اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله حریق در جنگل

دانلود مقاله حریق در جنگل

برخی از ویژگیهای رنگهای پف‌کننده  ضد حریق:
استفاده از پوششهای محافظ، مهم ترین و رایج‌ترین روش برای محافظت سازه‌ها در برابر حریق است. از جمله چندین دهه است که در بسیاری از کشورها برای محافظت ساختمانها در برابر آتش ، در هر دو زمینه دیرسوزکنندگی و افزایش مقاومت در برابر آتش از رنگهای پف‌کننده استفاده می‌شود. این گزارش دربرگیرنده نتایج پروژه‌ای است که در زمینه "رنگهای پف‌کننده ضد حریق" در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، انجام شده و در آن به مکانیسم عملکرد، ترکیبات شیمیایی تشکیل‌دهنده، نکات اجرایی، روشهای کنترل کیفی، و نتایج آزمایش بر روی تعدادی از رنگهای موجود در کشور پرداخته شده است.
ابتدا مبانی رفتار حریق در ساختمان و آزمایشهای آتش توضیح داده شده است. پوششهای محافظ حریق را می‌توان به طور کلی به دو دسته دیرسوزکننده و مقاوم حریق تقسیم نمود. در این پروژه به رنگهای پف‌کننده محافظ حریق ، تاریخچه توسعه، ترکیبات تشکیل‌دهنده و آزمایشهای کنترل کیفی انها پرداخته شده است. ارزیابی کیفی این پوششها از دو جنبه اصلی رفتار در برابر آتش و دوام صورت می‌گیرد که برای هر دو مورد، انتظارات فنی و روشهای آزمایش بخصوص بر اساس سیستم‌های آلمان و بریتانیا مورد بحث قرار گرفته است.
در این پروژه بر روی تعدادی از رنگهای محافظ حریق موجود که در کشور تهیه شدند، آزمایشهایی در مقیاس کوچک صورت گرفت. این آزمایشها بر روی تعدادی ورق و تیر محافظت شده در یک کوره صورت گرفته و تغییرات دمایی آنها بررسی گردید. در بین آزمایشهای انجام شده،‌در بهترین حالت، مقاومت ورق آزمایش شده به میزان بیست و یک دقیقه بهبود نشان داد.
تعیین انتظارات عملکردی و روش طبقه‌بندی برای مصالح و فرآورده‌های ساختمانی از نظر حریق:
 مشخصات مصالح و فرآورده‌های ساختمانی از نظر ایمنی حریق یکی از اطلاعات مورد نیاز طراحان، مهندسان ساختمان و تولیدکنندگان صنعتی در فرآیند برنامه‌ریزی، طراحی و اجرای ساختمان به شمار می‌رود. در این زمینه دسترسی به روشی برای تعیین الزامات فنی و طبقه بندی مصالح از نظر خطر حریق ضروری است. در این نوشتار پس از مرور ادبیات علمی و شرح آخرین دستاوردهای بین‌المللی در این زمینه، یک روش برای تعیین انتظارات عملکردی از فرآورده‌های ساختمانی از نظر ایمنی حریق پیشنهاد شده است. برای این کار ابتدا گروه‌بندی اجزای ساختمانی بر اساس گروه‌بندی ساختاری ـ غیرساختاری تدوین و استفاده شده و سپس انتظارات عملکردی ایمنی حریق از اجزای ساختمانی با توجه به جایگاه آن‌ها در این گروه‌بندی ارائه گردیده است. همچنین پارامتر‌های کنترل این انتظارات برای هر گروه به صورت یک جدول کاربردی تدوین و ارائه شده است. در پایان در مورد طبقه‌بندی مصالح از نظر حریق، استفاده از روش جدید ارائه شده توسط اتحادیه اروپا در سال 2000و2   میلادی با ذکر دلایل پیشنهاد گردیده است.
محافظت سازه‌ها در برابر حریق به وسیله برخی اندودهای مقاوم دربرابر آتش:
در این مقاله نتایج تحقیقات در زمینه اندودهای مقاوم در برابر آتش که در آزمایشگاه‌های مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به صورت آزمایشگاهی تولید شده‌اند ارائه شده است. اندودهای مختلف با استفاده از نسبت‌های متفاوت از چسباننده گچ، و سبکدانه‌های لیکا، پرلیت، میکروسیلیس ، پوکه معدنی و سرباره ساخته شده و مشخصات فیزیکی، مکانیکی و حرارتی آنها آزمایش و مورد مطالعه قرار گرفت. برای ارزیابی مقاومت نمونه‌ها در برابر آتش اساساً از روش‌های آنالیز حرارتی و بررسی رفتار آنها در کوره‌های آزمایشگاهی استفاده شد. همچنین با توجه به نمونه ها آزمایش شده و با استانداردها مقایسه شده است. نمونه‌های ساخته شده با پرلیت خواص مناسبی از نظر حرارتی، فیزیکی و مکانیکی نشان دادند و با در نظر گرفتن جمیع جهات رفتار بهتری از سایر نمونه‌ها داشتند. در مورد لیکا بروز خواص مطلوب با کاهش سریع خواص مکانیکی همراه بود. نقطه ضعف اصلی سرباره، وزن مخصوص بالای سرباره تولید ذوب آهن اصفهان می‌باشد و مانند بسیاری از پژوهش‌های دیگر لزوم مطالعه جهت تغییر فرآیند تولید سرباره به منظور کاهش وزن مخصوص آن را نشان می‌دهد. نمونه‌های ساخته شده با پوکه معدنی و میکروسیلیس نسبت به سایر نمونه‌ها خواص مطلوبی از خود نشان نداند.
نکاتی برای مقابله با حریق
________________________________________
امروزه حریق یکی از عوامل خطرزا محسوب می شود که روزانه جان بسیاری از انسانها را مورد تهدید قرار می دهد . آتش به سرعت گسترش می یابد و به خانه و در ختان و دیگر مواد آتش زا سرایت می کند . ولی ما می توانیم بارعایت نکات ایمنی جلوی این حادثه را بگیریم و یا در صورت وقوع خسارات و تلفات ناشی از آن را به حداقل برسانیم .
نکات ایمنی را بررسی کنید.
در بسیاری از موارد خود انسان باعث وقوع حریق می شود. پس نکات ایمنی را مورد بررسی قرار دهید:
-- در مورد امکانات سازمان آتش نشانی محل سکونت و نزدیک ترین درمانگاه مخصوص بیماران دچار سوختگی اطلاعاتی کسب کنید . مطمئن شوید که امکان انتقال ماشین های آتش نشانی به محل سکونت شما وجود دارد.
-- مواردی که ممکن است باعث آتش سوزی شوند را بدرستی بررسی کنید.
-- به کودکان نکات ایمنی را آموزش دهید و کبریت را در دسترس کودکان نگذارید.
-- شماره تلفن آتش نشانی را داشته باشید.
-- برای منزلتان درب های خروج اضطراری طراحی کنید.
-- حوض ، استخر ویا مخزن آبی در بیرون از ساختمان داشته باشید.
-- حداقل سالی دو بار دودکش های منزلتان را بررسی کنید و در سال یک بار آنرا تمیز کنید .و بر روی آنها سرپوش مخصوص بگذارید تا اجسام خارجی در آن نیفتد.
-- چگونگی استفاده از کپسول آتش نشانی را یاد بگیرید و به دیگر اعضای خانواده نیز آموزش دهید.
-- در صورت نداشتن راه پله نردبان مناسبی که بتوانید با آن به پشت بام بروید در منزل داشته باشید.
در هنگام وقوع حریق چه باید کرد.
-- در ابتدا بر اعصاب خود مسلط باشید و خونسردی خود را حفظ کنید .
-- خیلی سریع اتومبیل را از آن منطقه دور کنید . محل را ترک کنید و درب ها و پنجره ها را ببندید ولی آنها را قفل نکنید .

 

شامل 13 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
harigh-dar-jangal_504595_9850.zip139.8k

دانلود مقاله چرا درختان سقوط می کنند

دانلود مقاله چرا درختان سقوط می کنند چرا درختان سقوط می کنند؟         سال‌هاست در حال شنيدن جملاتي نظير سقوط درختاني چون صنوبر يا چنار در خيابان‌هاي شهري يا معابر عمومي در اكثر استان‌هاي كشور در نشريات يا رسانه‌هاي گروهي هستيم. در اكثر موارد، اين حوادث با خسارت مالي و جاني همراه است و در بعضي موارد فقط به خسارات مالي اشاره مي‌شود. اخيراً نيز يكي از درختان چندساله غيربوم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله بلاهاي طبيعي

دانلود مقاله بلاهاي طبيعي شرايط اضطراري و بلاياي طبيعي، همواره كره زمين را تحت تاثير قرار ميدهند و سبب وارد آمدن آسيب به مردم، نابودي دارايي‌ها و انهدام زيربناها، اقتصاد و امكانات محيط مي‌گردند. وارد شدن آسيب به مردم، مواردي چون مرگ، جراحت، بيماري، سوء تغذيه و فشارهاي روحي رواني را شامل مي‌شوداگر شرايط اضطراري و خطرها و آسيب پذيري ناشي از آنها فاقد مديريت كارآمد باشند، اهداف توسعه پايدار با مشكل روبرو خواهند ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود مقاله بسيج استراتژي دفاع همه جانبه انقلاب اسلامي امام علي ابن ابيطالب (ع)

دانلود مقاله بسيج استراتژي دفاع همه جانبه انقلاب اسلامي امام علي ابن ابيطالب (ع) مكتب اسلام كامل ترين و آخرين مكتب الهي است كه رشد و تعالي بشري را از جنبه هاي مادي و معنوي به احسن وجه تضمين نموده و همواره بر تكامل ابعاد انساني,عقلاني, اخلاقي, برابري, با محوريت توحيد تاكيد داشته و دارد. نبي مكرم اسلام آورنده و رسول اين مكتب,خود نمونه كامل اسلام ناب هستند كه گفتار,رفتار, سيره و مبارزه او اسلام عملي است كه تمام بشريت خاصه مسلمين بايستي از آن پيروي نماييد. حركت ائمه اطهار(ع) استمر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان