اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله هوای پاک

دانلود مقاله هوای پاک

کلان شهر تهران در جدول رده بندی شهرهای بزرگ جهان، از نظر آلودگی هوا در رده بالایی قرار گرفته و این امتیاز منفی، دلایل عمده ای دارد که یکی از آنها موقعیت جغرافیایی و اقلیمی تهران است.    

بدون تردید یکی از مهمترین معضلات شهر تهران آلودگی هوای این شهر است که تنها سالانه میلیاردها تومان هزینه درمان شهروندان ان می شود. علاوه بر این ترافیک تهران هزینه های بسیار زیاد دیگری نیز به مجموعه مدیریت شهری و مردم پایتخت تحمیل می کند که محاسبه آن نشان دهنده عمق اتفاق ناگواری است که در حال رخ دادن است. با این حال مطالعات جامعی در این باره انجام شده است که مرور آنها خالی از لطف نیست.
کلان شهر تهران در جدول رده بندی شهرهای بزرگ جهان، از نظر آلودگی هوا در رده بالایی قرار گرفته و این امتیاز منفی، دلایل عمده ای دارد که یکی از آنها موقعیت جغرافیایی و اقلیمی تهران است. در فصل های پاییز و زمستان (روزهایی که اکنون در آن بسر می بریم) آلودگی هوای تهران به بالاترین میزان خود می رسد، زیرا در بیشتر روزهای این فصول پدیده ای موسوم به اینورژن «Inversion» یا وارونگی دما سراسر شهر را که در گودالی شبیه به یک کاسه بزرگ قرار دارد، می پوشاند و آلودگی هوا را تشدید می کند. در این گزارش، آلودگی هوای تهران به اختصار از دیدگاه علمی بررسی شده که به اتفاق می خوانیم.
از آنجا که در این بحث شناخت موقعیت جغرافیایی تهران حائز اهمیت است، ابتدا موقعیت اقلیمی این شهر به اختصار شرح داده می شود.
تهران بزرگ با مساحت۷۰۷ کیلومتر مربع در موقعیت ۱۰/۵۱ درجه طول جغرافیایی و۴۱/۳۸ درجه عرض جغرافیایی و در ارتفاع حدودیک هزار و۲۰۰ متر از سطح دریا قرار گرفته است. قله دماوند با ارتفاع پنج هزار و۶۲۸ متر از شمال و قله توچال با ارتفاع۳ هزار و۹۳۳ متر ارتفاع در شمال غربی آن قرار دارد. کوههای جنوب و جنوب شرقی آن در حدود۲ هزار متر ارتفاع دارند. ارتفاع مرکز تهران حدود یک هزار و۲۰۰ متر و ناحیه شمیرانات حدود یک هزار و۶۰۰ متر از سطح دریا است.
تحقیقات به عمل آمده گویای آن است که جنوب تهران نسبت به مرکز آن مرتفع تر است و این ارتفاع با دور شدن به سمت جنوب افزایش می یابد. شرق و غرب تهران نیز نسبت به مرکز آن مرتفع تر است و با توجه به این موارد شهر تهران را می توان به صورت کاسه ای نامنظم مجسم کرد، که از نظر جغرافیایی و اقلیمی مکان مناسبی برای یک شهر گسترده و بزرگ نبوده است.
علاوه بر این، عامل مهمی که در پراکندگی آلاینده های هوا بسیار موثر است مسئله وارونگی دماست که براساس آمار تقریبا دو سوم از روزهای سال وارونگی دما اتفاق می افتد و ارتفاع آن در حدود۲۵۰ تا۴۰۰ متر از سطح زمین است.
وارونگی دما موجب تجمع مواد آلاینده در نزدیکی سطح زمین و تشدید آلودگی هوای تهران می شود.
● وضعیت وزش باد در شهر تهران
حرکت بادها و سرعت آنها متاثر از وجود اصطکاک در سطح زمین است. وجود پستی و بلندی ها و ارتفاع ساختمان ها همگی عواملی هستند که درجریان، سرعت باد و حرکت هوا تاثیر می گذارند. محاسبه پراکندگی و میزان غلظت مواد آلوده در اتمسفر نه تنها بستگی به سرعت باد دارد، بلکه بستگی به جهت آن نیز خواهد داشت. طبق اطلاعات جمع آوری شده سازمان هواشناسی وضعیت بادهای تهران در یک دوره ده ساله به شرح زیر است:
سرعت باد: بادهای ضعیف (بین یک تا شش گروه) صبح ها، ۸۳ درصد و بعدازظهرها۵۰ درصد و هنگام غروب۶۵ درصد بادها را تشکیل می دهند.

 

شامل 7 صفحه word


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 500 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
havaye-pak_501796_7245.zip7.4k

دانلود مقاله هواکره

دانلود مقاله هواکره هواکرهطى فرايندهايى که منجر به شکل گيرى زمين شد، فرار گازهاى ناشى از واکنشهاى شيميايى، پوششى گازى در اطراف کره زمين ايجاد کرد که هوا کره نام دارد. در اين لايه که از سطح زمين تا ارتفاع حدود95 کيلومترى گسترش دارد، از سطح زمين به سوى بالا از فشار و غلظت گازهاى آن کاسته مى شود. هواى کنار دريا فشارى برابر 76 سانتيمتر جيوه دارد و تراکم آن براى انسان و حيوانات مناسب است. يعنى داراى اکسيژن کافى براى تنفس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

دانلود مقاله هوا و اقلیم شناسی

دانلود مقاله هوا و اقلیم شناسی مشخصات هوا ، ساختار اتمسفر(جو)1.    بی رنگ  2. بی بو  ٣. بی مزه  4. غیر قابل احساس ( در مواقعی که بی حرکت است )5. جرم آن در حدود 1014 × 5.6 تن است 6. بسیار مقاوم است ( شهاب سنگ در هنگام بر خورد با جو زمین آتش می گیرد)7. جو قابل ارتعاش است مولکول های موجود در آن براحتی حرکت می کنند . 8. روان و سیال است جو تعیین کننده ی حیات بر روی کره ی زمین است : 1-   ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

دانلود مقاله فصل تابستان

دانلود مقاله فصل تابستان با شروع فصل تابستان و به دنبال آن تعطیل شدن بچه‌های مدرسه رو، یكی از مشكلات خانواده‌ها چگونگی برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت بچه‌هایی است كه امكانات تفریحی عمومی برای آنها فراهم نیست.لاجرم تعدادی از این بچه‌ها برای سرگرم كردن خود و لذت بردن از اوقات فراهم شده روی آوردن به بازی‌های كامپیوتری است. در این نوشته سعی شده تا برخی از سؤالاتی را كه در ذهن بسیاری از اولیا وجود د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 500 تومان

دانلود مقاله توده هوا

دانلود مقاله توده هوا توده های کرهیک توده هوا عبارت است از حجم عظیمی از هوا که خصوصیات فیزیکی آن بویژه از نظر دما و رطوبت و آهنگ کاهش دما (Lapse rate) در سطح افقی برای صدها کیلومتر تقریبا همسان باشد.    توده‌های هوا، خصوصیات اصلی خود را از سطحی که بر روی آن تشکیل می‌شوند، کسب می‌کنند. برای اینکه توده‌های هوا شکل بگیرند لازم است هوا به مدت طولانی در یک منطقه ثابت باقی بماند، در نهایت گردش م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

نظرسنجی

نحوه آشنایی با ما ؟؟

تبلیغات

فروشگاه تخصصی دانشجویی یونی سلس فروشگاه فایل استوری

تبادل لینک

نرم افزار مورد نیاز


office
firefox
Reader
download
winrar