اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله ابزار اندازه گیری ارتعاشات

دانلود مقاله ابزار اندازه گیری ارتعاشات

ايجاد هرگونه عيب در ماشين آلات و سيستم هاي مكانيكي باعث ايجاد نويز و ارتعاشات ناخواسته مي شود و گسترش عيب ممكن است منجر به از كار افتادن سيستم شده و خسارات زيادي را به بار آورد. اين امر از زمانهاي نسبتاً دور توجه محققان را به خود جلب كرده است كه در پي آن روشهايي براي تشخيص عيوب در تجهيزات و سيستم هاي مكانيكي ابداع شده است و با گذشت زمان، چنين روشهاي عيب يابي نيز سير تكاملي را پيموده است.

در اين پايان نامه ابتدا روشهاي مختلف تعمير و نگهدار يبه تفصيل مورد بحث واقع مي شود. در فصل دوم روند پيشرفت تكنولوژي مانيتورينگ وضعيت براساس آناليز ارتعاشي به طور مفصل آمده است. از آنجايي كه روشهاي آناليز ارتعاشي داراي اهميت ويژه اي در مانيتورينگ وضعيت ماشين آلات و تعيين عملكرد آنها دارد لذا در فصل سوم به عوامل ايجاد ارتعاشات در ماشين آلات پرداخته مي شود.

آناليز ارتعاش و نحوة انجام آن مطلبي است كه در فصل چهارم به آن پرداخته مي شود. در اين فصل روشهاي حوزة زمان و حوزة فركانس و ساير روشهاي آناليز ارتعاشي معرفي شده و بطور مفصل مورد بحث واقع مي شوند. در فصل پنجم روشهاي پيشرفته آناليز ارتعاشي براي مانيتورينگ و آناليز سيگنالهاي ارتعاشي بدست آمده از سيستم هاي مكانيكي مورد بحث واقع شده است. بخش ابتدايي اين فصل به بررسي روش دمدولاسيون دامنه مي پردازد و در ادامه روشهاي آناليز سيگنالهاي ناپايا معرفي مي شود.

در فصل آخر نحوة آناليز ارتعاشي طيف سنج و روش شاك پالس مورد بررسي قرار مي گيرد كه اين روش امروزه براي تشخيص وضعيت بلبرينگها و رولربرينگها، به طرز موفقيت آميز و قابل اعتمادي و بصورت گسترده مورد استفاده قرار مي گيرد.

در خاتمه برخود لازم مي دانم كه از كمك فكري و تلاش آقاي دكتر مهرداد نوري خواجوي و ساير دوستان در رابطه با گردآوري مطالب اين پايان نامه كمال تشكر و قدرداني را بنمايم.

ارتعاشات چیست؟

ارتعاشات به نوعی از حرکت سیستمهای دینامیکی اطلاق می شود که به صورت نوسانی صورت پذیرفته و حرکت در یک پریود زمانی تکرار شود.

این نوع حرکت را در ساده ترین شکل می توان با یک جرم و یک فنر شبیه سازی کرد. با القاء یک تغییر مکان اولیه به جرم متصل به فنر و رها کردن آن، حرکت نوسانی رخ می دهد که می توان دامنه آن را به کمک یک تابع سینوسی بیان نمود.

مقدمه
ارتعاشات چیست؟
مفاهيم اوليه ارتعاشات
جابجایی چیست؟
واحدهای اندازه گیری جابجایی
منظور از سرعت چیست؟
منظور از شتاب چیست؟
واحدهای اندازه گیری شتاب
چه ارتباطی میان جابجایی سرعت و شتاب وجود دارد؟
منظور از فرکانس و فاز ارتعاشات چیست؟
واحدهای اندازه گیری فرکانس
چرا ارتعاش در ماشین آلات و تجهیزات دوار وجود دارد؟
 نیروهای ارتعاش زا (Vibratory Forces)
 امپدانس (Impedance)
ارتعاشات به عنوان مشخص کننده وضعیت تجهیز
 منظور از تغییر در وضعیت تجهیز چیست؟
برخی از عیوبی که به کمک ارتعاشات شناسایی می شوند
انواع سنسورهای ارتعاش سنجی
انواع تجهیزات داده برداری (برای مثال یک دیتا کالکتور)
نرم افزار پردازش و مدیریت اطلاعات
انواع سنسورهای ارتعاش سنجی
اصول تئوري ارتعاشات
اندازه گيري ارتعاش
روش شاك پالس
سلگنالهاي شاك پالس و ارتعاش
فاز شاك پالس
فاز ارتعاش
اندازه گيري سيگنالهاي شاك پالس
شرايط بلبرينگها
كارپت وليو (شرايط روغن كاري)
مكس وليو  (خرابي سنگها)
ابزار سرعت متغير
كاربردهاي ديگر
اندازه گيري شاك پالس لبه روش dBm/dBc
سيگنال
اندازه گيري
داده هاي ورودي
ارزيابي
اندازه گيري شاك پالس – روش LR/HR:
سيگنال و اندازه گيري
كاليبراسيون
اطلاعات فني
نتيجه گيري
منابع

 

شامل 30 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
erteash-sanj_390678_3597.zip179k

دانلود مقاله پیدایش حیات بر روی کره زمین

دانلود مقاله پیدایش حیات بر روی کره زمین به گفته زمین شناسان تاریخچه پیدایش عمر کره زمین بالغ بر 4.578 میلیارد سال تخمین شده  مهمترین فرضیه برای تشکیل زمین اینست که زمین در ابتدا در اثر ابرهای خورشیدی بوجود آمد در اینجا منظور از ابر خورشیدی یا نیبولا، توده انبوهی از گاز های داغ و ذرات غبار ریزیست که پس از تشکیل خورشید در اطراف این سیاره غول پیکر به جامانده بودند این ذرات بخاطر نیروی کشش ستاره های غول پیکر در اطراف منظومه شمسی به همد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

دانلود مقاله تدریس ریاضی و اعجاز ریاضی در قرآن

دانلود مقاله تدریس ریاضی و اعجاز ریاضی در قرآن آنچه كه در اين مقاله خواهيد خواند ابتدا مقدمه‌اي كوتاه در رابطه با اهميت رياضي و آموزش رياضي در كشور که داراي ضعف‌هاي است پرداخته شه در ادامه در مورد اهداف آموزش رياضي به طور كلي بحث‌شده که شامل: هدف پرورشي، آموزشي، فرهنگي، عاطفي و اهداف آموزش رياضي از نظر پوليا و افلاطون بيان گرديده‌است. سپس مقاله به پنج قسمت از عوامل ضعف آموزش درس رياضي پرداخته است كه هر قسمت نيز به مجموعه&zw ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

دانلود مقاله عامل مثبت یا منفی افزایش یا کاهش جمعیت

دانلود مقاله عامل مثبت یا منفی افزایش یا کاهش جمعیت در دوران اقتصاد مبتنی بر کشاورزی، تعدد فرزندان به معنی افزایش تعداد نیروی کار یک خانواده برای انجام فعالیت‌های کشاورزی بود، اما با گذار از اقتصاد مبتنی بر کشاورزی به اقتصاد پیچیده‌تر مبتنی بر صنایع و خدمات مدرن و در نتیجه اهمیت یافتن سطح تخصص و «سرمایه انسانی» نیروی کار، اهمیت کمیت فرزندان در خانواده‌ها، جای خود را به تاکید والدین بر کیفیت فرزندان داده است و اکنون امری ک ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar