اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود تحقیق جداسازي آمونياك از پسابهاي صنعتي

دانلود تحقیق جداسازي آمونياك از پسابهاي صنعتي

آمونياك گاز بيرنگي است كه داراي بويي تند و مشخصه و دانسيته آن نسبت به هوا در حدود597/.است. اين گاز در دماي 79- درجه سانتيگراد، وزن مخصوصي برابر 807/0 دارد، در 7/77-درجه سانتيگراد منجمد ميشود و دماي جوش آن در حدود 4/33 - درجه سانتيگراد است.
يكي از موارد كاربرد آمونياك در تهيه اوره است به همين دليل اكثراً در مجاورت واحدهاي پتروشيمي توليد كننده آمونياك، واحد اوره سازي نيز احداث ميشود.
آمونیاک  در طبیعت تقریبا تنها به شکل نمکهای آمونیوم یافت می شود  آمونیاک در ابتدا با تجزیه ترکیبات آلی حاوی نیتروژن  و یا از آتشفشانهای فعال بدست می آمد کلرید آمونیوم می تواند  درلبه دهانه های آتشفشان رسوب کند یا در بستر های زغالی روباز یافت می شود  که این مطلب 900 سال قبل  از میلاد توسط ایرانیان گزارش شده است  آمونیاک و محصولات حاصل از اکسیداسیون از ترکیبات نیتروژن بخارآب موجود  در جو به وجود می آیند  این تر کیبات  توسط دود کش های کارخانجات  و اتومبیل ها نیز تولید می شوند.
در منطقه خاورميانه كشورهاي عربستان و كويت و عراق (تا قبل از جنگ) واحدهاي توليدي آمونياك و اوره دارند. البته اكثر كشورهايي كه داراي منابع گازي هستند.
واحدهايي نيز جهت توليد اوره آمونياك دارند اما به دليل ظرفيت پايين توليدي آنها در همان كشورها به مصرف ميرسد. توليد كشورهاي اروپايي و امريكاي شمالي به دليل هزينه زياد اكثر واحدهاي توليد اوره و يا آمونياك يا تعطيل شده و يا به تدريج از سرويس خارج ميشوند، به همين دليل ايجاد اين واحدها در كشورهاي آسيايي و منطقه خاورميانه طي سالهاي گذشته رشد كرده است.
مصارف عمده آمونياك در توليد اوره است اما در صنايع ديگري نظير جايگزيني در مواد سردكننده در يخچالها و تجهيزات سرمايي نيز كاربرد دارد. اوره نيز در كشاورزي به عنوان كود ازته مصرف دارد.
1 – 1 ) تاریخچه:
نام آمونیاک مشتق شده از کلمه Salammoniacum است مصریان  باستان آن را به نام Slammoniac می شناختند  و اعراب به آن نام  آمونیوم  را دادند  آمونیاک آزادنخستین بار توسطJ.Priestley  در سال 1777 تهیه شده در سال 1784 دانشمندی  به نامC.L.Berthollet  آمونیاک را تر کیبات  عناصر هیدروژن  برای اولین بار  تهیه کرد و در سال 1809 توسطW.Henry نسبتهای مصرفی هیدروژن و نیتروزن در سنتز آمونیاک  فرمول   را برای  آن محاسبه کرد  بعد  از مدتی ارزش  کود های معدنی به اثبات  رسید و این امر باعث افزایش  بسیار زیادی  در مصرف  کود معدنی  شد یکی  از اجزا  اصلی این کود ها نیتروژن است در اواخر قرن19 آمونیاک از کارخانه های تولید کک و نیز فرایند  گازی  کردن  زغال سنگ در فرایند  تقطیر  تخریبی زغال سنگ بدست آمد.
 بعد از مدتی هر دو منبع  برای کود های معدنی  با محدودیت روبرو شدند و رو به اتمام رفتند  بنابراین تولید کنندگان مجبور شدند  رسوبا ت  شوره  در شیلی استفاده کنند  نخستین کارخاه تولی امونیاک از طریق بوش هابر در سال 1913 به راه افتاد  این کارخانه نماینده نخستین فرایند علمی سنتر امونیاک از عناصر تشکیل دهنده است بود بعد از کارخانه ذکر شده کارخانه ها ی دیگر یکی پس از دیگری به راه افتاد و جایگزین استفاده از شوره شیلی برای تولید تر کیبات آمونیوم شدند امروزه آمونیاک به صورت انبوه در صنایع شیمیایی تولید می شود.

مقدمه 1
فصل اول -  آمونياك
1-1) تاريخچه3
1-2) خواص آمونياك4
 1-3) تأثيرات آمونياك بر بدن انسان و ملاحظات ايمني 5
1-4) كاربرد هاي آمونياكي6
1-5) روشهاي تهيه آمونياك8
1-6) مراحل مهم فرايند در كارخانه هاي مدرن آمونياك سازي 10
1-7) توليد و بازار آمونياك 14
فصل دوم - آلودگي زيست محيطي آمونياك
2-1) انواع آلاينده هاي نيتروژني 24
2-2) اثرات آلاينده هاي نيتروژني بر محيط 25
فصل سوم - روشهاي جداسازي آمونياك
3-1) روشهاي بيولوژيكي 28
3-2) روشهاي فيزيكي – شيميايي 36
3-3) انتخات روش بهينه 47
3-4) فرايند انتخابي براي تصفيه پساب آمونياكي 49
3-5) حذف آمونياك از ضايعات آبي توسط تبادل بدن در حضور آلاينده هاي آلي 55
فصل چهارم - شبيه سازي واحد دفع آمونياك
1-4) معرفي نرم افزار Hysys 71
4-2) شبيه سازي برج دفع به همراهCondenserReboiler73
4-3) شبیه سازی برج دفع بدون Condenser83
4-4) شبیه سازی Steam Stripper به همراه Condenser84
4-5) شبیه سازی Steam Stripper بدون Condenser85
4-6) شبیه سازی برج با استفاده از Pro/ I I87
فصل پنجم - مقايسه و نتيجه گيري
5-1) مقايسه 88
5-2) نتيجه گيري 94
منابع و مأخذ 95  

 

شامل 110 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 13,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
joda-sazi-pasab-amoniak-pn_415216_3104.zip21.8 MB

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar