اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود تحقیق مقاوم ساختمان های بنایی

دانلود تحقیق مقاوم ساختمان های بنایی

با قرار گرفتن ايران در بخشي از كمربند آلپ هيماليا كه به عنوان آخرين و جوانترين نواحي كوهزايي جهان شناخته شده است، پديده دگرشكلي به اشكال گوناگون در آن ظاهر مي‌گردد. باز شدن درياي سرخ و در نتيجه حركت پهنه عربستان به سوي ايران و جابجايي بستر اقيانوس هند در نواحي عمان و حركت به سمت شمال ـ شمال شرق و حركت ديگر صفحات ليتوسفري پيرامون ايران موجب فراهم آمدن شرايطي گرديده كه هرچندگاه با آزاد شدن انرژی در راستاي گسل‌هاي فعال شاهد زلزله‌هاي ويرانگر در ميهن عزيزمان باشيم.

گرچه دلايل بروز زلزله و يا زمان و مكان به روشني مشخص نيست، ولي در هرحال تا آنجا كه مشخص شده است، تغيير شكل‌هاي ناشي از حركت‌هاي قاره‌ها نسبت به يكديگر باعث افزايش انرژي ذخيره شده در پوسته جامد زمين مي‌گردد.

در اين زمان پديده لغزش زمين بوجود مي‌آيد. چون انرژي آزاد شده بسيار زياد و ناگهاني است و باعث ارتعاش زمين گرديده و ساختمان‌هايي كه براي مقاومت در برابر اين ارتعاش‌ها طرح نشده‌اند، دچار گسيختگي و انهدام مي‌گردند.

در حال حاضر ساختمان ساخته شده با مصالح بنايي (بخصوص ساختمان‌هاي آجري)، درصد بالايي از ساختمان‌هاي موجود يا در حال احداث در كشور ما را تشكيل مي‌دهند. مهمترين عامل مقبوليت ساختمان‌هاي بنايي در ايران، به ويژه در شهرستان ها، در دسترس بودن مصالح، ساده بودن تكنولوژي توليد آجر و بلوك سيماني، آشنايي سازندگان با نحوه ساخت و ساز و سرانجام ارزانتر بودن قيمت تمام شده اين قبيل ساختمان‌ها نسبت به ساختمان هايي با اسكلت فولادي و بتن مسلح مي‌باشد.

نصب دستگاه‌هاي لرزه نگار در نقاط مختلف جهان از اواخر قرن نوزدهم آغاز شد و طي مدت كوتاهي از ميان اين همه اطلاعات شايد يك مطلب بيش از همه شايان توجه باشد و آن اينكه، زلزله‌ها به هر سبب كه ايجاد شده باشند، تكرارپذيرند و تنها راه مقابله با زلزله، طراحي و اجراي ساختمان‌ها به گونه‌اي است كه تاب ايستادگي در مقابل زلزله‌هاي مخرب را داشته باشد.

زلزله‌هاي مرگبار زيادي در ايران اتفاق افتاده است، اما مهمترين آنها كه به عنوان نقطه عطفي در رويكرد جامعه مهندسي به شمار مي‌رود، زلزله 1369 رودبار ـ منجيل مي‌باشد كه تلفات بسيار زيادي به همراه داشته است. بررسي عملكرد سازه‌هاي مختلف در اين زلزله، گواه اين مطلب است كه اگر ساختمان‌هاي آجري را در يك كفه و سازه هايي نظير پل، سد، ساختمان‌هاي فلزي و بتني كه تحت عنوان سازه‌هاي مهندسي عنوان مي‌شوند را در كفه ديگر بگذاريم، آمار و تلفات جاني و تخريب كامل بنا، تمام به گروه اول اختصاص يافته و گروه دوم به طور نسبي آمار بسيار پاييني دارند. همين امر جامعه مهندسي را بر آن داشت كه در كنار تدوين آيين نامه‌ها براي ساختمان‌هاي مهندسي، به بررسي رفتار ساختمان‌هاي بنايي نيز پرداخته و درصدد تدوين دستورالعمل‌هاي جامع براي طرح و اجراي اين نوع سازه‌ها برآيند. ماحصل اين تلاش، تدوين فصل سوم آيين نامه 2800 به عنوان تنها مرجع معتبر داخلي در زمينه طرح و اجراي اين نوع ساختمان‌ها مي‌باشد.

با توجه به اينكه در ساخت بيشتر ساختمان‌هاي بنايي ضوابط و معيارهاي مهندسي مربوط به مقاومت سازه در برابر زلزله مورد توجه قرار نمي گيرد و معمولاً توسط سازندگان محلي و بدون توجه به اثر تخريبي زلزله، طراحي و اجرا مي‌شوند، رويدادهاي هر زمين لرزه در هر نقطه از كشور فاجعه آميز بوده و پيامدهاي بسيار نگران كننده‌اي دربر خواهد داشت.

چكيده
1-1 مقدمه
2-1 مقدمه
2-2 رفتار مواد
2-3 نيروي زلزله
2-4 گسيختگي ديوارهاي مصالح بنايي
2-5 گسيختگي ساختمان‌هاي مصالح بنايي
2-6 علل گسيختگي ساختمان‌هاي مصالح بنايي
2-6-1 كيفيت مصالح و اجرا
2-6-2 شكل و سيستم سازه
2-6-3ديوارهاي ساختمان
2-6-4 سيستم سقف
2-6-5 انسجام اجزاي ساختمان
2-6-6 اجزاي غيرسازه اي
2-6-7 سيستم كلاف
2-6-8 خاك محل
5-1 طرح مسئله
5-1-1- نقشه معماری
5-1-2- نقشه سازه‌ای
5-1-3- کدگذاری دیوارها
5-1-4- خسارات وارده به دیوارهای سازه‌ای و غیرسازه‌ای و ارائه راهکارهای ترمیم
5-1-5- اطلاعات مربوط به طبقات ساختمان
 
5-1-6- کنترل نواقص مربوط به مصالح
5-1-7- کنترل نواقص مربوط به سیستم سازه‌ای
5-1-8- کنترل نواقص مربوط به دیوار باربر
5-1-9- کنترل نواقص مربوط به دال‌ها
 
5-1-10- کنترل نواقص مربوط به اتصالات اعضا
5-2- طرح مقاوم سازی
5-2-1- محاسبات طرح مقاوم‌سازی
5-2-2- اصلاح بازشوها و انجام تغییرات معماری
5-2-3- محاسبه بار دیوارها بعد از تغییرات معماری
5-2-4- بارگذاری سقف بام
5-2-5-اثر پیچش در ساختمان
5-2-6- برش پایه
5-2-7- جایگذاری ستون‌های فلزی
5-2-8- مدلسازی
5-2-9- نقشه اجرایی با توجه به خروجی ETABS
5-2-10- محاسبات بار جانبی
5-2-11- نقشه‌های اجرایی
5-3- نتیجه‌گیری

 

شامل 134 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
moghavem-sazi-sakhteman-bannai_391395_3431.zip72.6 MB

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar