اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله نبرد با نا کثان (جنگ جمل )

دانلود مقاله نبرد با نا کثان (جنگ جمل )

هجوم بی سابقه ی یاران پیامبر (ص) از مهاجر و انصار برای بیعت با علی (ع) و در خواست اعاده ی حکومت حق و عدالت ، سبب شد که امام زمام امور را به دست بگیرد تا مطابق سنن و قوانین اسلامی با مردم رفتار کند .

روش امام (ع)در تقسیم بیت المال خشم گروهی را برانگیخت ؛ گروهی که پیوسته از عدالت و احیای سنت های حسنه ناراحت می شوند و خواهان تبعیض و اشباع غرایز و خواسته های نفسانی و نامحدود خود هستند .

امام (ع) در دوران حکومت پنجساله ی خود با سه گروه سرکش روبه رو شد که باغگیری و عصیان آنان حد و مرزی نداشت و خواسته ای جز تجدید اوضاع حکومت عثمان و بذل و بخشهای بی جهت و اسر افکاری و امضاء و تثبیت حکومت افراد نا لایق و خود خواه مانند معاویه و تحکیم فرمانروایی استانداران حکومت پیشین و مانند اینها نداشتند .

  • ناکثان یا گروه پیمان شکن . سردمداران این گروه ، طلحه و زبیر بودند .
  • قاسطان یا گروه ستمگر و بیرون از جاده ی حقیقت .
  • مارقان یا گروه خارج از دین .

گروه پیمانشکن ، یعنی طلحه و زبیر و پیروان آن دو ، با آنکه با امام (ع) در روز روشن بیعت کرده بودند و فشار افکار عمومی و هجوم مهاجر و انصار آنان را به بیعت واداشته بود ، با این حال ، در هنگام بر افراشتن پرچم مخالفت مدعی شدند که ما بر حسب ظاهر و زبانی بیعت کرده بودیم و هرگز از صمیم دل به حکومت علی رای نداده بودیم .

طلحه و زبیر به حضور امام (ع) رسیدند و گفتند : ما با تو بیعت کردیم که در رهبری با تو شریک باشیم . امام شرط آنان را تکذیب کرد و گفت : شما با من بیعت کردید که مرا در وقت نا توانی کمک کنید .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
jang-jamal_333506_8455.zip14k

دانلود مقاله اعجاز قرآن

دانلود مقاله اعجاز قرآن تعريف قرآن قرآن كتابي آسماني است كه براي هدايت مردم نازل شده و از اين هدايت به خروج از تاريكي به سوي نور تعبير شده است و در عين حال معجزه پيغمبر اسلام (ص) نيز مي باشد . قرآن بوسيله جبرئيل به زبان عربي نازل شده است .بنابراين ترجمه قرآن اگر چه مفيد و مؤثر است و براي رسيدن مطالب حياتبخش قرآن به جهانيان ضروري بنظر مي رسد با اينهمه خواندن ترجمه ،خواندن قرآن نيست .يعني قرآن به طور رسمي داراي متن عربي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

دانلود پروژه حضرت مهدی (عج) و ظهور ایشان

دانلود پروژه حضرت مهدی (عج) و ظهور ایشان قرآن كريم به عنوان مهم ترين منبع اسلامي حاوي آياتي است كه درباره مسائل آينده و حوادث آخرالزمان و استيلاي خوبان بر جهان حكومت يافتن صالحان و حضرت سخن گفته هر چند در اين آيات به جزئيات مساله اشاره نشده است اما اين آيات را مفسران بر طبق مدارك حديثي و تفسيري مربوط به حضرت مهدي و ظهور آخرالزمان دانسته اند در اين قسمت آياتي را در مورد حضرت مهدي بيان شده مطرح مي كنيم سپس بصورت جدا به ذكر آياتي در ارتباط ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar