اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود کار آموزی راه آهن

دانلود کار آموزی راه آهن

درباره راه آهن ایران

جمهوري اسلامي ايران داراي مساحت 1648195 كيلومترمربع و بيش از 80 ميليون نفر جمعيت است. ايران در جنوب غربي آسيا و در خاورميانه واقع شده است. اين كشور در شمال با درياي خزر، ارمنستان، آذربايجان و تركمنستان هم مرز است و در جنوب به درياهاي آزاد راه دارد. از سمت غرب همسايه هاي ايران عبارتند از تركيه و عراق و در سمت شمال اين كشور همسايه افغانستان و پاكستان است. ايران به دليل موقعيت استراتژيك ويژه خود هميشه از اهميت جهاني برخوردار بوده است. ظرف قرنهاي گذشته ايران پلي ارتباطي ميان شرق و غرب بوده است و كالاها از طريق جاده هاي معروفي مثل جاده ابرشم و جاده مرواريد و نيز جاده هاي هندوستان كه از ايران باستان عبور مي كردند از اين كشور مي گذشتند. در حال حاضر به واسطه كشورهاي تازه استقلال يافته در مرز شمالي ايران و تلاش آنان براي يافتن جاده ها و مسيرهاي صادرات – واردات و عدم وابستگي به روسيه، نقش ايران به عنوان رابط و واسط مناسب احياء شده است. در اين رابطه بايد عوامل مهمي مثل ايمني، هزينه پايين و زمان كوتاهتر در حمل و نقل كالاها را مورد توجه قرار داد.

چون حمل و نقل و ارتباطات پيش زمينه هر نوع توسعه اقتصادي هستند، دولتمردان جمهوري اسلامي ايران توجه ويژه اي به توسعه حمل و نقل و ارتباطات به ويژه از طريق راه آهن دارند. در اين راستا ساخت راه آهن مشهد- سرخس براي خلق مسير بين قاره اي جديدي آغاز شد كه آسيا را به اروپا متصل مي كند. همچنين ساخت راه آهن اميرآباد (بندري در نزديكي درياي خزر) اين بندر را به اولين بندر مهم ايران تبديل كرد كه به شبكه راه آهن متصل شده بود. همچنين ايران ساخت خط آهن كرمان – زاهدان را نيز آغاز كرد كه راه آهن سرتاسري آسيا از طريق آن و نيز از طريق خط زاهدان – مسير جاوه(تفتان) و كويته(پاكستان) به اروپا و خاورميانه متصل خواهد شد.

با توجه به توسعه مناسب راه آهن در جمهوري اسلامي ايران و اتصال آن به راه آهن خاورميانه و اروپا از طريق خط آهن تركيه در مرز رازي – كاپيكوي ، از طريق راه آهن آذربايجان در مرز جلفا كه ايران را به قفقاز متصل ميكند، شبكه سرتاسري قفقاز، كشورهاي تازه استقلال يافته و راه آهن روسيه به راه آهن آسياي ميانه و از طريق راه آهن تركمنستان در مرز سرخس و راه آهن پاكستان در مرز مسير جاوه(تفتان) نتيجه مي گيريم كه با استفاده درست از زيرساخت و امكانات و تسهيلات حمل و نقل موجود مثل بنادر، ترمينالهاي دريايي حمل و نقل كانتينر، مناطق آزاد تجاري و حمل و نقل كالا به اروپا، شمال اروپا، جمهوري هاي آسياي مركزي، خاور دور و كشورهاي حوزه خليج فارس، امكانات گسترده اي براي توسعه راه آهن جمهوري اسلامي ايران وجود دارد. حال به اختصار برخي امكانات و تسهيلات و كريدورهاي راه آهن جمهوري اسلامي ايران را معرفي مي كنيم.

 

 

تاريخچه اداره كل راه آهن تهران

در روز بيست و سوم مهرماه سال 1306 شمسي آئين گشايش آغاز ساختمان راه آهن سراسري ايران در محل فعلي ايستگاههاي تهران – اهواز وبندر گز برگزار و اولين كلنگ آن به زمين زده شد. شهر تهران از عصر ناصرالدين شاه داراي راه آهن است كه فابيوس بواتال بلژيكي آنرا بين تهران وشاه عبدالعظيم تاسيس كرد و بمدت 99 سال امتياز بهره برداري آنرا در اختيار داشت. عمارت تهران (ايستگاه) از پي تا سقف با آهن و سيمان ساخته شده است و پنجره هاي آن تماما از برنز وآهن برونماي خارجي آن از سنگ سفيد تراورتين است كه از معدن سنگ پل سفيد استخراج گرديده و در ساختمان ايستگاه 45 نفر مهندس كار كرده اند. در هفتاد شركت ساختماني و صنعتي از 12 شركت مختلف در مناقصه ساختمان آن شركت كرده اند كه گويا شركتهاي آلماني برنده و كار را به پايان رسانده اند لازم به ذكر است كه ارتفاع ايستگاه تهران از سطح دريا 1117 متر است.

مقدمه                                                                  6
بخش اول: درباره راه آهن ایران                                    7
درباره راه آهن ایران                                                  8
تاريخچه اداره كل راه آهن تهران                                   9
بخش فناوری اطلاعات                                              10
چارت اداری                                                           11
بخش دوم: وظايف عمومي كارشناسان فناوري اطلاعات          13
وظایف کلی                                                            14
وظايف در حوزه سخت افزار                                        15
وظایف در طی فرآيند تعميرات                                     15
وظايف در حوزه شبكه                                                16
وظايف در حوزه نرم افزار                                             17
وظايف در حوزه وب سايت                                           17
وظايف در حوزه  HIS
وظايف در حوزه  اتوماسيون اداري                                  18
وظايف در حوزه  اينترنت                                             18
وظايف در حوزه  مخابرات                                            19
بخش سوم: مقررات سیستم رزور بلیط                             20


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
rahahan_335640_8814.zip494.5k

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar