اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله نیروگاه برق

دانلود مقاله نیروگاه برق

پیشگفتار
توربین ژنراتور V94.2 آنسالدو یک مجموعه کامل تولید انرژی الکتریکی می باشد که نیرو محرکه آن توربین گاز V94.2 می باشد.
این مجموعه شامل اجزاء و سیستم های زیر می باشد:
- توربین V94.2 با تجهیزات جانبی
- ژنراتور با تجهیزات جانبی
- سیستم کنترل ، نظارت و نمایش و حفاظت توربین
- تجهیزات فشار قوی
- مجموعه سیستم های کمکی مشترک با موارد بالا.
GTCMPS94
سیستمی الکترونیکی بوده که صرفاً به منظور کنترل نظارت وحفاظت توربوژنراتور V94.2 به کار گرفته شده است. سیستم GTCMPS94 یک سیستم کنترل توزیع شده (DCS ) میکروپروسسوری می باشد.
وظایف کنترلی
وظایف کنترلی عبارتند از مجموعه اهداف و اعمال آنالوگ و دیجیتال بر روی فرآیند به نحوی که متغیرهای سیستم در سطح مطلوب باقی بمانند.
وظایف نظارتی
وظایف نظارتی این امکان را به بهره بردار می دهد تا بطور دستی وظایف کنترلی و حفاظتی را دنبال کرده و بطور مداوم اعمال در حال اجرا ( اتوماتیک ) را دنبال نماید، علاوه بر این بهره بردار می تواند اطلاعات مرتبط با وضعیت فرآیند و تجهیزات را در اختیار داشته باشد.
وظایف حفاظتی
جلوگیری از شکل گیری وضعیت های خطرناک برای تجهیزات و کل نیروگاه و نگهداری سیستم در موقعیت مناسب ( ایمن ) از وظایف حفاظتی GTCMPS94 می باشد.
کلیه وظایف کنترلی ، حفاظتی و نظارتی سیستمهاو تجهیزات استفاده شده در مجموعه توربین ژنراتور V94.2 حین بهره برداری و در هر یک از مدهای بهره برداری بعهده سیستم GTCMPS94 می باشد.
تمامی تجهیزات سخت افزاری سیستم فوق در تابلوهای اتاق کنترل واحد نصب گردیده اند.
GTCMPS94 در پردازش ، مدارهای واسط ارتباطات و منبع تغذیه دارای افزونگی (Redundant ) می باشد.
GTCMPS94 به منظور کنترل تمام اتوماتیک مجموعه توربین گاز و ژنراتور و انجام وظایف اصلی زیر طراحی شده است :
- راه اندازی ، بهره برداری و Shut-down خودکار
- کنترل راه انداز (Drive control )
- کنترل سوخت
- اتصال واحد به شبکه synchronization )
- نظارت (monitoring )
- حفاظت توربوژنراتور
تضمین شرایط بهینه عملکرد به نحوی که سیستم در حداکثر دسترسی و راندمان و حداقل تعمیرات قرار گیرد.
معماری سیستم
معماری سیستم GTCMPS94 بر پایه معماری INFI90,DCS شرکت ElsagBaily می باشد . پایه سیستمهای INF190 و به طبع آن GTCMPS94 واحدهای کنترل فرآیند (PCU ، هر یک از واحدها می توانند سیگنالهای سیستم را جمع آوری کرده و وظایف پردازشی را انجام دهند.
BUS افزونه PCU,INFINET های یک سیستم را به یکدیگر متصل می سازد. هر PCU شامل یک کابینت می باشد که محل قرار گرفتن بردهای پردازشگر میکروپروسوری ( پردازشگرهای چند کاره MFP ) ، بردهای واسط سیگنالهای ورودی و خروجی از تجهیزات (Slaves ) ، termination هایی برای سیگنالهای ورودی و خروجی ، بردهای واسط برای بالس ارتباطی و منابع تغذیه
برای هر pcu دو نوع کابینت در نظر گرفته شده است ( بسته به نوع سخت افزار ) :
* یک کابینت که بعنوان کابینت مدول شناخته می شود. در این کابینت بردهای پردازش میکروپروسوری (MFP بردهای واسط برای سیگنالهای محلی ورودی وخروجی (Slaves ) بردهای واسط برای باس ارتباطی و منبع تغذیه
* مابقی کابنتها محل termination های سیگنالهای ورودی و خروجی محلی می باشد.
معماری هر pcuمبتنی بر استفاده از مدولهای مختلف می باشد که هر مدول شامل :
* یک جفت برد پردازشگر میکروپروسوری افزونه با پیکر بندی hot standby.
* بردهای واسط برای سیگنالهای ورودی و خروجی(slaves و termination های متناسب .) در هر  pcu ، کانال ارتباطی با MFP از طریق باس CONTROLWAY صورت می گیرد.
داخل یک مدول ، MFP از طریق EXPANDER با بردهای سیگنالهای ورودی و خروجی محلی ارتباط برقرار می سازد.

افزونگی
برای اطمینان از صحت عمل سیستم کنترل ، GTCMPS دارای افزونگی در سطوح زیر می باشد.
* پردازش ها
* مدارهای واسط
* ارتباطات
* منبع تغذیه
افزونگی در پردازش
کلیه وظایف کنترل ، حفاظت و نظارت در کارتهای پردازش کننده (MFP ) با افزونگی دوتای اجرا می گردند. پیکربندی سخت افزاری این افزونگی به صورت Hot-standby می باشد . در این جفت پردازشگر ، یکی از پردازشگرها به صورت فعال و دیگری به صورت پشتیبان عمل می کند . حالت عادی MFP اولیه کار عادی خود را انجام داده و MFP دیگر به صورت Hot- standby می باشد به این معنا که چنانچه MPF اولیه دچار خرابی شود، MFP دوم بدون هیچگونه اختلاف در روند کنترل اتوماتیک وارد عمل شده و کنترل سیستم را به عهده می گیرد، در چنین مواردی یک آلارم در سیستم فعال می گردد. در این حال MFP خراب را در حین کار واحد ، بدون هیچ مشکلی می توان تعویض نمود.
افزونگی در مدارهای واسط
بردهای مجزا ( افزونه ) و TU های مربوط به آنها بایستی سیگنال های ورودی از فیلد را که به صورت افزونه هستند اخذ نمایند. این کار به منظور جلوگیری از اثرات ناشی از خرابی یکی از کارتهای روی ( فلسفه ) افزونگی سیگنال ها است. افزونگی بردهای خروجی و کارتهای TU مربوطه بستگی به افزونگی محرک ها دارد.
تمامی کارتهای I/O به نحوی طراحی شده که خاموش کردن سیستم فایل تعویض می باشند.
افزونگی ارتباط
باس Infi Net و مدول های واسط بین هر PCU و باس فوق الذکر دارای افزونگی با پیکربندی Hot – standby می باشند.
به این معنا که اگر مدول اولیه خراب شود مدول پشتیبان بلافاصله بدون هیچگونه قطع ارتباط در سیستم وارد عمل می شود.
افزونگی منابع تغذیه
در هر GTCMPS مدول های منبع تغذیه باید دارای افزونگی 2N باشند. (N تعداد واحدهای یک نیروگاه می باشد). در حالت عادی ، هر یک از منابع تغذیه بخشی از بار سیستم را تحمل می کنند، چنانچه در کار یکی از منابع تغذیه اختلالی رخ دهد، مدول دیگر تغذیه جریان خروجی خود را افزایش داده و تأثیر حذف تغذیه معیوب را جبران می کند.
پیکربندی سیستم
معماری GTCMPS94 که در شکل یک نشان داده شده است ، شامل دو PCU و یک OIU می باشد. علاوه بر موارد مربوط به سیستم INFI90 شرکت ElsagBaily ، سیستم GTCMPS94 شامل یک کابینت توزیع و یک کابینت TSI نیز می باشد. امکان بسط دادن سیستم GTCMPS94 از طریق INFINET به یک OIU راه دور و یا یکPCU خارجی برای سایر حوزهای نیروگاه موجود می باشد. ( عرضه OIU راه دور و PCU های خارجی در حوزه وظایف GTCMPS94 نمی باشد).
PCU
معماری PCU برای PCU01 در ( شکلهای 2و3 ) و برای PCU02 در ( شکل 4) نمایش داده شده است.
PCU01 شامل چهار مدول می باشند:
*MOD02 به منظور کنترل حلقه باز ( کنترل راه انداز ) سیستمهای کمکی V94.2 ( سیستم روانکاری روغن ، سیستم تریپ روغن ، سیستم کنترل روغن ، سیستم عمل کننده IGV، سیستم BLOW-OFF کمپرسور ، سیستم تخلیه ) استفاده می شود. *MOD04 ، به منظور کنترل حلقه باز ( کنترل راه انداز ) سیستم های کمکی V94.2 ( سیستم سوخت گاز ، سیستم سوخت گازوئیل ، سیستم جرقه زنی ، سیستم تزریق آب ، نظارت بر محفظه احتراق ) استفاده می شود.
* MOD06 به منظور راه اندازی ، بهره برداری و برنامه Shout down  مجموعه توربین V94.2 مورد استفاده قرار می گیرد.
هر PCU از 3 کابینت تشکیل شده است:
* یک کابینت برای بردهای واسط باس ارتباطی و منبع تغذیه و MPF.
* دو کابینت برای TERMINATION
MPF ها به نحوی برنامه ریزی شده اند که با سیستم INFI90  سازگار می باشند. با هر یک از MPF ها می توان تا 5000 بلوک تالعی را بطور همزمان پیکربندی نمود. کنترلهای متعددی بر روی سخت افزار MPF ها و بردهای مرتبط با آنها توسط خود MPF ها صورت می گیرد . MPF افزونه این امکان را در اختیار بهره بردار قرار می دهد تا بدون هیچگونه وقفه ای در کار کنترل ننده های فرایند تغییراتی را در پیکر بندی MPF فوق مستقل از MPF اولیه انجام دهد.
پیکربندی MPF در حافظه های غیر موقت ، ذخیره شده و در نتیجه با قطعی برق و راه اندازی مجدد سیستم نیاز به بارگذاری دوباره استراتژیهای کنترلی داخل MPF نمی باشد.
تمامی سیگنالهای تجهیزات مجموعه توربین ژنراتور به بردهای I/O و Termination اعمال شده و در حدود %10 ظرفیت یدکی برای I/O ها دیده شده است.
برای هر PCU منبع تغذیه ای به منظور تامین انرژی تجهیزات الکترونیکی داخلی و کنتاکتهای خارجی محلی در نظر گرفته شده است. ولتاژ ورودی منابع تغذیه 220Vac با فرکانس 50HZ می باشد. افزونگی منابع تغذیه در بخش 2.6.3 همین مدرک ذکر گردیه است.
ایستگاه واسط اپراتوری
ایستگاه واسط اپراتوری (OIU ) ، سیستمی برای انجام عملیات بهره برداری بوده و به بهره بردار این اجازه را می دهد تا بطور کامل توسط یک مجموعه از صفحات گرافیکی عملیات مجموعه توربین و ژنراتور را مدیریت نماید.
برخی از اجزاء برای فرامین اساسی و نمایش ، علاوه بر سیستم فوق بطور مستقیم به یک تایل پانل متصل شده اند.
پیکربندی کنسول وصفحات گرافیکی به نحوی طراحی شده است که بهره بردار به ساده ترین شیوه بتواند از سیستم استفاده کند.
 OIU شامل :
* یک کامپیوتر PC با مونیتوررنگی ، پرینتر و صفحه کلید تابعی :
* یک تایل پانل مرسوم
می باشد که نمای جلوی تابل پانل را می توان در شکل 5 ملاحظه نمود.
صفحات گرافیکی توسط بسته نرم افزاری LAN-90PCV شرکت ElsagBaily طراحی و مدیریت می گردد، نرم افزار مذکور روی OIU,PC نصب گردیده است.
کامپیوتر PC می تواند از طریق یک واسط سریال با PCU های که روی INFINET قرار دارند ، ارتباط برقرار نماید.

 

شامل 22 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
niro-gahe-bargh_504215_8069.zip411.9k

دانلود مقاله مانع اصلی صنايع هسته ای ايران

دانلود مقاله مانع اصلی صنايع هسته ای ايران يک ماه مانده به جلسه هيات رييسه آژانس بين الملی انرژی اتمی که در آن پرونده هسته ای ايران بررسی می شود، در داخل ايران موضوع فعاليت های هسته ای به موضوعی تبليغاتی بدل شده است و از جمله کسانی که هيچ تاملی در مسائل بين المللی ندارند درباره آن اظهار نظرهای گاه عجيبی می کنند و در اروپا و آمريکا هم هر روز بيش از پيش افکارعمومی آماده می شوند برای جلوگيری از به کار افتادن نيروگاه بوشهر.شرايط موجود تا همين ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله نیروگاه شیروان

دانلود مقاله نیروگاه شیروان انرژی الکتریکی لازم برای حرکت مبدل مدار بهسازی و تقویت کننده را تولید می کند و با توجه به نوع مبدل مدار بهسازی می توان از منابع تغذیه DCیا ACاستفاده کرد . مبدل : کمیت فیزیکی مورد اندازه گیری را به کمیت الکتریکی قابل اندازه گیری تبدیل می کند . مدار بهسازی : این مدارهای الکتریکی وظیفه تبدیل ، جبران سازی و تغییر سیگنال خروجی از مبدل را به کمیتی الکتریکی که قابلیت استفاده مناسب در سایر بخشهای سیستم ر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود مقاله راکتور هسنه ای

دانلود مقاله راکتور هسنه ای نیروگاههای هسته ای حدود 17 درصد برق را تأمین می کنند برخی کشورها برای تولید نیروی الکتریکی خود، وابستگی بیشتری به انرژی هسته ای دارند. براساس آمار آژانس انرژی اتمی، 75 درصد برق کشور فرانسه در نیروگاههای هسته ای تولید می شود و در ایالات متحده، نیروگاههای هسته ای 15 درصد برق را تأمین می کنند. بیش از چهارصد نیروگاه هسته ای در سراسر دنیا وجود دارد که بیش از یکصد عدد آنها در ایالات متحده واقع شده است. ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,000 تومان

دانلود مقاله نیروگاه طوس

دانلود مقاله نیروگاه طوس نیروگاه طوس در 22کیلو متری شمال غربی مشهد در کنار جاده آسیایی ودامنه کوههای بینالود در نزدیکی شهر طوس مدفن شاعر بلند آوازه ایران زمین حکیم ابوالقاسم فردوسی واقع گردیده و نام نیروگاه طوس بدین روی ریشه ای فرهنگی و سابقه ای کهن دارد . کار مربوط به این نیروگاه از سال 1365 اولین واحد و تا سال 1367 به ترتیب واحدهای دیگر آن تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت. نیروگاه طوس با 4 واحد 150 مگاو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان