اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک دیگر استفاده نمایید .......

دانلود پایان نامه جايابي بهينه منابع توليد پراكنده در شبكه هاي توزيع

دانلود پایان نامه جايابي بهينه منابع توليد پراكنده در شبكه هاي توزيع

پيشرفتهاي صورت گرفته در تکنولوژي هاي توليد پراکنده و بکارگيري آنها در سطح شبکه هاي توزيع فرصتي را براي بهره مندي از مزاياي بکارگيري اين منابع در جهت بهبود بهره برداري از شبکه هاي توزيع فراهم ساخته است. از جمله سودمندي هاي ناشي از منابع توليد پراکنده، ميتوان به مواردي همچون کاهش تلفات ,بهبود پروفيل ولتاژ ,افزايش قابليت اطمينان شبکه و… اشاره کرد. براي دستيابي به اهداف مورد نظر, مسئله جايابي، يعني تعيين ظرفيت ,تعداد و مکان بهينه منابع توليد پراکنده بسيار حايز اهميت است. در شبکه هاي توزيع، به خصوص شبکه توزيع ايران، با توجه به نامناسب بودن پروفيل ولتاژ و اتلاف بالاي انرژي جايابي بهينه منابع توليد پراکنده جهت رسيدن به اهداف مورد نظر امري ضروري بنظر ميرسد.

در اين تحقيق هدف ما جايابي بهينه منابع توليد پراکنده به منظور كاهش تلفات و بهبود دامنه ولتاژ در شبکه هاي توزيع ميباشد. به عبارت ديگر، هدف ما كاهش تلفات به همراه نزديکتر کردن دامنه ولتاژ شينها به مقادير مطلوب (معمولا مقدار نامي) با جايابي بهينه منابع توليد ميباشد.

اين پايان نامه که در شش فصل تنظيم شده است، هدف نهايي آن ارائه روشي در جايابي منابع توليد پراکنده براي كاهش تلفات و بهبود پروفيل ولتاژ با استفاده از الگوريتم PSO شبه تکاملي (CPSO) می باشد.

در فصل اول به بيان مطالبي پيرامون منابع توليد پراکنده شامل تعاريف ,اهداف، بررسي تکنولوژي ها، مزايا و معايب آنها پرداخته شده است. در فصل دوم پس از معرفي مختصر شبکه هاي توزيع، تاثير منابع توليد پراکنده در شبکههاي توزيع و راهکارهاي مطالعه آنها ارائه شده است. فصل سوم، به ارائه و تبيين روش پيشنهادي در جايابي بهينه منابع توليد پراکنده با استفاده از الگوريتم PSO ميپردازد و فلوچارت الگوريتم پيشنهادي تشريح گرديده است. در فصل چهارم پس از تعريف مسئله و بيان توابع هدف، به چگونگي پياده سازي الگوريتم CPSO در جايابي منابع توليد پراکنده ميپردازد و بخش پاياني از اين فصل، به ارائه ابزار مورد نياز مطالعه اثرات پخشبار مناسب در شبکه هاي توزيع با حضور منابع توليد پراکنده، اختصاص داده شده است. و نيز در فصل پنجم به منظور بررسي کارايي روشهاي ارائه شده در جايابي منابع توليد پراکنده در كاهش تلفات و بهبود دامنه ولتاژ چند شبکه نمونه مورد مطالعه قرار گرفته است و تحليل هاي مختلفي در مورد جايابي آنها و تاثير آنها بر پارامترهاي شبکه صورت گرفته است. فصل ششم به ارائه نتايج و پيشنهادات اختصاص داده شده است. در بخش پيوست نيز الگوريتم بهينه سازي CPSO روی چندين تابع محک قدرتمند تست شده است و نتايج آن با روشهاي تکاملي ديگر مقايسه گرديده که از همه آنها بهينه تر ميباشد.

مقدمه

در شبکه هاي توزيع امروزي بخصوص با روند رو به رشد خصوصي سازي و رقابتي شدن بازار برق، هدف اوليه شرکتهاي توزيع پايين آوردن هزينه هاي مربوط به بهره برداري، نگهداري و ساخت شبکه و همزمان بالا بردن قابليت اطمينان شبکه و مشترکين ميباشد. يکي از موثرترين روشها براي پاسخگويي به رشد بار و نيز تأمين سطح مشخصي ازقابليت اطمينان، استفاده از منابع توليد پراکنده ميباشد. بر اساس يک تعريف، توليدات پراکنده به توليدات تا سقف ١٠ مگاوات اطلاق ميشود که قابليت وصل شدن به شبکه توزيع را داشته باشند. تکنولوژي واحدهاي توليد پراکنده شامل فتوولتائيک ها، توربينهاي بادي، پيلهاي سوختي، توربينهاي کوچک گازي و ميکروتوربينها، ژنراتور-موتورهاي استرلينگ و ژنراتور-موتورهاي احتراق داخلي و… ميباشند.

پيش بيني ميگردد که توليد پراکنده سريعأ توسعه پيدا کرده و سهم قابل توجهي از توليد برق آينده جهان را بر عهده بگيرد. اين توسعه در بکارگيري واحدهاي توليد پراکنده، دلايل مختلفي ميتواند داشته باشد که از جمله آن ميتوان به عواملي چون توجه به محيط زيست، کاهش تلفات سيستم، آزادسازي ظرفيت سيستم، کاهش هزينههاي بهره برداري مربوط به دوره پيک منحني بار، بهبود پروفيل ولتاژ و ضريب بار، تأخير و يا رفع در نياز به توسعه سيستم، بهبود قابليت اطمينان و بازدهي شبکه اشاره کرد. از طرفي چون سيستمهاي توزيع به طور معمول براي کار به صورت شعاعي طراحي ميشوند، اتصال منابع به سيستم توزيع ميتواند به ميزان زيادي روي جريان، توان و شرايط ولتاژ در محل مصرف کننده ها و تجهيزات سيستم تأثير بگذارد و اين اثرات ممکن است در راستاي بهبود يا بدتر شدن عملکرد سيستم باشد که به شرايط سيستم و مشخصات منابع توليد پراکنده نصب شده بستگي دارد. بنابراين رسيدن به مزاياي بالا در عمل بسيار مشکلتر از آن است که اغلب تصور ميشود. براي رسيدن به اين مزايا توليدات پراکنده بايد داراي اندازه مناسب بوده و در مکانهاي مناسب نصب شوند.

همانند بسياري از مسائل ديگر در برنامه ربزي سيستم قدرت، مسأله جايابي بهينه منابع توليد پراکنده در شبکه هاي توزيع يک مسأله بهينه سازي با ابعاد بزرگ، غير خطي و با متغيرهاي گسسته و پيوست ميباشد که متناسب با اندازه سيستم،تعداد حل ها ي محلي و تعداد حالت هايي که بايد تحليل شوند افزايش مي يابند به گونه اي که روش هاي حل کلاسيک قادر به يافتن حل بهينه آن نيستند.

در اين پايان امه از روش الگوريتم بهينه ساري اجتماع ذرات براي پيدا کردن اندازه و محل بهينه انواع مختلف منابع توليد پراکنده استفاده شده است. اکثر محققان از روش هاي تکاملي براي پيدا کردن محل بهينه منابع توليدات پراکنده استفاده کرده اند که از روش پيشنهاد شده جهت بهبود پروفيل و پایداري ولتاژ، کاهش تلفات در سيستم توزيع استفاده ميشود.

 

شامل 111 صفحه فایل pdf


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kahesh-talafat-pn_371503_8884.zip863.3k

دانلود پایان نامه جایابی بهینه دستگاه های اندازه گیری جهت شناسایی مکان و میزان منابع هارمونیکی

دانلود پایان نامه جایابی بهینه دستگاه های اندازه گیری جهت شناسایی مکان و میزان منابع هارمونیکی اين پايان نامه جايابي بهينة دستگاه هاي اندازه گيري براي تعيين موقعيت منابع هارمونيكي را بيان مي كند. در واقع به دليل محدوديت در به كار بردن تعداد دستگاه هاي اندازه گيري ايي كه بايستي در شبكه نصب شوند، اين پايان نامه بر روي دو مسألة تخمين حالت هارمونيكي به عنوان يكي از روش هاي شناخته شده براي اندازه گيري مقادير ولتاژ و جريان باس بار و جريان خطوط شبكه و جايابي اين اندازه گيرها با استفاده از الگوريتم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود پایان نامه جایابی بهینه کلیدهای قابل کنترل از راه دور

دانلود پایان نامه جایابی بهینه کلیدهای قابل کنترل از راه دور مطالعات علمی شبکه هاي توزیع انرژي الکتریکی با رویکردهایی عملی و کاربردي در جهت بهبود وضعیت طراحی و نیز بهره برداري از این بخش از صنعت قدرت همواره سهم عمدهاي از مطالعات سیستم قدرت را به خود اختصاص داده است. یکی از روشهاي اصولی در جهت بهبود وضعیت این شبکه ها، ایجاد اتوماسیون با اهدافی نظیر افزایش قابلیت اطمینان و کاهش تلفات انرژي سالانه میباشد. اما، به واسطه هزینه بالاي ادوات کلیدزنی سیستمهاي اتومات ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar