد اين ماده (56-)، از آن براي كاهش نقطه انجماد آب نيز استفاده مي‏كنند (Alvin 1997).

سنتز متانول را مي‏توان به قدمت استفاده از شعله چوب دانست. تا كنون متانول از روشهاي مختلفي ساخته شده است. روشهاي قديميتر به صورت تقطير چوب بوده است و روشهاي پيشرفته‏تر استفاده از گاز سنتز در مجاورت كاتاليزور مي‏باشد. اين روش شامل تهيه گاز سنتز، بررسي واكنشهاي رقابتي انجام شده در راكتور و مشخص نمودن كاتاليزور برتر، تراكم ‏سازي گاز سنتز براي ورود به راكتور و خالص سازي محصول مي‏باشد.

متانول را اكثرا به اسم الكل چوب مي‏شناسند و علت آن اين است كه اولين منبع تجارتي آن چوب بوده است. الكل چوب اولين بار توسط در سال 1661 شناخته شد. ولي تا سال 1812 اختلاف بين متانول و اتيل الكل كشف نشد. حتي در سال 1930 اين اختلاف اندك فرض مي‏شد. قبل از سال 1930، اين ماده يك ماده پرهزينه بود چرا كه متانول تهيه شده شامل ناخالصيهاي فراوان مثل استون، استات متيل، آليل الكل، اسيد استيك، نفتالين، فنل و … بود و جداسازي اين مواد كاري پر هزينه بود (Andrzej Cybulski 1988).


 

 

  • مشخصات متانول:

 

متانول مايعي است بي‌ رنگ، قابل اشتعال و داراي بويي تقريبا تند كه با هر نسبتي با آب تركيب مي‌شود. فرمول شيميايـي اين ماده و دانسيته آن 792 مي‌باشد. از آنجائـيكه در حدود يك قرن متانول به وسيله تقطير تخريبي چوب توليد مي‏گرديد، لذا به آن الكل چوب مي‌گويند. الكل چوب واقعي شامل موادي مانند استن، اسيداستيك و آليل الكل نسبت به متانول تجارتي موجود امروزه مي‏باشد. سالهاي زيادي بزرگترين استفاده متانول در توليد فرمالدئيد بوده است، كه تقربيا نيمي از متانول توليد شده را مصرف مي‏نمود. بعدها به علت استفاده‌هاي جديدتر از متانول براي توليد موادي همچون اسيد استيك و متيل ترشري بوتيل ‏اتر اهميت متانول افزايش يافت. استفاده مستقيم از متانول به عنوان سوخت نيز داراي اهميت ويژه‏اي است.

متانول ماده‌اي است سمي، كه حتي خوردن كمي از آن مرگ آور است. در بيشتر مواقع اثرات سمي آن بعد از چند ساعت و بعضي اوقات، 2 تا 3 روز بعد ظاهر مي‌شود. متانول در بيشتر مواقع روي اعصاب بينايي نيز اثر مي‌گذارد. خوردن 5 ميلي ليتر از متانول كافي است، تا بينايي را از بين ببرد. تنفس آن نيز به مدت طولاني همان اثرات مسموم كننده قبلي را دارد.

متانول مايعي است با بويي تقريبا تند كه در صورت خالص بودن بوي ملايم الكل را دارد. متانول با حرارت تجزيه مي‏شود و ايجاد دي ‏اكسيد كربن و فرمالدئيد مي‏كند. متانول با مواد اكسيد كننده نظير پركلراتها، تري اكسيد كرم، برم، هيپوكلريت سديم، كلرين و پراكسيد هيدروژن به ‏شدت واكنش مي‌دهد كه منجر به ايجاد حريق و مخلوطهاي قابل انفجار مي‏گردد.

متانول به ‏خوبي با هوا تركيب شده و به آساني مخلوطهاي قابل انفجار ايجاد مي‏كند. متانول با آب، الكلها، استرها،كتونها و اكثر حلالهاي آلي ميل تركيبي داشته و مخلوطهاي آزئوتروپ زيادي به وجود مي‏‏آورد.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
amoniak_326861_4055.zip638.1k