اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله عزت و اعتماد به نفس

دانلود مقاله عزت و اعتماد به نفس

خداوند نعمت هاي زيادي به ما داده است از جمله چشم و گوش و هزاران چيز ديگر و با بايد شكر گذاري نعمت هاي خداوند باشيم در اين جا ما مي خواهيم به يكي از مهمترين و بهترين نعمت هاي خداوند يعني اعتماد به نفس و عزت نفس بپردازيم.
اين ويژگي ها را پدران و مادران براي فرزندان به ارث مي گذارند كه ما از اينها در جاهاي مختلفي استفاده مي كنيم و بهره مند مي بريم.افرادي كه اعتماد به نفس و عزت نفس ضعيف دارند نمي توانند در زندگي به موفقيت برسند و از خوش بيني به زندگي طبيعي محرومند ولي بر عكس كساني كه اعتماد به نفس قوي دارند در زندگي با موفقيت و سربلندي بيشتر مواجه مي شوند ولي اگر ما احساس كنيم در زندگي تا حدودي شكست خورده ايم بر اعتماد به نفس ما ضربه اي سخت وارد خواهد كرد هم چنين بايد به عزت نفس كودكان نيز توجه ويژه اي داشته باشيم. ادامة مطالب را به طور دقيق و مفصل در ادامه خواهيد خواند.
عزت به نفس
ميراث گرانبهايي كه همة ما به عنوان پدر و مادر در آينده براي فرزندانمان به جا مي گذاريم احساس عزت نفس است.اين خصوصيت هديه اي نيست كه بتوان آن را از طريق وراثت به كودكان منتقل كرد،زيرا به طور ذاتي در زندگي،شروع به شكل گيري مي كند. و والدين نقش اساسي در اين شكل گيري دارند.
ما به ابعاد مختلفي كه والدين در آنها دخالت دارند مانند:محبت كردن،احترام گذاشتن،تشويق كردن،استفاده از قدرت،رشد حس استقلال و نيز نحوة تأييد تمامي اين عوامل بر رشد عزت نفس خود كودك يا نوجوان،توجه كرده و به بررسي تأييد فوق العاده مدرسه بر خودآگاهي شخص،مسئلة شخصيت و جنسيت شخص و نحوة برخورد با افراد فاقد حس احترام به نفس پرداخته ايم.
تمامي استعدادها و توانايي هاي بالقوه فرد نابود خواهد شد مگر آنكه حس عزت نفس،آنها را فعال كرده و به هر كدام جهت بدهد.
عزت نفس ضعيف،نه تنها خوش بيني و ميل طبيعي فرد به زندگي را كاهش مي دهد بلكه در بدترين شرايط اين نيروهاي مثبت را به انرژي مضري براي كودك و جامعه تبديل مي كند.
يك راه رسيدن به خود آگاهي مثبت يا منفي،عزت نفس است.اگر احساس كاملا خوبي نسبت به خود داشته و يا بتوانيم رتبه خوبي به عنوان يك شخص به خود بدهيم،مي توانيم بگوييم كه از خودآگاهي مثبت،خودپنداري درست و يا عزت نفس بالايي برخورداريم. در چني وضعيتي،چاره اي نيست جز اين كه بگوييم حسي كه بعد از اين چند حس به وجود مي آيد،احساس ارزشمند بودن است.اگر به عنوان يك شخص،رتبه اي پايين تر از حد معمول يا رتبه انساني شكست خورده به خود بدهيم،آنگاه بايد از عباراتي همچون خودآگاهي منفي،خود پنداري منفي يا عزت نفس كم و يا ارزش قائل نشدن براي خود،استفاده كنيم كه تمام اينها يعني نوعي عدم حرمت نفس.
در همة ما جنبه هايي وجود دارد كه چندان مورد علاقه نيست.اين جنبه ها اگر زياد مهم نباشند،مي توانيم با آنها زندگي كنيم،چرا كه چندان ناراحتمان نمي كنند،اما حتي اگر فكر كنيم كه در مورد يكي از جنبه هاي ويژه تا حدودي شكست خورده ايم،اثر شديدي بر احساس شخصي ما دربارة خودمان خواهد گذاشت.اين نوع احساس ضربه اي منفي بر عزت نفس ما خواهد زد.
بعضي از جنبه هاي زندگي،تأثيري اساسي بر ديد و خودارزيابي ما دارند؛جنبه هايي مثل وضع ظاهري بدن،چگونگي ارتباط ما با ديگران و ميزان موفقيت در كارها.هر گونه احساس بد در مورد يكي از اين جنبه ها مي تواند به شكل بدي كل خود پنداري ما را تحت تأثير قرار دهد.برخي از اين جنبه ها عبارتند از:شكل ظاهري بدن،عدم توفيق در روابط اجتماعي سطح شغلي پايين با درآمدي كم و يا بي كاري.دليل اين سوء تأثير،مهم بودن اين جنبه از نظر جامعه و ارزش آنها به هنگام ارزيابي از خود ماست.اين مسائل،عزت نفس ما را تحت تأثير قرار داده و به نوبه خود بر ارتباط اصلي ما با زندگي نيز مؤثر است و آن را مثبت و مطمئن يا آميخته با ترديد و بدبيني و توأم با احساس شكست خوردگي مي سازد.
چيزهايي در زندگي هر يك از ما وجود دارد كه براي شخص خودمان اهميت بسيار دارند،مثلا برخورداري از استعداد و مهارت ويژه(پرورش گل هاي سرخ براي مسابقات باغباني)برخورداري از برخي ملاك هاي اخلاقي يا تلاش براي تحقق بعضي از اهداف شخصي(كاستن از نقايص خود در يك بازي ورزشي).اين امور حتي اگر به طور كلي براي جامعه اي كه در آن زندگي مي كنيم،مهم نباشند،تنها به دليل اهميت فردي مي توانند به
نحوي خاص با مجموعه خود آگاهي و عزت نفس ما مرتبط باشند.شما هم قطعا مي توانيد يكي – دو جنبه مهم از لحاظ خود پنداري خويش را پيدا كرده و بشناسيد.اين جنبه ها معمولا همان جنبه هايي هستند كه پس از كسب آنها،احساس عزت نفس واقعي مي كنيد،در حالي كه ممكن است براي افراد ديگر هيچ اهميتي نداشته باشند.
عزت نفس در كودكان
در مورد كودكان،گاهي چند موضوع كوچك مي تواند به عزت نفس آنها آسيب برساند.اولين و مهمترين مسئله از نظر كودكان اين است كه والدينشان آنها را دوست دارند و براي آنها ارزش قائل هستند يا نه.محبت اساس احساس امنيت و عزت نفس در كودكان بوده و بر عزت نفس آنان در دوران كودكي اثرمي گذارد،كافي است. براي كودك كه همچنان رشد مي كند و بزرگ تر مي شود،عوامل مختلفي داراي اهميت ويژه مي شوند:موفقيت در مدرسه،توانايي ايجاد و نگه داري روابط دوستانه و بروز نشانه هاي جسمي و جنسي در سنين نوجواني و بلوغ.اين عوامل به دليل اهميت بسياري كه دارند،اثري شگفت بر كل خود آگاهي و احساس عزت نفس كودك خواهند گذاشت.
آنچه در بزرگسالي پيروزي يا شكست جزئي قلمداد مي شوند،عامل فشار بالقوه اي بر خود آگاهي و اعتماد به نفس كودك به شمار مي آيد.اين فشار به ويژه در نمونه هايي كه خود را با همسالان خويش مقايسه مي كند،بيشتر احساس مي شود.مثال خوب براي پسران جوان: يادگيري مهارت هاي بدني،مثل دوچرخه سواري،شنا و انواع بازي هاي با توپ است.پسران اگر از پس اين كارها به خوبي برآيند(معروف خواهند شد،اما اگر از حد متعادل پايين تر بروند از دور مسابقه خارج مي شوند و اين كار يعني اوقات تلخي و رنج بردن كه از ضربه اي كه به خودآگاهي آنها وارد شده است.

 

شامل 8 صحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ezat-va-etemad-b-nafs_510747_2777.zip8.9k

دانلود مقاله عزت نفس

دانلود مقاله عزت نفس عزت نفس يكي از مهمترين صفات بشري براي دستيابي به هدفهائي است كه انسان در پيش دارد.اين صفت به قدري به شخصيت فرد استحكام مي بخشد كه از آن احساس شرف و عزت مي كند.من خودم را دوست دارم و به آنچه كه از پدر و مادر به من رسيده و در سرشت من به وديعت گذارده شده ارج مي نهم.من از وجود خودم خوشحالم و ترجيح مي دهم خودم باشم نه فرد ديگري در هر زماني از تاريخ.گفته هاي بالا نظر يك فرد پيروز است… اين گفته ها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود مقاله زبانهای برنامه نویسی

دانلود مقاله زبانهای برنامه نویسی در حال حاضر ،دو زبان برنامه نويسي رايج تر مي باشد زبان ISO/DIN (Gكد) اكثريت سيستمهاي كنترل CNC با اين زبان برنامه نويسي مي شوند.دستورالعمل ،با كد G تعريف مي شوند. تعدادي از G كدها داراي تعريف استاندارد مي باشند و سازندگان CNC خود را موظف به مطابقت با اين استاندارد مي دانند.تعدادي از كدها نيز آزادند و هر كنترل كننده CNC تعريف جداگانه اي براي اين كدها دارد. مثالي از يك برنامه با زبان ISO/DIN ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله درباره هارد دیسک

دانلود مقاله درباره هارد دیسک يكي از مسائلي كه پس از گنجايش و عمر مفيد هارد ديسك حائز اهميت است، كارايي آن مي باشد. اما در حال حاضر هاردديسك ها از نظر كارايي اختلاف چنداني با هم ندارند. خريد هاردديسك نسبت به گذشته بسيار آسان مي باشد. زيرا توليد كنندگان ضعيف از صحنه خارج شده اند. از لحاظ مارك و يا كارخانه سازنده ديسك سخت شركت هاي زير عمده توليد هاردديسك را بر عهده دارند : كانر- مكستور- سي گيت- وسترن ديجيتال- كوانتوم- اچ پي- ف ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله روشهاي مطالعه

دانلود مقاله روشهاي مطالعه در دنياي متغير قرن بيست و يكم،كه هر روز در هر زمينة علمي،هنري،سياسي و اقتصادي يك اتفاق تازه مي افتد،كتاب و مطالعه ديگر كار افراد به خصوصي نيست.هر كسي در هر شغل و مقامي لازم دارد،به طور مرتب،مقداري از وقت خود را به خواندن مطالب اختصاص دهد،چه اين مطالب روزنامه ها و مجلات باشند،چه كتابهاي علمي و فني،چه كتاب هاي قصه و داستان،و چه نامه ها و پرونده هاي اداري.حجم اين مطالب آن چنان رو به افزايش است كه،حتي ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان