اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک دیگر استفاده نمایید .......

دانلود مقاله آلتی متر یا ارتفاع سنج

دانلود مقاله آلتی متر یا ارتفاع سنج

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که خلبانان هواپیما ها، از کجا ارتفاع هواپیما را می دانند؟ چه وسیله ای به کمک آن ها می آید؟

یا کوهنوردان از کجا ارتفاع قله ای که فتح کرده اند را متوجه می شوند؟
همیشه نمی توان ارتفاع را با وسایل اندازه گیری طول، مثل متر  اندازه گرفت. پس چه باید کرد؟ اندازه گیری ارتفاع در برخی مواقع بسیار مهم و حیاتی است. از جمله در پرواز ها برای جلوگیری از برخورد با موانع و ایجاد صدمات جبران ناپذیر بعدی آن.

آلتی متر وسیله‌ای است که برای اندازه گیری ارتفاع یک شی نسبت به یک سطح معین به کار می‌رود. اندازه گیری ارتفاع آلتی متری نامیده می‌شود که در تضاد با واژه باتیمتری، که به معنای اندازه گیری عمق زیر آب است، مطرح می‌شود.

آلتی متر فشار (که آلتی متر بارومتریک نیز نامیده می‌شود)، نوعی از فشارسنج است که در بیشتر هواپیما ها به کار برده می‌شود  در ساختمان این نوع از آلتی متر، از یک بارومتر آنروئید که فشار اتمسفریک، از یک نقطه ی ثابت خارج از هواپیما را اندازه می‌گیرد، استفاده شده است.

نحوه ی کار بر این اصل استوار است که فشار هوا با افزایش ارتفاع کاهش می‌یابد.

دستگاه ارتفاع سنج به گونه ‌ای کالیبره می‌شود که فشار را مستقیما به صورت ارتفاع از سطح متوسط دریا نشان می ‌دهد و در تطابق با یک مدل ریاضی است که توسط ISA ( اتمسفر استاندارد بین‌المللی ) تعریف شده ‌است.

برخی از کاربرد های آلتی متر:

کوهنوردان و چترباز ها در ارتفاعات زیاد از آلتی متر های بارومتریک مچی استفاده می‌کنند.

هم چنین در زیردریایی ‌های دیزلی آلتی متر نصب می‌ شود، تا خلا ناشی از بسته شدن هواکش ‌ها در هنگام کار دیزل ‌ها که باعث مکش هوای زیر دریایی می‌ شوند را نشان دهد.
و یک کاربرد مهم:

آلتی متر ها در فضا.

آلتی متر های رادار مورد استفاده در فضا، ابزار های فوق العاده‌ ای برای نقشه برداری از توپوگرافی سطح اقیانوس‌ ها، تپه ‌ها و کف دریا ها هستند. این ابزار یک پالس مایکروویو را به سطح اقیانوس می‌ فرستد و مدت زمان رفت و برگشت پالس را اندازه گیری می ‌کند.

یک رادیومتر مایکروویو هرگونه تاخیر را که ممکن است در اثر بخار آب در اتمسفر ایجاد شده باشد، تصحیح می‌ کند. اصلاحات دیگری نیز برای رفع اثر الکترون ‌ها در یونوسفر و توده ی هوای خشک در اتمسفر صورت می‌ پذیرد.

تلفیق این اطلاعات به همراه مکان دقیق فضا پیما این امکان را فراهم می‌ آورد که بتوان ارتفاع سطح دریا را با دقت چند سانتی متر (در حدود یک اینچ) مشخص نمود.

هم چنین قدرت و شکل سیگنال دریافت شده اطلاعاتی را در زمینه سرعت باد و ارتفاع امواج اقیانوس در اختیار ما قرار می‌ دهد.

دستگاهی است برای تعیین ارتفاع، به‌وسیله تعیین نقطه غلیان یک مایع این دستگاه مبتنی بر این اصل است که نقطه‌جوش مایعات مربوط به فشار جو است که خود بستگی به ارتفاع دارد.
● ارتفاع‌سنج

ارتفاع‌سنج - فرازیاب ALTIMETER
ارتفاع‌سنج - هواپیما
ارتفاع‌سنج ALTIMETER
ارتفاع‌سنج ALTIMETER
ارتفاع‌سنج
ارتفاع‌سنج GAMMA-RAY ALTIMETER
ارتفاع‌سنج لیزری

 

شامل 11 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ertefa-sanj_387250_8673.zip300.5k

دانلود مقاله ادبیات حماسی

دانلود مقاله ادبیات حماسی ادبیّات فارسی به ادبیاتی گفته می‌شود که به زبان فارسی نوشته شده باشد. ادبیات فارسی تاریخی هزار و صد ساله دارد. شعر فارسی و نثر فارسی دو گونه اصلی در ادب فارسی هستند. برخی کتابهای قدیمی در موضوعات غیرادبی مانند تاریخ، مناجات و علوم گوناگون نیز دارای ارزش ادبی هستند و با گذشت زمان در زمره آثار کلاسیک ادبیات فارسی قرار گرفته‌اند. ادبیات فارسی ریشه در ادبیات باستانی ایران دارد که تحت تاثیر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود پاورپوینت اخلاق در معاشرت

دانلود پاورپوینت اخلاق در معاشرت روحیه سازگاری با دیگران و کنار آمدن با توقع‏ها، سلیقه‏ها، خواسته‏ها و حرف‏ها، به تدریج برای انسان «جا» باز می‏کند. این روحیه هم وقتی فراهم می‏آید که انسان هم «حقوق» دیگران را بشناسد، هم تصمیم به مراعات آنها داشته باشد و تنها «خود» برایش مطرح نباشد. چون چنین خصلتی ایجاد تنش می‏کند و دیگران را از پیرامون فرد، فراری می‏دهد. ارزش هرک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

دانلود مقاله اخلاق قرآنی در جامعه قرآنی

دانلود مقاله اخلاق قرآنی در جامعه قرآنی بدون ترديد، تبيين و تحليل ديدگاههاى استاد شهيد مطهرى در مورد «نقش اخلاق و عرفان در سياست» يا «ارائه تصوير و تفسيرى روشن از حكمت عملى در دو ظرفيت»؛ يعنى «اخلاق» كه انسان را به تكامل روحى و درونى مى‏رساند، و «سياست مُدُن» يا مديريت و حكومت بر جامعه، كه به «تكامل اجتماعى» و اداره جامعه انسانى برمى‏گردد و پيوند آن دو ظرفيت به «ح ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک فروشگاه یونی فور یو

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar