اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله عملیات اچ3

دانلود مقاله عملیات اچ3

شرح کامل عملیات اچ3

امير سرتيپ احمد مهرنيا، از بازنويسي و تكميل كتاب "اچ3"، درباره انجام یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌های هوایی دنيا توسط خلبانان جمهوري اسلامي ايران، خبر داد و گفت: اين اثر كه "حمله به الوليد" نام گرفته، به همت انتشارات سوره‌مهر منتشر مي‌شود

مهرنيا در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اظهار داشت: قصد داشتم 140 خاطره از اقدامات خلبانان ارتش را در آغاز جنگ تحميلي گردآوري كنم كه به صورت اتفاقي، كتاب "اچ 3" را مطالعه كردم و تعداد زيادي اشتباه تاريخي و اسنادي در آن پيدا كردم.

وي ادامه داد: پس از مشورت با معاونت فرهنگي سازمان عقيدتي سياسي ارتش، با 30 نفر از خلبانان حاضر در عمليات "اچ3" گفت‌وگو كردم و با تكيه بر اطلاعات مندرج در دفتر پرواز آنان و مدارك موجود در كتاب‌ها و مجلات مختلف درباره عمليات "اچ 3"، تدوين كتاب "حمله به الوليد" را به پايان رساندم.

اين خلبان دوران دفاع‌مقدس، عمليات "اچ3" را يكي از ماموريت‌هاي پروازي طولاني در دنيا معرفي و تصريح كرد: كتاب "حمله به الوليد"، به صورت مستند تدوين شده، اما خاطرات خلبانان حاضر در عمليات "اچ3" هم در آن بازگو شده است.

احمد مهرنيا در پايان گفت: اين كتاب، توسط انتشارات سوره‌مهر در دست انتشار است و گزيده‌اي از آن هم در قطع پالتويي به همت انتشارات سازمان عقيدتي سياسي ارتش جمهوري اسلامي ايران (نشر آجا) به چاپ خواهد رسيد.

عمليات "اچ3"، یکی از بزرگ‌ترین عملیات‌های هوایی دنیاست. اين عملیات در فروردین ماه سال 1360، با هدف نابودي "پایگاه هوایی الولید" ارتش متجاوز صدام در مجموعه "اچ 3" (واقع در غرب عراق و نزدیک مرز این کشور با اردن)، توسط خلبانان نيروي هوايي ارتش انجام شد و در مجموع، بیش از 48 جنگنده دشمن منهدم شدند.

خامنه اي كوثر است دشمن او ابتر است

پيام عاشورا: مرگ بر ضد ولايت فقيه/ مرگ بر آمريكا / مرگ بر اسرائي

من بمیرم نیست باکم، تا بماند رهبرم.

اللهم الرقنا توفيق شهادت في سبيلك

تاوقتي از رهبري اطاعت كنيد مسلمان، مومن و پيروزيد واگر هر راهي غير از اين مي رويد آب به آسياب دشمن مي ريزيد بخشي از وصيتنامه سردار شهيد حسين يوسف الهي

  عمليات غيرممكني كه ممكن شد

در 31 شهریور سال 1359 عراق با یورشی ناجوانمردانه به خاک مقدس ایران، جنگی ناخواسته را که شاید مدت ها در فکر آن بود آغاز کرد. جنگی که ما ایرانیان خواستار آن نبودیم.

جنگ آغاز شده بود و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در یکم مهر ماه سال 1359 و تنها یک روز بعد از شروع جنگ، ضربه ای کاری به نیروی هوایی عراق وارد آورد که طی آن 140 فروند از شکاری بمب افکن های نیروی هوایی در عملیاتی به نام "کمان 99" اکثر پایگاه های هوایی عراق را بجز پایگاه الولید، بمباران کرده بودند.

چند ماهی از جنگ می گذشت. در این هنگام دولت بعثی عراق در باتلاقی گرفتار شده بود که هرگز فکر نمی کرد روزی در آن گرفتار شود. نیروی هوایی ایران که صدام حسین در شامگاه 31 شهریور 59 دم از نابودی کامل آن می زد، دست به کارهای بزرگی می زد و با بمباران روزانه مناطق نظامی، خواب را از چشمان بعثیون گرفته بود. در این شرایط که عراقی ها به ضعف نیروی هوایی خود در برابر نیروی هوایی قدرتمند ما رسیده بودند، طبق معمول همیشه دست به دامن همپیمانان خود شدند و آنها نیز با نشان دادن چراغ سبز، خواسته های آنان را برآورده می کردند. یکی از این خواسته ها تقویت نیروی هوایی عراق بود که بر این اساس کشور فرانسه قراردادی با عراق منعقد کرد که بر طبق آن، جنگنده های پیش رفته میراژ را تحویل آنها بدهد.

فهرست
عملیات اچ3    2
شرح کامل عملیات اچ3    2
   عمليات غيرممكني كه ممكن شد    4
طرح عملیات    7
روزموعود    8
شرح عملیات    9
تعقیب همه جانبه از سوی دشمن    13
عقابان بازگشتند    14
نتایج عملیات    15
دیدار با امام    16
پایانی موفقیت آمیز    17
منابع:    17


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
h3-amaliat_334395_8790.zip648.5k

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar