اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود تحقیق بررسي تاثير آشنايي قبل از ازدواج و دوران نامزدي در رضايت مندي زناشويي زوجين

دانلود تحقیق بررسي تاثير آشنايي قبل از ازدواج و دوران نامزدي در رضايت مندي زناشويي زوجين

خانواده در عین حال که کوچکترین واحد اجتمائی است اما چون از تحریک همین نهادمهم اجتمائی جامعه بزرگ شهری و کشور وجهانی تشکیل میگردد. حائز اهمیت است و لذا جامعه شناسان خانواده را یک پدیده تاریخی می دانند که از اجتماع کلی بشری جدا نیست و در حقیقت خانواده واحدی است اجتماعی که در عین حال خصایص یک نهاد و گروه را واجد است. و بر این اساس در حین مطالعه کلی خانواده به چشم یک نهادبه آن نگریست و انسانها به طور طبیعی به تشکیل خانئاده نیازمندندو خانواده اولین جامعه ایست که افراد در آن وارد میشوند و مراحل رشد شخصیت پذیری را پشت سر میگذارند . (قصابیان-   1378  )
نهاد ازدواج مهم که همگام با نهاد خانواده در طی تاریخ وجود داشته یکی دیگر ازموضوعات مربوط به خانواده است که معمولا مورد توجه پژوهشگران بوده است. ازدواج نوعی ترکیب بین دو انسان و دو خانواده است . زندگی مشترک یک پدیده مرکب است که جزء اصلی و اساسی آن زن ومرد می باشند . هر قدر بین این دو عنصر هماهنگی – همفکری – تناسب و سنخیت روحی و اخلاقی و جسمی باشد این ترکیب استوارتر-مستحکمتر – پرثمرتر – شیرین تر – لذت بخش ترو جاودانه تر خواهد بود و هر چه تناسب و هماهنگی کمتر باشد زندگی سست تر – تلخ تر و ناپایدار تر و کم ثمر تر خواهد بود .
علت عمده بیشتر ناهنجاریها عدم تناسب بین زن و شوهر است . دو انسانی که در کنار هم قرار میگیرند و میخواهند یک عمر با هم زندگی بکنند و در همه امور شریک باشند و تصمیم های مشترک بگیرن و فرزندانش را بوجود آورند و تربیت کنند و به سعادت برسند حتما باید هماهنگ و همسنخ باشند . همتایی و هماهنگی و تناسب صد در صد امکان ندارد زیرا هر انسانی دارای مغز – روح – اخلاق – تربیت محیط و خانواده مخصوص به خود است و با دیگری فرق و فاصله دارد اما باید کوشش شود تا هر چه ممکن است این کمتر شود و دو همسر به هم نزدیکتر میشوند.
ارزشهای ناشی از ازدواج بسیارند و از آن جمله است ارزش یافتن زن و مرد زندگی و زندگی عبادات و سعادت مندیهایی در سایه آن پدید می آیند که برخی از آنها عبارتند از:
سعادت فرد و جامعه – حفظ دین و عفت – افزایش نسل و در چنان صورتی حتی زمینه سازی آن عبارت به حساب می آید .

فصل اول : کلیات
مقدمه 1
بیان مسئله3
اهمیت و ضرورت مسئله  3
اهداف جزئی و کلی  7
سوال یا فرضیه پژوهشی  8
تعریف عملیاتی 9
فصل دوم : پیشینه تحقیق
تاریخچه  11
تحقیقات انجام شده20
داخلی  20
خارجی 21
فصل سوم : روش اجرای تحقیق
روش تحقیق 24
جامعه مورد مطالعه  24
ابزارهای اندازه گیری24
روش اجرای پرسشنامه 25
روش نمره گذاری  26
اعتبار و روایی آزمون  27
روش تجزیه و تحلیل آماری  27
فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده ها
روش های آمار 29
ارائه داده ها و توصیف و تحلیل آنها30
فصل پنجم : بحث و نتیجه گیری
نتیجه گیری  42
محدودیت ها  42
پیشنهادات  43
پیوست45
منابع و ماخذ  53

 

شامل 55 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ashnaii-ghabl-ezdevaj-Pn_414294_1765.zip100.8k

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar