اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله روشهاي مطالعه

دانلود مقاله روشهاي مطالعه

در دنياي متغير قرن بيست و يكم،كه هر روز در هر زمينة علمي،هنري،سياسي و اقتصادي يك اتفاق تازه مي افتد،كتاب و مطالعه ديگر كار افراد به خصوصي نيست.هر كسي در هر شغل و مقامي لازم دارد،به طور مرتب،مقداري از وقت خود را به خواندن مطالب اختصاص دهد،چه اين مطالب روزنامه ها و مجلات باشند،چه كتابهاي علمي و فني،چه كتاب هاي قصه و داستان،و چه نامه ها و پرونده هاي اداري.حجم اين مطالب آن چنان رو به افزايش است كه،حتي اگر فرد بخواهد تنها حداقلي از مطالب را كه براي رفع نيازهاي فردي و شغلي او لازم است مطالعه كند،مقدار زيادي بايد وقت صرف نمايد.
بهبود كيفيت خواندن،مانند ساير توانايي هاي آموختني انسان،امري است كه از راه تمرين مهارت حاصل نمي شود…. تمام كساني كه با سرعت زياد به خواندن و مي پردازند]و آنچه را كه مي خوانند خيلي خوب مي فهمند[ سالها تجربة مطالعه و كتاب خواني داشته اند.
بنابراين،هر چه انسان بيشتر مطالعه كند و با كتاب و ساير مطالب خواندني سر و كار بيشتري داشته باشد،بر فنون و روشهاي درست و سريع مطالعه تسلط بيشتري پيدا مي كند و بهتر مي آموزد كه چگونه بر مشكلات تند خواني غلبه كند.
علاقه و مطالعة ثمر بخش
مطالعة ثمر بخش از دو عامل متأثر است:يكي علاقه نسبت به مطلب خواندني،ديگر كاربرد ماهرانة فنون مطالعه.علاقه نسبت به مطلب خواندني سبب مي شود تا شخص به مطالعة بيشتر بپردازد.
مطالعة بيشتر منجر به بهتر شدن فنون مطالعه مي شود؛كاربرد فنون بهتر،مطالعه را آسان تر، سريعتر و لذت بخش تر مي سازد؛در نتيجه،علاقة خواننده نسبت به مطالعه افزايش مي يابد و سبب مي شودتا او به مطالعة بيشتر بپردازد،از خواندن مطالبي كه بايد بخواند دوري نكند و در زمان كمتر مطالب بيشتري بخواند.
هدف از خواندن اجمالي دست يافتن به نكات و مطالب مهم كتاب و كشف ساختمان مواد و مطالب در يك زمان كوتاه و با سرعت زياد است.
فوايد:
الف- كارآوري بيشتر،از راه تخمين زدن اهميت مطالب و طرح ريزي يك روش مناسب مطالعه.
ب- بودجه بندي واقعيتر از زمان،از طريق كشف حجم و دشواري مطالب.
پ- افزايش ميزان درك مطالب و نگهداري آنها در حافظه از راه كسب يك نظر اجمالي از كل مطالب پيش از خواندن جزئيات.
ت- افزايش ميزان دقت و تمركز حواس از طريق برانگيختن ميزان علاقه.
روش:
روش خواندن اجمالي نگاهي است بر يك نمونه گيري سريع از نكات اساسي و صرف نظر كردن از جزئيات. در اين روش مطالعه،در جستجوي نكات كليدي دربارة مواد و ساختمان مطالب و نظر و سبك مؤلف باشيد.
همچنين،براي افزايش ميزان علاقة خود نسبت به مطالب به طرح سؤالاتي در مورد مطالب خواندني بپردازيد.
روش 2                تند خواندن
هدف:
هدف از تند خواندن يا سريع خواندن يك كتاب كسب يك آشنايي كلي با مطالب كتاب از طريق مرور كتاب با يك سرعت فوق العاده زياد است.
فوايد:
الف- كامل كردن روش خواندن اجمالي و افزودن به ارزش آن.
ب- مرور كردن مطالبي كه قبلا خوانده ايد.
پ- جانشين ساختن اين روش با روش مطالعة دقيق و كامل،هنگامي كه درك كمتري از مطالب مورد نياز است و دقت كمي موجود است.
ت- افزودن بر انعطاف پذيري و گسترش دامنة سرعت هاي مطالعه
روش:
روش تند خواندن بر فن ديد زدن مبتني است.ديد زدن مستلزم يك حركت منظم و همراه با ريتم چشم بر روي صفحات است،در حالي كه روش خواندن اجمالي مبتني بر يك روش انتخابي و نمونه گيري از مطالب و عبارت اساسي و كليدي است.فن ديد زدن امكان مرور كردن مطالب را به طوري بسيار سريع ميسر مي سازد.
نتيجة كار،يك آگاهي خيلي وسيع،ولي نه خيلي دقيق،از محتواي كتاب يا مطلب خواندني است.
روش 3                عبارت خواني
هدف:
هدف عبارت خواني افزايش سرعت مطالعه است،از طريق خواندن عبارات و جملات به عوض خواندن كلمات.
فوايد:
الف- افزايش سرعت مطالعه از طريق كاهش سريع كلمه به كلمه خواندن.
ب- افزايش درك مطالب از طريق شناسايي انديشه ها و مفاهيم و رابطة بين آنها.
پ- افزايش تمركز حواس و لذت حاصل از مطالعه از طريق هماهنگ كردن سرعت خواندن با (سرعت فكر كردن.)
روش:
روش عبارت خواني داراي دو سطح است:يكي سطح مكانيكي،ديگري سطح ادراكي.سطح مكانيكي مربوط است به عادت دادن چشم براي حركت سريع از طريق توجه كردن به گروه كلمات،در عوض توقف چشم بر روي يك يك كلمات.سطح مكانيكي،همچنين،مستلزم استفاده از ميدان وسيع تر ديد خواننده است.آن طور كه با نگاه كردن به سطور متوجه مجموعه هاي بزرگ تر و بيشتري از كلمات و عبارات معني دار شود.
هر چه خواننده بر سطح مكانيكي بيشتر تسلط يابد،در سطح ادراكي ميزان فهم مطالب براي وي بيشتر مي شود.خواننده مي آموزد كه به طور ناهشيار از مجموعه كلمات و عبارات درك معني نمايد و نيرويش را براي تفسير اهميت انديشه ها و اطلاعاتي كه مي خواند صرف كند، تا مجبور نباشد تا با خواندن كلمه ها وقت و نيرويش را به هدر بدهد و حواسش پرت شود.
روش 4                دقيق خواني
هدف:
هدف دقيق خواني درك كامل مطالب خوانده شده و نگهداري آنها به طرزي منظم و منطقي در حافظه است،به طريقي كه ياد آوري آنها براي استفاده هاي بعدي ميسر باشد.
فوايد:
الف- فهم بيشتر مطالب از طريق درك ساختمان مفاهيم و معاني.
ب- نگهداري بيشتري مطالب در حافظه از طريق يك روش ساده مرور كردن و يادگيري جزئيات و ربط دادن آنها با اصول و مفاهيم.
پ- افزايش توانايي خواننده در پاسخ دادن به سؤالات تشريحي،زيرا در اين روش مطالعه مفاهيم به وسيلة خواننده سازمان مي يابند و به زبان وي بيان مي شوند و صرفا به حافظه سپرده نمي شوند.
ت- افزايش كسب لذت در نتيجة ايجاد اطمينان بيشتر حاصل از درك عميق تر مطالب.

 

شامل 9 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ravesh-haey-motalee_510736_8118.zip10.1k

دانلود مقاله درباره لینوکس

دانلود مقاله درباره لینوکس در سال ۱۹۹۱ در حالی که جنگ سرد رو به پایان میرفت و صلح در افقها هویدا میشد، در دنیای کامپیوتر، آینده بسیار روشنی دیده میشد. با وجود قدرت سخت افزارهای جدید، محدودیت های کامپیوترها رو به پایان میرفت. ولی هنوز چیزی کم بود... و این چیزی نبود جز فقدانی عمیق در حیطه سیستم های عامل. داس، امپراطوری کامپیوترهای شخصی را در دست داشت. سیستم عامل بی استخوانی که با قیمت ۵۰۰۰۰ دلار از یک هکر سیاتلی توسط بیل گیتز ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

دانلود مقاله درباره کارت صدا

دانلود مقاله درباره کارت صدا  کارت صدا يکی از عناصر سخت افزاری استفاده شده در کامپيوتر است که باعث پخش و ضبط  صدا( صوت)  می گردد. قبل از مطرح شدن کارت های صدا ، کامپيوترهای شخصی برای پخش صدا ، صرفا" قادر به استفاده از يک بلندگوی داخلی بودند که از برد اصلی توان خود را می گرفت . در اواخر سال 1980 استفاده از کارت صدا در کامپيوتر شروع و همزمان با آن تحولات گسترده ای در زمينه کامپيوترهای چند رسانه ای ايجاد گرديد. در ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله منظور از افت تحصیلی چیست؟

دانلود مقاله منظور از افت تحصیلی چیست؟ افت تحصیلی کاهش نسبی فعالیت درسی و مطالعه یک دانش آموز در یک دوره نسبی  در مقایسه با دوره نسبی قبل از آن می باشد.مثلاً کسی که طی سه ماه نمرات در حد 15 داشته اما در دو هفته اخیر در تمامی یا تعدادی از دروس نمرات حدود 12 کسب کرده، می گوییم در حال حاضر نسبت به سه ماه پیش افت تحصیلی دارد. منظور از آوردن کلمه نسبی این است که افت تحصیلی تنها شامل دانش آموزان ضعیف نبوده حتی کسی که چند ماه پیش نمرات ح ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود مقاله معافيت تحصيلي

دانلود مقاله معافيت تحصيلي ماده31- دانش آموزان دانشسراهاودانش آموزان چهارساله آخر متوسطه وهنرآموزان  هنرستانهاوآموزشگاههاي فني وحرفه اي كه ارزش تحصيلي ديپلم آنهاازطرف مراجع صلاحيت دارمعادل متوسطه كامل شناخته شده تحصيل نمايند ودانشجويان وهنرجويان دانشگاههاوموسسات آموزش عالي اگردرحين تحصيل به سن مشموليت برسند تازماني كه به تحصيلات خو ادامه دهند ازاعزام به خدمت دوره ضرورت معاف خواهند بود.ماده32- طلاب علوم ديني كه قبل از ر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان