اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود تحقیق کاشی

دانلود تحقیق کاشی

مقدمه

تاریخچه ی کاشی و کاشی کاری به صده های پیشین بر می گردد اولین بنای ثبت شده در تاریخ با تزئین کاشی لعاب دار مناره مسجد جامع دامغان به سنده 45 هجری قمری بوده است که این تاریخ به تقریبی از مقایسه با نگاره های منقش در بدنه های دیگر ساختمان های تاریخدار بدست آمده است شبستان زیر گنبد جامع در قزوین به سند ثبت شده 509 هجری قمری به نوید خود نمایانگر نخستین بهره وری تردید آمیز از کاشی کاری در آرایه بخشی از بدنه های داخلی بناست. کلاً صنعت کاشی صنعتی است قدیمی و ظریف که از شرق مایه می گیرد و از سالها پیش در ایران رواج داشته است.

با گذشت زمان و پیشرفت این صنعت ساخت کاشی از حالت سنتی خارج شده و شکلی صنعتی به خود گرفته است سابقاً بدنه های کاشی دیواری از نوع ارتن و فلوسپات بودند بعد ها بدنه کاشی دیواری تغییر نموده و به طور کلی این فراورده ها از ارتن های آهکی ساخته شدند به عبارت دیگر به جای استفاده از اکسید سدیم از اکسید کلسیم Cao به عنوان گداز آور استفاده شده تا هم باعث استحکام ، کاهش انقباض بدنه و ثبات ابعاد گردد و هم انبساط رطوبتی را کاهش دهد به مرور زمان و ظهور تکنولوژی این صنعت در بعدی وسیع با احداث کارخانه های متفاوت دنبال شد یکی از کارخانه های پرسابقه کاشی سازی در ایران ، کارخانه ایرانا می باشد که قدمتی چندین ساله در ایران و در این صنعت دارد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kashi-payanname_329192_2592.zip376.5k

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar