اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود تحقیق بررسي تعيين اثر سه روش بيش تمريني بر سيستم ايمني بدن مردان ماهر كاراته كار

دانلود تحقیق بررسي تعيين اثر سه روش بيش تمريني بر سيستم ايمني بدن مردان ماهر كاراته كار

مقدمه

فعاليتهاي ورزشي علاوه براينكه، يك عمل تفريحي ونشاط­آورند، وسيله موثري در حفظ سلامت بدن و نيرومندي جسم محسوب مي­گردند.

علوم پزشكي و علوم ورزشي مكمل يكديگرند و هريك از ديگري سودي بهينه مي­برند. در سالهاي اخير پزشكان اهميت ويژه­اي براي پيش­گيري قائل شده­اند و در تلاش هستند تا با كمك آن از بروز و ابتلاء به بيماريها ممانعت به­عمل آورده و عوامل تهديدكننده سلامتي افراد را شناسايي و كنترل نمايند. دراين راستا طب ورزشي سعي در ممانعت از بروز وابتلا به بيماري­ها دارد و بر نقش و همكاري علوم پزشكي و علوم ورزشي تاکيد دارد.

تحقيقات متعددي درخصوص نقش فعاليت­هاي بدني بر بهبود کارآيي سيستم­هاي بدن و سلامت عمومي انسان ها انجام شده است. اين مطالعات بيان مي­دارد كه فعاليت هاي ورزشي باعث رشد و توسـعه سيستم­هاي تشكيل دهنده بدن مي­گردد.

يكي ازسيستم­هاي مهم و حياتي بدن، سيستم ايمني است. سيستمي كه بدون عملكرد صحيح آن، ادامه حيات به مخاطره ­افتاده و چه بسا غير ممكن گردد.

از آنجايي­كه جنبه­هاي گوناگون فعاليت­هاي­بدني، اثرات متفاوتي بر روي سيستم ايمني بدن اعمال خواهند كرد، لذا به نظر مي­رسد كه شناسايي اين تأثيرات مي­تواند در تفسير دقيق­تر مكانيسم­هاي فيزيولوژيكي و عكس­العمل­هاي بيولوژيكي بدن راه گشا باشد.

چنين به نظرمي­رسد كه فعاليت­هاي­بدني منظم، زيربيشينه و درازمدت اثرات متفاوتي در مقايسه با فعاليت­هاي بدني نامنظم، سنگين وكوتاه مدت روي سيستم ايمني بدن دارد. اين احتمال وجود دارد كه تمرين سنگين با شدت بالا وبيش از حد، موجب اختلال عملكرد سيستم ايمني بدن شده، مقاومت بدن را در برابر انواع باكتري­ها و ويروس­ها كاهش دهد.

پژوهش حاضر به مقايسه اثر سه روش بيش­تمريني بر سيستم ايمني بدن مي­پردازد، چون سيستم دفاعي بدن وظيفه حفظ سلامتي بدن درمقابل عوامل بيماري­زا را برعهده دارد و اين تحقيق سعي در بررسي اثر سه نوع فعاليت _ بيش تمريني _ را بر اين سيستم دارد.

سلامتي و تندرستي افرادي كه به فعاليت­هاي­ ورزشي مي­پردازند، به­خصوص ورزشكاراني كه به صورت مداوم به تمرينات شديد مي­پردازند، لازم است مورد توجه قرار گيرد و كليه عوامل كه باعث تقويت و تضعيف اين سيستم مي­گردند، شناسايي شوند.

 

 

بيـان مسئله

 

فيزيولوژي ورزش[1] يكي از شاخه­هاي علـوم ورزشي است، كه موضوعات تحقيقاتي گسترده­اي را شامل مي شود و سعي دارد با استفاده از امكانات موجود تأثيرحركات و فعاليت­هاي بدني با شدت­هاي مختلف بر بدن را مورد مطالعه قرار دهد.

با توجه به اين­كه سلامتي با نوع وشدت فعاليت­هاي جسماني[2] رابطه دارد، مي­توان با استفاده از روش­هاي مختلف اين رابطه را مورد بررسي و اثر آن را بر روي هر يك از
سيستم­هاي بدن مورد ارزيابي قرار داد.

فيزيولوژي ورزش و طب ورزشي در سال­هاي اخير پيشرفت زيادي داشته اند، ولي هنوز مسائل زيادي ناشناخته مانده است. به عنوان مثال دانش و آگاهي از مكانيزم­هاي فيزيولوژيكي در خصوص سازگاري­هاي تمرين[3] هنوز كامل نيست و براي مربيان و ورزشكاران سوالات بيشتري نسبت به آنچه كه دانشمندان مي­توانند پاسخ دهند، وجود دارد.

بسياري از ورزشكاران براين باورند كه فعاليت بدني مقاومت آنها را در مقابله با
بيماري­هاي متعدد بهبود مي­بخشد، در مقابل عده اي از محققان، مربيان و پزشكان تيم­هاي ورزشي، اثر سوء فعاليت­هاي بدني، بخصوص فعاليت­هاي فزاينده و خسته­كننده را روي سيستم ايمني گزارش كرده و معتقد هستند كه ورزشكاران ممكن است در طول تمرين شديد يا رقابت، مستعد ابتلا به بيماري­هاي مختلف گردند. همچنين عده­اي نيز معتقدند كه انجام تمرينات سبك و هوازي[4] ممكن است پاسخ سيستم ايمني را براي سلامتي به­ نحو مطلوب­تري افزايش دهد ( برنر و شفارد [5]، 1994).


1-Sport physiology                                          

2-Physicales activity

3-Training acclimatiztions

4-Eaerobic

5-Brenner and shphard

فصل اول: مقدمه پژوهش    2
مقدمه    3
بیان مسأله    4
ضرورت و اهمیت تحقیق    6
اهداف تحقیق    7
هدف کلی    7
اهداف اختصاصی    7
فرضیه های تحقیق    7
فرضیه اصلی    7
فرضیه های فرعی    7
تعاریف واژه ها و اصطلاحات    8
فصل دوم: پیشنیه پژوهش    10
الف: زمینه های نظری و موضوع تحقیق    11
ایمنی ذاتی    12
ایمنی اکتسابی    20
سیستم ایمنی و بیش تمرینی    20
ب: تحقیقات انجام گرفته درخصوص موضوع تحقیق    21
خلاصه    26
فصل سوم: روش پژوهش    27
جامعه آماری    28
روش و طرح تحقیق    28
متغیرهای تحقیق    32
وسایل و ابزار تحقیق    32
روش اندازه گیری    33
روشهای آماری    33
فصل چهارم: تحلیل یافته های پژوهش    34
الف: توصیف داده ها    35
ب: آمار استنباطی    47
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری    58
خلاصه تحقیق     59
بحث و نتیجه گیری     60
بحث و نتیجه گیری کلی    61    
محدودیت های تحقیق    64
پیشنهادات تحقیق    64
فهرست منابع    66


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
system-imeni-karate-kar_343206_8582.zip199.2k

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar