اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله مقابله با آتش سوزي

دانلود مقاله مقابله با آتش سوزي

حادثه خبر نمي کند : هميشه براي مقابله با آتش سوزي آماده باشيم!
مقدمه
آتش، عامل مخرب مهمي است که در صورت عدم رعايت نکات ايمني، باعث خسارتهاي جاني و مالي فراوان مي شود و با بسياري از بلاياي طبيعي و سوانح، همراه است. آتش سوزيهايي که به دنبال زلزله، سيل، انفجار و يا ساير حوادث ايجاد مي شوند، اغلب بيش از فاجعه اصلي، ويراني به دنبال دارند.
رعايت نکات ايمني قبل از وقوع آتش سوزي
1. اصل دوري مواد قابل اشتعال از وسايل آتش زا را در تمام تأسيسات و مکانهاي مسکوني و حتي معابر عمومي، رعايت کنيد.
2. در ساختمانها، درهاي خروج اضطراري پيش بيني کنيد و وسايل اطفاي حريق را کنترل کنيد.
3. حداقل دو راه براي خروج اضطراري از ساختمان تعيين کنيد.
4. مکاني را در خارج از خانه تعيين کنيد تا بعد از گريز، يکديگر را در آنجا بيابيد.
5. برنامه خروج اضطراري و گريز از آتش را حداقل دوبار در سال تمرين کنيد.
6. حتماً، هنگام خروج از محل، شير اصلي ورودي گاز به ساختمان را ببنديد.
7. براي باخبر شدن از آتش سوزي احتمالي، از آشکارگرها (دود، حرارت يا شعله) استفاده کنيد و نسبت به نصب آن در منزل، دقت لازم را به عمل آوريد.
8. کپسول آتش نشاني مناسبي در منزل داشته باشيد و در مورد نحوه ي استفاده از آن، آموزش ببينيد و به اعضاي خانواده نيز آموزش دهيد.
9. از انباشتن مواد آتش زا، به ويژه در نزديکي منابع حرارتي، خودداري کنيد.
10. از نگهداري مايعات و گازهاي قابل اشتعال در منزل خودداري کنيد. در صورت لزوم اين مواد را در ظروف خاص خارج از ساختمان قرار دهيد.
11. وسايل برقي و اتصالات آنها را به دقت کنترل کنيد تا از استاندارد بودن آنها مطمئن شويد.
12. به محض مشاهده سيمهاي لخت، آنها را ترميم کنيد.

13. در اين باره با هم بحث و تمرين کنيد که چگونه در هنگام آتش سوزي منزل را ترک خواهيد کرد و در صورت لزوم چگونه از ديگران کمک مي گيريد و يا به آتش نشاني خبر مي دهيد.
نکات ايمني هنگام وقوع آتش سوزي
1. سرعت عمل هنگام روبه رو شدن با آتش سوزي، براي نجات جان خود و مصدومان احتمالي، کاملاً حياتي است. همانطور که مي دانيم آتش خيلي سريع انتشار مي يابد، بنابراين بلافاصله آتش نشاني و اورژانس را خبر کنيد و تا آنجا که مي توانيد، اطلاعات کاملي در مورد بروز حادثه به آنها بدهيد.
2. سعي کنيد که افراد را از ساختمان بيرون ببريد.
3. با رعايت جوانب احتياط به خاموش کردن آتش بپردازيد.
4. به هيچ وجه وارد ساختمان آتش گرفته نشويد مگر آنکه مجهز به ماسک تنفسي باشيد و کاربرد آن را بدانيد.
5. اگر به هر دليل ناچار هستيد وارد اتاق پر از دود شويد، ابتدا مطمئن شويد جانتان به خطر نخواهد افتاد.
6. قبل از فرار از اتاقي که درب آن بسته است، در را لمس نماييد. اگر داغ باشد از خروجيهاي ديگر استفاده کنيد.
7. اگر در ساختمان آتش گرفته گرفتار شده ايد فوراً به اتاقي که داراي پنجره است برويد و درب را ببنديد. سپس پتو يا فرش را طوري زيرِ درب قرار دهيد که دود وارد اتاق نشود و آنگاه، از طريق پنجره، تقاضاي کمک کنيد.
8. اگر دود، حرارت يا شعله هاي آتش مسيرهاي خروجي شما را مسدود کرده است درب را ببنديد و در اتاق بمانيد. تنها با استفاده از پارچه سفيد از طريق پنجره کمک بخواهيد. اگر در اتاق تلفن وجود دارد با اداره آتش نشاني تماس بگيريد و موقعيت خود را خبر دهيد.
9. زماني که در جريان حريق واقع مي شويد، با حفظ خونسردي تمام تهويه هاي ساختمان را خاموش کنيد تا به اين ترتيب از ورود اکسيژن به داخل ساختمان جلوگيري شود.
10. در صورت امکان فوراً مواد سالم و قابل استفاده را از محل خارج کنيد.
11. امدادگران و يا افرادي که در جريان حريق واقع شده اند بايد لباسهاي داراي الياف مصنوعي و پلاستيکي را از خود دور کنيد.
12. در فرو نشاندن آتش سوزيِ سوختهاي نفتي از آب استفاده نکنيد.

 

شامل 5 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
moghabeleh-ba-atash-sozi_504662_4183.zip8.4k

دانلود مقاله ماستيت

دانلود مقاله ماستيت توضيح كلي ماستيت (عفونت پستان ) التهاب و عفونت پستان ، معمولاً در خانم هايي كه تازه وضع حمل كرده اند. اين عارضه حدوداً در 1% زنان پس از اولين زايمان بروز كرده و در خانم هايي كه به كودك خود شير مي دهند شايع تر است علايم شايععلايم ممكن است در هر زماني از دوره شيردهي بروز كند، ولي معمولاً 4-3 هفته پس از زايمان آغاز مي گردند. علايم شايع عبارتند ازتب ناحيه يا نواحي دردناك ، متورم ، سفت و گرم در پستان و ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله طوفان

دانلود مقاله طوفان طوفانعبارت است از آشفتگي جوي با اختلال در فشار موجود با گستردگي طوفان‎هاي تورنادو (عرض 1 كيلومتر) تا گردبادهاي حجيم (عرض 2 تا 3 هزار كيلومتر) را گويند. گاه بر اثر حركت شديد بايد كه در جريان دو جبهه هواي سرد و گرم توليد مي‎شود به قدري شدت آن زياد است كه به صورت امواج هوايي سريع به حركت در مي‎آيد و در مسير خود باعث قطع درختان، خرابي ساختمان‎ها و شكستن شيشه‎ها مي‎شود و من ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله سيل و اقدامات لازم در مورد آن

دانلود مقاله سيل و اقدامات لازم در مورد آن سيل يكي از بلاي طبيعي است كه همه ساله در گوشه و كنار دنيا اتفاق مي افتد و باعث خسارات مالي و جاني فراوان مي شود. بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، درياچه ها و يا يك منطقه ساحلي و يا بر اثر بارش شديد باران در زمين هاي سفت و سخت موجب جريان يافتن آب و در نتيجه سيلاب مي شود.عدم نفوذ آب در زمين هاي سخت از طرفي به مدت و شدت بارش و رطوبت خاك بستگي دارد و از طرفي ديگر، با عدم وجود پوشش گياهي مناسب ارتباط مستقي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود مقاله سیل

دانلود مقاله سیل سیل یک اتفاق ناگهانی و رویدادی سریع و مخرب است که هر ساله در نقاط مختلف جهان و کشور باعث بروز خسارات جانی و مالی محسوس و نامحسوس فراوان می شود . کنترل و یا کاهش این عوارض        و ویرانگر نیازمند مطالعۀ صحیح و دقیق می باشد . بنابراین برای مدیریت جامع مهار و کاهش خسارات سیل قبل از هر چیز باید مناطق سیل خیز در درون حوزه تعیین شوند . (     & ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان