اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله اصول ومبانی تربیت بدنی

دانلود مقاله اصول ومبانی تربیت بدنی

مقدمه

پیدایش بازیها، ورزش واسامی گوناگون تربیت بدنی یکی از کار های برجسته بشر در دوره های تاریخ باستان می باشد که راه را برای آموزش و پرورش و انتقال فرهنگ و تمدن به نسل های بعدی و نگهداری و تکمیل و توسعه آنها هموار ساخت از ابتدا تا انتها ابداع و ابتگار بشر در روشنایی طب معالجوی، تقویت جسمی و ذهنی، رشد و انکشاف روحی و بلاخره دفاع از میهن در زنده گی بشر در تمدن هنر بدین مراحل عالی رسیده نمی توانست.

 

در واقع پیدایش تربیت بدنی به تاریخ پیدایش بشر و تشکیل دسته وجماعات مرتبط است یعنی تربیت بدنی همان هنگامی که بشر به حیات گروهی پرداخت با وی همرا بوده است همان گونه که انسانها ی اولی حیات بدوی داشته اند اما: به تقویت جسمی خویش علاقه مند بودند.

 

به گفته افلاطون بشرقبل از اینکه به تربیه دماغی دست یابند تربیه جسمی انکشاف بیش ازحد را پشت سر گذرانده بود. بدین معنی سر گذشت تربیت بدنی مانند سر گذشت حیات بشری طولانی بوده وبا خلقت انسان مراحل متعدد وگوناگون را پیموده است. البته مطالعه آن بخشی پهناور وابعاد وسیع را احتوا میکند.

 

بنابرین قبل از اینکه محقق تربیت بدنی بتواند در باره فهم علوم ورزشی ونحوه فعالیت های جسمی قدمی بردارد باید در بار ه علوم تربیت بدنی وارتباط آن با دیگر علوم بررسی نماید. بدین گونه که: چطور این علوم را وسیله تقویت جسم ، ذهن وروح درباشگاه ها، مکاتب، پوهنتون ها تولید می شود؟ چسان آنها را طبقه بندی کرد؟ چگونه این ورزشها راتدریس بخصوص بازی ها، گیم ها، و ورزشها را با شرایط معارف، پوهنتون ها وبازی های المپیک مهیا کرد وبکار برد.

 

روی این منظور تحقیقات خود راپیرامون اجزای واژه های عمده ورزش ونگاهی به تاریخ تربیت بدنی برای معلمان ومربیان آگاه به رشته تحریر میاورم.

علوم ورزشی

علم ورزش ، علمی است که به مسائل علمی و تخصصی ورزش پرداخته می شود و هدف از این علم آن است که علاقه مندان به ورزش از این طریق به کلیه مسائل مربوط به علوم ورزش پی برده و آن را بکار بندند تا کمتر دچار آُسیب شده و همچنین از طریق علم ورزش آگاهی ومهارت خود را در رشته های ورزشی افزایش دهند .

 

آدمی در مراحل تمدن به درجات عالی رسیده و اندیشه و فکر او بسیار تابناک شده و حاصل کار و اندیشه و هوشمندی انسان یعنی علوم و معارف بشری نیز روزتا روز وسعت یافته است . هر یک از دانش ها و فروغ معرفت های انسانی در قرن بیستم به صورت دریای پهناور در آمده است به طوری که در هر یک از رشته های علوم باید سال ها وقت صرف کرد تا در آن تخصص یابد و به مقام شامخی برسد ، ناگزیراست از برگزاری مسابقه آن علم یا فن در جهان آگاه گردد و ازسوی دیگراز بزرگان آن رشته تاسی جوید و پیش برود ، بلکه همین فرد باید علاقمند به این رشته هم باشد و همین موارد لزوم داشتن اطلاعات کافی و یا معلومات عمومی را ایجاب می کند . امروزه هیچ کس حتی کسانی که فقط ورزش را بخاطر ورزش نه بخاطر اهداف قهرمانی در رقابت های رسمی انجام می دهند ، نمی توانند منکر ارزش روش های علمی در بالا بردن سطح تکنیک ، تاکتیک و بطور کلی کیفیت تیم ها در هر نوع ورزشی باشند . در ورزش اجرای صحیح مهارت ها وابسته به رعایت اصول و قوانینی علمی متکی بر اصول میخانیکی و بیومیخانیکی است .
وقتی رقابت ها در سطح، حتی صدم ثانیه ها کشیده می شود صرف نظر از تلاش شخصی ورزشکار درپیروزی، به طور دقیق ارزش تمرینات و نحوه ی استفاده حداکثر از قدرت و توان ورزشکار در تمرینات توسط یک مربی آگاه و با استفاده از روش های علمی و سایر خصوصیاتی که یک مربی موفق باید داشته باشد از جمله اصول علمی تربیت بدنی ، برنامه ریزی صحیح تمرینات به نحوی که ورزشکار در روز مسابقه در حداکثر کیفیت بدنی و توان مسابقه باشد به طور کامل روشن وغیر قابل انکار است.
اگر ما ادوار گذشته را مورد مطالعه قرا دهیم در می یابیم که در مسیر عمومی تاریخ زندگانی انسان ، فرهنگ ها و تمدن های بسیاری بوجود آمده است و پیدایش اجتماعات و حرکت آنان اگر چه به ظاهر مستقل بوده ولی به حقیقت در یکدیگر تاثیرات متقابل داشته و تاریخ عمومی بشر را از جنبه های حرکت درونی و بیرونی به وجود آورده است.

شامل 48 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
osol-va-mabani-tarbiatbadani_344368_8222.zip6.3 MB

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar