اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله برق

دانلود مقاله برق

برق -لكترونيك و مخابرات

دستگاه‌های تولید برق به اندازه هموزن طلای خود می‌ارزند. قطع برق در همه جا می‌تواند رخ دهد و تجربه‌های زیادی در زمینه چگونگی كنار آمدن با قطع برق در همه جا بعمل آمده است. خبرنگار نشریه «تكنیكال ریویو- میدل ایست» منطق مربوط به تاسیسات چند دستگاهی را شرح می‌دهد.


امنیت برق دیگر تضمین شده نیست. نگهداری ضعیف، فعالیت‌های صنعتی، صاعقه، خشكسالی، سیل، فاجعه‌های طبیعی، پرندگان، جانوران و ماشین‌های عظیم خاكبرداری روزانه باعث قطع عرضه برق می‌شوند. تنها در انگلستان سالانه ۲۰۰۰۰ مورد قطع برق رخ می‌دهد. در ماه‌های بعد – نه لزوماً در زمستان- از هر ۳۱ روز ۲۵ روز قطعی برق وجود دارد كه در بعضی موارد بر چند نفر و در موارد دیگر بر هزاران نفرو یا بر یك كشور اثر می‌گذارد. در آفریقا بسیاری مشتریان با جیره‌بندی برق در شرایط خشكسالی سه ساله آشنا شده‌اند. صنعت، دولت و سازمان‌های آن و جامعه بازرگانی از بهره‌برداری كامل از برق برخوردارند و به ندرت ساختمانی عظیم، فرودگاه، ایستگاه راه‌آهن، بندر كشتیرانی را می‌توان بدون مولد یدكی یافت. پیشرفت رایانه‌ها سبب شده كه وضعیت (صنایع) سامانمند‌تر شود به گونه‌ای كه قطع آن برای كسب و كار هر شركت در حكم فاجعه است.
بی شك توان مولد یدكی و ذخیره به اندازه برق دریافتی از شبكه نیست. دلایل عملی و اقتصادی چندی در این زمینه وجود دارد. یك ژنراتور مناسب ساختمانی بزرگ یا نیازهای اولیه یك كارخانه است. اگر بخواهیم ژنراتوری با همان قدرت اصلی دریافتی داشته باشیم باید متحمل هزینه گزافی شویم.
برای نصب سه هزار كیلووات – كه این روزها چیز غیرمعمولی نیست- هزینه نزدیك به نیم‌میلیون دلار آمریكاست كه خرج نصب سیستم، كابل‌كشی و غیره می‌شود. بسیاری شركتها برای خاطرجمعی در این مقیاس منابعی ندارند. بنابراین باید به دنبال راه‌حلی میانه گشت.
استدلال شده كه در حال اضطرار بسیاری مناطق و عرصه‌ها می‌توانند بی برق باشند. این حرف قانع‌كننده نیست. اما در یك ساختمان یا یك كارخانه (در هنگام اضطرار و قطع برق) اتصال دبیرخانه شاید چندان ضروری نباشد و در این حالت می‌توان بخش‌هایی را – نظیر بیشتر دفاتر- ایزوله و مجزا كرد. اتاق رایانه در این میان استثناست و نمی‌توان بدون آن به كار ادامه داد. به هر شكل عرصه‌های ضروری باید حفظ شود و تقاضای برق برای قسمت‌های مختلف در شرایط نرمال مشخص شده و بر مبنای آن كیلووات مورد نیاز در حالت اضطراری برای قسمت‌های كلیدی محاسبه شود. عرصه‌های ضروری عبارتند از:
- بخش‌های ارتباطات، مخابرات، رادار و كاركردهای دارای سیگنال
- اتاق كامپیوتر و تهویه مطبوع
- هر واحد UPS (عرضه غیرمنقطع برق)
- هر واحد عملیاتی كه با ریسك حیات روبروست
- هر واحدی كه در صورت از كار افتادن با جرایم سنگینی روبرو می‌شود.
- در ساختمان‌های بلند‌مرتبه، آسانسورها باید برای این شرایط مدنظر قرار گیرند. زمانی كه میزان كیلووات اضطراری به دست آمد این سوال مطرح خواهد شد كه به چند مولد نیاز وجود دارد؟ اگر كل نیاز اضطراری ۲۰۰۰ كیلووات باشد، نصب سه دستگاه ۱۰۰۰ كیلووات قابل توجه است به همین ترتیب برای نیازی به میزان ۶۰۰ كیلووات تعداد KW۳۰۰×۲ یا ترجیحاً KW۲۰۰×۳ توصیه می‌شود دلیل این ظرفیت اضافی ایمنی (عرضه) برق است.
●ایمنی در تعداد
امنیت عرضه برق را می‌توان با نصب چند دستگاه تضمین كرد. توصیه نمی‌شود كه تمام تخم‌مرغ‌ها را دریك سبد بگذارید. یك دستگاه ژنراتور منحصر به فرد اقتصادی نیست زیرا فاقد قابلیت انعطاف بوده امنیت عرضه برق را پایین می‌آورد.
امنیت و ایمنی در تعداد است. منطق پشت این توصیه به بار مورد نظر برمی‌گردد. در زمان اوج مصرف تقاضای برق به حداكثر می‌رسد و محاسبه میزان خروجی ژنراتور باید مبتنی بر میزان تقاضا در این زمان باشد و اتاق كامپیوتر هرگز نباید خاموش بماند.
در زمان‌های غیر اوج مصرف، تقاضای بار به احتمال بسیار به یك سوم حداكثر كیلووات مورد تقاضا كاهش می‌یابد. با داشتن سه دستگاه ژنراتور به آرایش عملیاتی كاملاً خودكار، با توان سنكرونیزه شدن اتوماتیك و سیستم اشتراك بار، مزیت بهره‌برداری قابل انعطاف به دست می‌آید كه قادر به واكنش در وضعیت‌های دیگر باشد (حداقل بار یا حداكثر تقاضا)

 

شامل 2 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
barq_503052_3868.zip8.6k

دانلود مقاله باتری خورشیدی

دانلود مقاله باتری خورشیدی باتری خورشیدی یا سلولهای فوتو ولتایی ابزارهایی الکترونیکی هستند که با استفاده از پدیده فوتو ولتائیک ، نور یا فوتون را مستقیما به جریان و ولتاژ الکتریکی تبدیل می‌کنند. دانشمندان اولین باتری خورشیدی را در سال 1954 ، با استفاده از ماده نیمه رسانای سیلیسیوم ، در آزمایشگاههای تلفن بل ساختند.  سیر تحولی و رشد دانشمندان و مهندسان بلافاصله به ارزش باتریهای خورشیدی برای تأمین انرژی ماهواره‌ه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود مقاله ايمني برق

دانلود مقاله ايمني برق در صنعت برق اگر ايمني رعايت نشود ، خطر برق گرفتگي حتمي است. بنابراين قبل از دست زدن به سيم يا ادوات برقي جهت تعمير و يا هر گونه بازرسي بايستي حتماً جريان برق در مدار قطع بوده و مطمئن باشيد كه جريان برق وجود ندارد و آزمايش وجود يا عدم وجود جريان برق توسط فازمتر صورت ميگيرد.جريان برق :جريان برق را با واحد امپر نشان مي‌دهند كه بر دو نوع مي‌باشد:1.       جريان م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله ايمنی برق

دانلود مقاله ايمنی برق -بخش HSE : بخش تدوين کننده دستورالعملها و قوانين HSE در کارخانجات و ناظر براجرای آنها . واحد HSE : واحد اجرای قوانين و دستورالعملهای HSE در کارخانه .  منظور از حفاظت افراد دربرابر تماس مستقيم که در اين مبحث مطرح می شود ، کليه مقررات و قوانينی می باشد که برای حفاظت پرسنل از خطراتی که در هنگام لمس تجهيزات برقدار ممکن است پيش بيايد . حداکثر ولتاژ ايمن به ولتاژ اسمی گفته می شود که در بي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله ایمنی

دانلود مقاله ایمنی مقدمه" ایمنی ", کلمه ای است که بارها آن را شنیده ایم !! ولی شاید کمتر با آن به صورت جدی و برنامه ریزی شده دست و پنجه نرم کرده باشیم !! نوشیدن یک لیوان آب, ساختن سازه ها , برج ها , پالایشگاه ها , و رآکتورهای هسته ای و . . . همگی مستلزم رعایت نکات ایمنی خاص خود هستند. اگر اطلاعات ما به اندازه ای غنی باشد که راه را از چاه تشخیص دهیم , ایمن سازی نیز برای ما مثل آب خوردن خواهد بود. " ایمنی" , تنها مختص ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان