اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله قوچان شناسی

دانلود مقاله قوچان شناسی

گستردگی دو رشته ارتفاعات کپه داغ و آلاداغ در شمال و جنوب این شهرستان، از پهنه دشت قوچان و پای کوههای آن گرفته تا ارتفاعات سربه فلک کشیده آلاداغ ( شاه جهان) وکپه داغ( هزارمسجد) در پس آیند خود، موجب تنوع در اقلیم ، پوشش گیاهی  شده، که به نوبه خود توانسته جذب جمعیت را در پهنه دشت  ( شهر قوچان ) بوجودآورد.
آب :
آب از پراهمیت ترین عامل در ایجاد اغلب شهرهای دنیا به خصوص نواحی خشک و نیمه خشک می باشد . جاری بودن رودخانه اترک در شهرستان قوچان و همچنین بالابودن بالنسبه سطح سفره های آب های زیرزمینی، وجود چشمه های فراوان موجب جذب جمعیت و رونق اشتغال و فعالیتهای اقتصادی در این ناحیه ( شهر و روستا) گردیده، چنان که لردکروزن در این زمینه چنین نوشته است « در سرتاسر شمال ایران محل حاصل خیزتر و پرآب تر از جلگه قوچان نیست ».(1)
حاصلخیزی خاک:
حاصلخیزی خاک یکی از مهمترین عوامل ایجاد و اهمیت این شهر بوده است . با نگاهی به تاریخ گذشته، درمی یابیم که پایه اقتصاد اغلب شهرهای قدیم از فرآورده های کشاورزی و دامداری را تشکیل می داده اند. بر این اساس وجود خاک های حاصلخیز و مستعد در اطراف رودخانه اترک توانسته عامل جذب و تجمع جمعیت را در این شهر به وجود آورد، چنان که دشت قوچان از مهمترین دشتهای حاصلخیز خراسان بوده و بنام انبار غله خراسان شهرت گرفته است (2). در حال حاضر نیز دشت مذکور یکی از مهمترین و حاصلخیزترین دشتهای خراسان محسوب می شود و مطالعات خاکشناسی و بررسی استعدادهای آن از سال 1348 به بعد،  طی چندین گزارش منتشر شده است، بیان کننده این مدعاست.
پوشش گیاهی :این ناحیه ( قوچان ) به صورت بامی نسبت به سایر نواحی همجوار خود توانسته نقش ییلاقی را جهت جذب جمعیت، چه به صورت جمعیت های ساکن و چه به صورت جمعیت های غیر ساکن، فراهم کند و همه ساله در فصل بهار و تابستان دامداران زیادی را به سوی خود فرا می خواند. به عبارتی پوشش گیاهی انبوه همراه با ییلاقی بودن قوچان خود عاملی جهت جذب جمعیت و عامل وجودی شهر بوده است ، چنان که عده ای از محققین، قوچان را به معنای کوچان ( محل کوچ در فصل گرم سال ) دانسته اند.
موقع جغرافیایی:موقع جغرافیایی شهر قوچان به جهات مختلف درخور اهمیت است، از مهم ترین آنها می توان به موقع استراتژیکی قوچان اشاره کرد، چرا که ارتفاعات کپه داغ و آلاداغ در این ناحیه همانند بامی بر سر نواحی همجوار خود می باشد. حائل بودن این ارتفاعات از طرف جنوب به نواحی داخل ایران و از طرف شمال به آسیای مرکزی و اقوام آن ناحیه ( ترکمنها، ازبکها، قرقیزها، قزاقها و غیره) که در طول تاریخ ، شهرهای کشور ما را مورد چپاول قرار می داده اند، بر اهمیت موضوع افزوده است ، بطوری که شاه عباس صفوی برای تحکیم بخشیدن به این موقعیت حدود 40 هزار خانوار از اکراد را از غرب کشور به این ناحیه گسیل داشته است(3).

عوامل جغرافیایی:
تنوع ناهمواریها:
آب :
حاصلخیزی خاک:
عوامل انسانی :
مقر و موقعیت شهر کنونی قوچان:
ناحیه بندی  و نظام کاربری اراضی شهری‌:
رشد و گسترش فضای کالبدی شهر :
مکان هسته اولیه شهر :
وجه تسمیه :
4- 4 سیرتاریخی شهر :
4-4-1 قوچان در قبل از اسلام ( ورود  اقوام آريايي):
4-4-3-قوچان از صفويه  تا عهد حاضر ( ورود اقوام کرد):
خلاصه و نتیجه گیری :
از وقوع سیل 1355 ه . ش تا تصویب طرح جامع قوچان ( 1366):
مرحله پنج ساله اول طرح جامع قوچان ( 1363-1368):
مرحله پنج ساله سوم طرح توسعه قوچان ( 1373 تا 1378):
مرحله پنج ساله دوم طرح جامع قوچان (1368 تا 1373):
مهمترین موانع تنگناهای رشد توسعه شهری در آینده
خلاصه و نتیجه گیری:

 

شامل 31 صفحه فایل word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,000 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
quchan-shenasi_424136_6157.zip45.1k

دانلود مقاله موقعیت جغرافیایی سرزمین ایران

دانلود مقاله موقعیت جغرافیایی سرزمین ایران موقعیت جغرافیایی سرزمین ایران را به اجمال می توان از محل برخورد و اتصال دو ابر قاره شمالی و جنوبی در دوران پالئوزوئیک و قرار گرفتن آن بین پلیت عربی- آفریقایی در جنوب و خشکی های اورازیا در شمال تعریف نمود. حرکات کوهزایی ناشی از دور شدن، به هم نزدیک شدن، الحاق یا جدا شدن این قاره ها مستقیم وغیرمستقیم مهمترین و اصولی ترین عامل تغییرات و تحولات مختلف زمین شناسی ایران در طول تاریخ زمین است.به سخنی دیگر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

دانلود پروژه مراحل تعمیر مربوط به شبكه برق رسانی یك منطقه نفتی

دانلود پروژه مراحل تعمیر مربوط به شبكه برق رسانی یك منطقه نفتی منطقه خطوط و لوله تهران زیر مجموعه ی شرکت خطوط لوله ونفت ایران می باشد این شرکت با قریب 13000 کیلومتر خطوط لوله با گذر از ارتفاعات و کوهپایه ها حمل مواد نفتی را به اقصی نقاط کشور برعهده دارد یا به صورتی وظیفه این شرکت حمل مواد نفتی از منابع زیر زمینی آن تحت عنوان نفت خام به پالا یشگاههای کشور می باشد که پس از انجام مراحل پالایش ودر اختیار گرفتن مواد پالایشی تحت عنوان فرآورده های نفتی شامل نفت سفید ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar