اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله اعجاز قرآن

دانلود مقاله اعجاز قرآن

تعريف قرآن

قرآن كتابي آسماني است كه براي هدايت مردم نازل شده و از اين هدايت به خروج از تاريكي به سوي نور تعبير شده است و در عين حال معجزه پيغمبر اسلام (ص) نيز مي باشد .

قرآن بوسيله جبرئيل به زبان عربي نازل شده است .بنابراين ترجمه قرآن اگر چه مفيد و مؤثر است و براي رسيدن مطالب حياتبخش قرآن به جهانيان ضروري بنظر مي رسد با اينهمه خواندن ترجمه ،خواندن قرآن نيست .يعني قرآن به طور رسمي داراي متن عربي است و ترجمه آن متن قرآن محسوب نمي شود چنانچه اعجاز قرآن هم از لحاظ لفظي فقط در متن عربي آن وجود دارد نه در ترجمه آن .دليل نزول قرآن به زبان عربي و بواسطه جبرئيل آيه 192 تا 195 سوره شعرا است .

ترجمه آن به صورت زير است :

راستي كه قرآن نازل كرده پروردگار جهانيان است ـ كه فرودآورده است آنرا جبرئيل ـ بر قلب تو تا باشي از بيم دهندگان كه اين قرآن به زبان عربي روشن است .

بعثت و نزول قرآن

مشهور است كه اولين آيت نازله « اِقْرَءْ باسمِ رَبِّكَ الذي خَلَقَ ... ما لم يَعْلَمْ »بوده كه در غار حراء انجام گرفته است .

درباره اينكه بعثت پيامبر اسلام (ص) چه روزي بوده چندين قول وجود دارد : 17 رمضان ،18 رمضان ، 24 رمضان، 12 ربيع الاول، 27 رجب.

مجلسي پس از ذكر اين اقوال مي گويد : « دانشمندان شيعه معتقدند كه مبعث در 27 رجب بوده است ».

از طرف ديگر نزول قرآن در شب قدر از شبهاي ماه رمضان بوده ، چنان كه در سوره قدر آمده است : « انا انزلناهُ في ليلَة القدر‍: ما قرآن را در شب قدر نازل كرديم»

حال اگر قرآن در شب قدر ـ در ماه رمضان ـ نازل شده ، پس چگونه ممكن است كه نزول آن در شب قدر و بعثت رسول اكرم (ص) در بيست و هفتم رجب باشد ؟ مگر بعثت آغاز نزول وحي نبوده است ؟

سه قول معروف براي حل اين مشكل اظهار شده است :

  • قرآن در شب قدر به آسمان دنيا نزول يافته و بعد به تدريج در طي بيست وچند سال به زمين نازل شده است .
  • در هر سال به اندازه نياز يك ساله ، از قرآن به آسمان دنيا نازل شده و در طي سال از آنجا به زمين نزول يافته است .
  • ابتداي نزول قرآن در شب قدر بوده است.

اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ejaz-ghoran_333503_3345.zip37.6k

دانلود پروژه حضرت مهدی (عج) و ظهور ایشان

دانلود پروژه حضرت مهدی (عج) و ظهور ایشان قرآن كريم به عنوان مهم ترين منبع اسلامي حاوي آياتي است كه درباره مسائل آينده و حوادث آخرالزمان و استيلاي خوبان بر جهان حكومت يافتن صالحان و حضرت سخن گفته هر چند در اين آيات به جزئيات مساله اشاره نشده است اما اين آيات را مفسران بر طبق مدارك حديثي و تفسيري مربوط به حضرت مهدي و ظهور آخرالزمان دانسته اند در اين قسمت آياتي را در مورد حضرت مهدي بيان شده مطرح مي كنيم سپس بصورت جدا به ذكر آياتي در ارتباط ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar