اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود تحقیق تاثیر افزودن سنگ آهک به سیمان پرتلند و تولید سیمان PKZ

دانلود تحقیق تاثیر افزودن سنگ آهک به سیمان پرتلند و تولید سیمان PKZ

آهک یکی از قدیمی ترین فرآیندهای شیمیایـــــی شناخته شده تاریخ بشری است و به دوران روم قدیم و مصریان کــه در امور بنا سازی مصرف کرده اند بر می گردد و از سه هزار سال پیش ایرانیان ساخت شفته آهک را می دانستند و از این ماده در ساختن پـی بنا، پلها، آبگیرها ،و... استفاده می کردند . آهک سبب ایجاد صنعت سیمان نیز شده چرا که ماده اصلی تشکیل دهنده سیمان آهک مـــــی باشد و امروزه در سطح دنیا میلیونها تن آهک در ساختمان سازی و تولید سیمان و سایر صنایع بدلیل خصوصیات ذاتی که دارد و قابل دسترس بودن آن، بعنوان یکی از عناصر مهم در صنایع مذکور که شرح آن در کاربردهای آهک خواهد آمد ،استفاده می شود. یكی از راههای معمول در صنایع سیمان جهت كاهش هزینه و افزایش میزان تولید، استفاده از افزودنیهای مناسب به كلینكر و تولید سیمانهای مخلوط می باشد. سیمان پرتلند (P.K.Z.) یكی از این سیمانهای مخلوط می باشد كه دارای سطح ویژه بالا می باشد. سیمان پرتلند آهكی ماده چسبنده هیدرولیكی از خانواده سیمان پرتلند است كه از آسیاب نمودن مخلوط 6 الی 20 درصد سنگ آهك ویژه همراه با درصد مناسبی سنگ گچ ( سولفات كلسیم متبلور) و حداقل 80 درصد كلینكر سیمان پرتلند، حاصل می گردد.

مقدمه
استفاده از سیمان و بتن به سالهای دور در مصر و یونان قدیم بر می گردد. پوزولانها نیز در همان سالها مورد استفاده قرار گرفته است، لیكن پوزولانهای مصنوعی نظیر خاكستر بادی و سرباره كوره های آهنگدازی به سالهای اخیر مربوط می گردد . امروزه توجه خاصی به استفاده از پوزولان ها و مواد جایگزین سیمان به دلیل خواص آنها در بتن و كاهش مصرف انرژی و تولید دی اكسید كربن در ساخت سیمان ، معطوف گشته است بعنوان مثال بافت بتن های با مقاومت بالا، بادوام بیشتر و باحرارت زائی پایین تر با استفاده از مواد جایگزین سیمان و سیمان های پوزولانی تحقق یافته است.
افزایش قیمت انرژی های مختلف ، هزینه های بالای تاسیس كارخانه های جدید و مشكلات ارزی كشور است كه چاره اندیش جهت رفع گره های افزایش و توسعه را می طلبد. یكی از راه حلهای پیشنهادی در افزایش تولید سیمان( با توجه به اینكه پر مصرف ترین كارخانجات صنعتی به لحاظ مصرف انرژی كارخانجات سیمان می باشند)٬ استفاده از افزودنی های مناسب به كلینكر سیمان پرتلند معمولی و تولید سیمان مخلوط با ویژگیهای مورد انتظار و كاربردهای معین می باشد. كه این عمل بدون ایجاد تغییرات اساسی در خط تولید و تنها با به كارگیری ظرفیتهای خالی ماشین آلات به راحتی میسر است.
سیمان های مخلوط از یك سنگ معدن مناسب و كلینكر سیمان پرتلند معمولی و آسیاب نمودن آنها با نسبت های معین در آسیاب سیمان حاصل می شوند.
سیمان پرتلند سنگ آهك كه معادل آلمانی Portland Kalkstein Zement  و معادل انگلیسی آن Portland Limestone Cement است، از جمله سیمان های مخلوط می باشد. این سیمان در مجامع صنعتی و تحقیقاتی تحت عنوان سیمان P.K.Z معروف گردیده است.این سیمان اولین بار در سال 1979 در فرانسه اختراع شد و به دنبال آن در سایر كشورها نیز گسترش یافت.
سیمان P.K.Z مخلوطی از سیمان پرتلند معمولی و سنگ آهك ویژه می باشد. مقدار سنگ آهك مورد استفاده بین 6 تا 20 درصد می باشد و هم اكنون در چند كشور اروپائی تحت استاندارد شماره 1-197 ENV  تولید می گردد.

چكیده 2
مقدمه 2
آهک4
کاربرد آهک6
سیمان7
انواع سیمان 8
آسیاب گلوله ای سیمان 9
سیمان پرتلند آهكی PKZ12
مكانیسم عمل سنگ آهك در سیمانهای P-K-Zیا L-C-C16
استاندارد ویژگیهای سیمان پرتلند آهكی «پ آ» 20
عملكرد سیمان های مخلوط در بتن24
مقایسه عملكرد سیمانهای پرتلند و سیمانهای مخلوط از نظر خاصیت ضد سولفات29
اثر خاكستر های بادی Fly-Ash روی انبساط ملات سیمانهای مخلوط38
اثر دوده های سیلیسی silica-Fume روی انبساط ملات سیمانهای مخلوط40
اثر سرباره روی انبساط سیمان های مخلوط42
مقاله (سیمان های مرکب چند جزئی)51
ویژگیهای سنگ آهک58
متن لاتین مقاله 63
تقدیر و تشکر 74
منابع

 

شامل 76 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
siman-va-ahak-pn_414624_4562.zip10.1 MB

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar