اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود تحقیق نانو فناوری با تاکید بر کاربرد در محیط زیست

دانلود تحقیق نانو فناوری با تاکید بر کاربرد در محیط زیست

همزمان با توسعه دانش جهانی در مورد مواد در مقیاس نانو و افزایش توانایی کار کردن با ساختارها در این مقیاس, فناوری نانو رفته رفته گسترش یافته و سرمایه گذاری جهانی در این زمینه نیز افزایش می یابد. فناوری نانو در زمینه های از محیط زیست, فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی و تولید مواد مستحکمتر و سبکتر دارای مزایای بالقوه می باشد.
تقسیم بندی فناوری نانو در شاخه ها و رشته های مختلف بیشتر مربوط به کاربرد محصولات این فناوری در هر رشته می باشد. بطور کلی استفاده از فناوری نانو برای تولید مواد با بهره دهی بالا عبارت از ایجاد یک شرایط کاملا کنترل شده و دقیق و استفاده از این شرایط برای چیدمان منظم اتمها  و تولید مواد در مقیاس انو میباشد . بنابراین نمی توان این فناوری را منحصر به رشته علمی خاصی نمود و در آینده فناوری نانو به طرق گوناگونی وارد زندگی بشر خواهد شد.
یکی از مهمترین اهداف متولیان و طرفداران محیط زیست حذف مواد سمی و خطرناک از چرخه طبیعت است. معمولا مواد سمی از اتمهایی تشکیل شده اند که خودبخود مضر نیستند بلکه نحوه اتصال این اتمها به یکدیگر مواد سمی را بوجود می آورد لذا اگر بتوان وسیله ای ساخت که مشابه ریز جاندارانی مانند ویروس ها در مقیاس اتمی قادر به تغیی اتصالات اتمها در مولکول باشد, میتوان به سهولت و با قیمت ارزان مواد سمی را خنثی کرد یا حتی با اندکی تغییر از آنها محصولات مفید بدست آورد, علاوه بر این برخی مواد سمی حاوی عناصر مضری از قبیل جیوه, سرب, آرسنیک و کادیوم هستند, این عناصر معمولا حین استخراج مواد معدنی مختلف تولید میشوند که با بهره گیری از دانش و فناوری ناو در استخراج, میتوان از خروج این عناصر از محیط طبیعی آنها (خاک) جلوگیری کرد.
مقدمه
فناوری نانو عبارتست از کاوش در سطوح اتمها,  مولکولها و ابرمولکولها در محدوده 1 تا 100نانومتر, لذا این فناوری نیز همانند هر فناوری نوین دیگری تا ثیرات ژرفی بر محیط زیست خواهد داشت. تفاوت اساسی فناوری نانو با سایر فناوری های موجود در زمینه کنترل محیط زیست توانایی از بین بردن سرچشمه آلودگی با ارائه محصولات جدید از قبیل تولید پارچه های ضد لک, پنجره های خود تمیز کن, عینکهای ضد خش و صفحات خورشیدی میباشد.
علاوه بر این با کاهش اندازه ذرات, نسبت تعداد اتمهای سطحی به اتمهای داخلی افزایش می یابد. به عنوان مثال درصد اتمهای سطحی یک ذره با اندازه30 نانومتر, 5 درصد است در حالی که این نسبت برای یک ذره با اندازه 3 نانومتر , 50 درصد می باشد.
ولی تفاوت اصلی فناوری نانو با فناوری های دیگر در مقیاس مواد و ساختارهایی است که در این فناوری مورد استفاده قرار می گیرند. البته تنها کوچک بودن اندازه ذرات مد نظر نیست; بلکه زمانی که اندازه ذرات ماده در این مقیاس قرار می گیرد, خصوصیات ذاتی آن از جمله رنگ, استحکام, مقاومت خوردگی و ... تغییر می یابد. در حقیقت اگر بخواهیم تفاوت این فناوری را با فناوری های دیگر به صورت قابل ارزیابی بیان نماییم, میتوانیم به وجود "عناصر پایه" اشاره کنیم. عناصر پایه در حقیقت همان عناصر نانو مقیاسی هستند که خواص آنها در حالت نانو مقیاس با خواص شان در مقیاس بزرگتر فرق می کند.

چکیده
مقدمه
شاخه های نانو فناوری
کاربردهای فناوری نانو
کاربردهای نانو فناوری در حفاظت از محیط زیست
مزایای زیست محیطی نانو فناوری
فرآیند تصفیه
نانو لوله های کربنی
کاتالیست های زیست محیطی
نانو حسگرها
انواع روشهای نانویی در تصفیه آب
تصفیه آب
نقش نانو لوله های کربنی در کنترل آلودگی هوا
تصفیه هوا
امکان سنجی کاربرد نانو فناوری در کاهش الودگی محیطی با تاکید بر الودگی خاک
مضرات نانو فناوری برای محیط زیست و انسان
بررسی اثرات مخرب ناشی از نانو فناوری بر محیط زیست
نگرشی بر وضعیت نانو فناوری در ایران
نگرشی بر آینده نگاری و مدل های نوآوری مبتنی بر نانو در جهان
برنامه و مدل پیشنهادی برای ایران جهت آینده نگاری نانو
زمینه ها و پتانسیل های تحقیقاتی و پیشنهادی برای ایران در حوزه نانو
آینده و راهکارها
پیشنهادات
نتیجه گیری
جدول کاربرد فناوری نانو در تصفیه پساب های صنعتی
جدول کاربرد نانو فناوری و میزان تاثیر آن بر محیط زیست
منابع و مراجع

 

شامل 80 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
nano-fanavari-takid-mohit-zist-pn_413553_6052.zip246.7k

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar