اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله فلسفه، ماهيت و مأموريت بسيج

دانلود مقاله فلسفه، ماهيت و مأموريت بسيج

پنجم آذر ماه سالروز تشكيل نهاد بسيج به فرمان حضرت امام خمينى(ره) است و همين ايام بهانه‏اى شد تا بار ديگر نظرى بيندازيم به نقش و مسؤوليت‏هاى حياتى اين نهاد مردمى و انقلابى كه گستره آن را همه كسانى‏تشكيل مى‏دهند كه دل در گرو تحقق اهداف و آرمان‏هاى بلند امام راحل(ره) و عملى شدن شعارهاى نجات بخش انقلاب اسلامى دارند و در هر زمان با درك شرايط و موقعيت انقلاب و كشور از هيچ گونه خدمت و يارى‏رسانى به نظام و كشور دريغ نمى‏ورزند.

پنجم آذر ماه سالروز تشكيل نهاد بسيج به فرمان حضرت امام خمينى(ره) است و همين ايام بهانه‏اى شد تا بار ديگر نظرى بيندازيم به نقش و مسؤوليت‏هاى حياتى اين نهاد مردمى و انقلابى كه گستره آن را همه كسانى‏تشكيل مى‏دهند كه دل در گرو تحقق اهداف و آرمان‏هاى بلند امام راحل(ره) و عملى شدن شعارهاى نجات بخش انقلاب اسلامى دارند و در هر زمان با درك شرايط و موقعيت انقلاب و كشور از هيچ گونه خدمت و يارى‏رسانى به نظام و كشور دريغ نمى‏ورزند

بدون ترديد حيثيت امروز نظام اسلامى، مديون بسيج و حضور همه جانبه شيردلان بسيجى در عرصه‏هاى صيانت از آرمان‏هاى نظام اسلامى است. بسيجى كه به فرموده حضرت آيت الله خامنه‏اى فرمانده كل قوا «بسيج يك حقيقت است اما شبيه افسانه‏هاست. بسيج براى جوانان شورآفرين است، براى دوستان اميد آفرين و براى دشمنان بيم آفرين.»

بسيج در انديشه امام(ره)

بسيج در لغت يعنى سامان، جهاد، آمادگى، عزم، تجهيزات و برگ سفر مهيا ساختن و نهاد بسيج، جذب، آموزش و سازماندهى و حفظ انسجام آحاد نيروها و امكانات مردمى و دولتى را به منظور آمادگى عمومى براى تأمين و توسعه ضرورت‏هاى ارزشى، ملى و انقلابى و نيز مقابله با هرگونه تهديد عليه اهداف، علايق و دستاوردهاى انقلاب اسلامى بر عهده دارد.

اگر بخواهيم مفهوم بسيج و بسيجى را در ادبيات انقلاب اسلامى جستجو كنيم، چاره‏اى جز بيان مراد حضرت امام(ره) از بسيج و بسيجى نداريم. امام خمينى بسيج را اين گونه تعريف كرده‏اند «بسيج شجره طيبه و درخت تناور و پر ثمرى است كه شكوفه‏هاى آن بوى بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مى‏دهد، بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامى‏است كه پيروانش بر گلدسته‏هاى رفيع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‏اند. بسيج ميقات پا برهنگان معراج انديشه پاك اسلامى است كه تربيت يافتگان آن، نام و نشانى در گمنامى و بى‏نشانى گرفته‏اند.»

مقام معظم رهبرى، عنوان بسيج را اين گونه ترسيم نموده‏اند: «بسيج عبارت است از تشكيلاتى كه در آن افراد متفرّق و تنها، به يك مجموعه عظيم و منسجم، به يك مجموعه آگاه و متعهد و بصير و بيناى به مسايل كشور و نياز ملت تبديل مى‏شوند. مجموعه‏اى كه دشمن را بيمناك و دوستان را اميدوار و خاطر جمع مى‏كند.»


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
mamoriat-mahiat_329185_5417.zip20k

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar