اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود تحقیق سیاستهای پولی و مالی

دانلود تحقیق سیاستهای پولی و مالی

مقدمه
   بررسی عرضه، تقاضا و تعادل در بازار پول می تواند نرخ بهره و پول رایج در اقتصاد را تعیین کند. بازار پول مانند بازار هر کالای دیگری شامل عرضه، تقاضا و تعادل می باشد. همانطور که برای ترسیم منحنیهای عرضه و تقاضا در مورد همه کالاها قیمت کالا روی محور عمودی و مقدار کالا روی محور افقی نشان داده می شود در بازار پول نیز هزینه فرصت نگهداری پول  که همان نرخ بهره است به عنوان قیمت پول تلقی شده و روی محور عمودی نشان داده می شود و محور افقی مقدار یا حجم پول را نشان می دهد.

 پول
    اولین سؤالی که ممکن است به ذهن برسد، این است که در جامعه چه نیازی به پول هست؟ می دانیم که مبادله (داد و ستد) بین افراد در هر جامعه امری ضروری است به دلیل اینکه، هر فرد نمی تواند ، همه نیازمندیهای خود را تولید کند، بنابراین هر فردی که در تولید کالایی مهارت و تخصص پیدا می کند و آن کالا را با کیفیت بهتر و هزینه ارزانتر تولید می کند و مازاد برمصرف خود از آن کالا را با دیگران مبادله می کند و از این طریق نیازمندیهای دیگر خود را تأمین می کند بنابراین مبادله باعث تخصص و مهارت (به دلیل تقسیم کار) و مهارت و تخصص نیز باعث بهبود کیفیت کالاها و پایین آمدن هزینه های تولید خواهد شد.
    هر چه مبادله در جامعه امکان پذیرتر و آسان تر باشد، تخصص بیشتر شده و در نتیجه رشد آن جامعه، سریعتر صورت می گیرد.مبادلات افراد جامعه در ابتدا به شکل پایاپای انجام می گرفت یعنی کشاورز، اگر به پارچه احتیاج داشت گندم اضافی خود را به کسی که پارچه اضافی داشت و به گندم احتیاج داشت، می داد و به ازاء آن پارچه دریافت می کرد.
    این نوع مبادله مشکلات زیادی داشت مانند نیاز متقابل، (یعنی اگر کشاورز، به پارچه احتیاج داشت می باشد کسی را پیدا کند که پارچه اضافی داشته باشد و به گندم کشاورز نیز احتیاج داشته باشد) تعداد مبادلات غیرضروری ، حمل و نقل کالاها، غیر قابل تقسیم بودن برخی کالاها، فسادپذیری برخی از کالاها و ... باعث شد که افراد به فکر اختراع پول   بیفتد. پول تاکنون شکلهای متعددی داشته است که به بررسی آن می پردازیم:

شامل 7 فصل در 7 فایل word

شامل 170 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
siasat-hae-poli-va-mali_345644_2163.zip801.4k

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar