اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . با توجه به تغییرات ایجاد شده در بانک ملی خرید زیر 5000 تومان توسط کارت بانک ملی امکان پذیر نیست برای خرید های زیر 5000 تومان لطفا از کارت های بانک دیگر استفاده نمایید .......

دانلود پایان نامه بازاريابي و اصول طراحي پروژه هاي گازرساني

دانلود پایان نامه بازاريابي و اصول طراحي پروژه هاي گازرساني

پس از انجام محاسبات لازم از قبيل دبي، فشار ورودي و خروجي، قطر، دما، طول، محاسبات هيدرات و ... بايد مباحث طراحي شده را در عمل پياده كنيم جهت اجراي اين امر، طرح با بازبيني مسير زميني و بررسي نقشه هاي هوايي از منطقه موردنظر، مسير عبور لوله را تعيين مي كند (روي نقشه) سپس در اين نقشه تمام موانع طبيعي مانند جاده اي روستايي، رودخانه هاي فصلي و دائمي، قنات، ارتفاع نقاط مختلف زمين و ساير مشخصات طبيعي مورد نظر مشخص مي شود.

سپس در يك قسمت از نقشه مذكور از روبرو بر مبناي سطح افق را تعيين مي كند همچنين عملي كه بايد روي لوله در روبرويي با موانع بايد انجام شود ذكر مي شود مثلاً در عبور لوله از يك مانع لوله بايد با چه قسمتي متي بوتون شود.

در عبور لوله از نقاطي كه خاك داراي دانسيته پاييني است (لجن زارها، مردابها و رودخانه ها) دليل پايين بودن دانسيته خاك احتمال حركت لوله به بالا وجود دارد به همين جهت دور لوله راه غلاف هاي بتوني پر كرده تا دانسيته جدار لوله افزايش يافته و در مقابل نيروي bayansy لوله كه رو به بالات مقاومت كند همچنين در عبور لوله از جاده آسفالت از CarAL و در عبور لوله از جاده هاي روستايي كه رفت و آمد كمتر است از slab استفاده مي كنيم.

cossing فلزي لوله هايي هستند كه با قطر بيشتر از خود لوله كه لوله عبوري از داخل همين لوله ها عبور مي كنند همچنين در نقشه مذكور بايد نوع جنس زمين تعيين شده باشد. ميزان هزينه حفاري زمين از اين طريق مشخص مي شود كه در طراحي مسير عبور خط لوله بسيار مهم است و بسته به جنس زمين، ابزار مورد نياز براي كندن كانال جهت عبور لوله تعيين مي شود.

نقشه برداري،ميخ كوبي و گچ ريزي:

واحد نقشه برداري همراه با تجهيزات نقشه برداري، محل عبور لوله را بر سطح تعيين مي كنند (به وسيله كوبيدن ميخ يا گوه) و بين اين گوه ها گچ ريخته مي شود تا مسير عبور لوله تعيين شود اگر هنگام اجراي نقشه توسط نقشه بردار بر روي سطح زمين، اشتباه در تعيين موانع يا ايجاد مانع جديد شد همراه با نظر تيم طراحي و تيم اجرا، دريافتي را براي نقشه مذكور تعيين مي كنند.

پس از اين تيم حفاري شروع به كندن و حفر مسير مي كند حفر مسير بسته به نوع مسير امكان استفاده از وسايل مختلف طراحي را ايجاد مي كند مانند بيل مكانيكي، كيكور (مته هاي كلفت كه به بيل مكانيكي متصل مي شود) يا دريل واگن جهت انفجار. عرض كانال هم بستگي به قطر لوله و عمق كانال بسته به نوع لوله و محل عبور آن متفاوت مي باشد.

پس از تيم حفاري نوبت به كار گروه ريسه لوله مي رسد كه كار اين گروه حمل لوله ها از كارخانه تا محل حفاري و چيدن لوله ها در كنار كانال است.

پس از عمليات ريسه چيني نوبت به جوشكاري است. يكي از زيرمجموعه هاي گروه جوشكاري، گروه bend (خم كاري) مي باشد. گروهي كاملاً متخصص و حرفه اي است كه با تجهيزات خود كه شامل سايدبوم و بند ماشين مي باشد.

بند ماشين دستگاهي است كه لوله ها را خم مي دهد توسط دو پمپ هيدرولي، فشاري مساوي را در طول لوله اعمال كرده و لوله را با زاويه مورد نظر خم مي دهد.

گروه جوشكاري همراه با تجهيزات و وسايل مورد نياز عمل جوش دادن لوله ها با يكديگر را انجام مي دهد محاسبه اين كه هر cection بايد شامل چند لوله به هم جوش داده شده باشد به عهده سرپرست جوشكاري مي باشد كه بسته به عمل عبور لوله انجام         مي گيرد درزهاي لوله هنگام جوشكاري نبايد در يك راستا باشند دو لوله بايد كاملاً به هم Feet شوند يعني دو سر لوله در هنگام جوشكاري بايد حتماً به هم مماس شوند براي Feet كردن دو لوله از دستگاه clamb استفاده مي شود كه داراي دو نوع clamb Ex و clamb on است.

اصول طراحي
آشنائي با نقشه هاي اجرايي و نقشه هاي استاندارد
تهيه برنامه هاي اجرائي كار و مجوزهاي حفاري
مسيريابي و نصب خطوط لوله گاز در شبكه هاي شهري
لوله گذاري گاز
زنگ زدائي لوله ها
عايقكاري لوله هاي گازرساني
مزاياي عايق كاري در كارگاه
معايب عايق كاري در كارگاه
مزاياي عايق كاري در محل لوله گذاري
معايب عايق كاري در محل لوله گذاري
عايقكاري شيرهاي مدفون در خاك
آزمايش مقاومت و نشتي لوله هاي گاز
آزمايش مقاومت با آب در خطوط لوله گاز
راه اندازي و تزريق گاز
ترتيب انجام عمليات تخليه هوا و تزريق گاز
نحوه اجراي خطوط لوله فشار قوي
نقشه برداري،ميخ كوبي و گچ ريزي:
انواع عايق:
عايق بندي در كارخانه به دو صورت انجام مي شود
انواع زنگ زدائي
-عمليات رگلاژ كانال:
-عمليات بالشتك زني:
-عمليات conection يا اتصال دو سر لوله:
-عمليات خاكريزي:
آشنايي با ايستگاه هاي تقليل فشار
فيلترها
تميز كاري فيلترها
گرم كنندگي گاز
گرمكن ها
سيستم تامين و كنترل سوخت:
سيستم كنترل گرمكن:
نصب گرمكن ها:
هنگام نصب آبگرمكن گاز بايد به موارد ذيل توجه نمود:
رگلاتور
رگلاتورهاي پايلوت دار: Pilot operated Regalator
به هم بستن رگلاتورها
طرز تنظيم رگلاتورهاي Active-Monitor
بستن رگلاتورها به صورت موازي
ظرفيت رگلاتور
كنتورها
انواع كنتورها:
كنتورهاي توربيني
ظرفيت كنتورها:
خطاي اندازه گيري:
تجهيزات ايمني ايستگاه هاي تقليل فشار
شير قطع فشار با عمل كننده نيوماتيكي
المی گاز
آزمایش نشتی
مکانیزم عمل رگلاتورهای خانگی
کنتور دیافراگمی
انواع کنتور برحسب ظرفیت
ایستگاه TBS
هیتر

 

شامل 77 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
osol-tarahi-gaz_388309_5271.zip12.2 MB

دانلود پروژه پرکن ها

دانلود پروژه پرکن ها برجهای پر در مقایسه با هر برج سینی دار تناسب قطرهای کم(in24 یا کمتر)،فشار کم،تاخیرکوتاه،و زمانیکه ساختمان پلاستیکی یاسرامیکی موردنیاز است هستند. موارد نامطلوب استفاده از پرکن ها ،برجهای باقطر زیاد هستند. مخصوصا آن برجهایی که مقدار مایع موجود در آنها و بخار زیاد است،به دلیل مشکلات توزیع مایع و مواقعی که زمان برگشتی سریع موردنیاز است در برجهای بزرگ ،پرکن تصادفی ممکن است بیش از 2 برابر سینی های غربال ...

توضیحات بیشتر - دانلود 12,000 تومان

دانلود پروژه طراحی کارخانه شیر پاستوریزه

دانلود پروژه طراحی کارخانه شیر پاستوریزه شیر و فرآورده های آن به همان سهولتی که به مصرف می رسد ، تولید نمی گردد . مراحل تولید محصولات لبنی از تهیه ی شیر ، جمع آوری ، حمل و نقل ، تحویل به کارخانه ، تغییر و تبدیل در کارخانه و توزیع ، تا رسیدن به دست مصرف کننده همواره با دشواری های بسیاری همراه است ، از این رو ، بررسی های علمی دقیق و برنامه ریزی های قابل اجرای همگام با پیشرفت تکنولوژی را می طلبد . گر چه تولید فرآورده های لبنی تاریخچه ای بس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

دانلود پاورپوینت بررسي و مدلسازي راكتورهاي Hollow fiber

دانلود پاورپوینت بررسي و مدلسازي راكتورهاي Hollow fiber ثابت نگهداشتن عناصر کاتالیستی درون یک راکتور HF توسط روشهای زیر حاصل         می گردد:      - محبوس نمودن فیزیکی آنزیمهای محلول یا مواد معلق سلولی در قسمت پوسته یا حفره راکتور.      - ثابت نگهداشتن آنزیمها توسط اتصالات فیزیکی یا شیمییایی به غشاءی HF در فصل اول: انواع غشاءهاي مورد استفاده جهت جداسازي در رآكتورها ف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک فروشگاه یونی فور یو

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar