اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله كنترل خشم

دانلود مقاله كنترل خشم

اهداف:
-    شناخت حداقل سه احساس يا هيجان
-    شناختن تفاوت بين احساسات منفي(بد) و رفتار منفي
مراحل كار:
1-    به گروه هاي 4 نفري تقسيم شويد. هر گروه فهرستي از انواع مختلف احساسات را تهيه كند. هر يك از اعضاي گروه ها يكي از احساسات را در چهره و رفتار خود نشان دهد.
2-     موقعيت هايي را كه معمولا اكثر افراد در آن هر يك از احساسات ذكر شده را تجربه مي كنند بنويسيد.
هر يك از افراد گروه بگويد كه وقتي هر يك از احساسات گفته شده را تجربه مي كند،چه رفتاري نشان مي دهد؟
3-    در گروه به اين سؤال ها پاسخ دهيد:
(آيا احساس بدي وجود دارد؟)،(چرا اين احساس ها بد هستند؟)
نتيجه گيري:
-    چه كار كرديم؟
-    چرا؟
-    چه احساسي داشتيد؟
امير در كلاس سوم دبيرستان درس مي خواند. مشكل اصلي امير در مدرسه و منزل،عصبانيت است. او خيلي زود عصباني مي شود و هنگام عصبانيت نمي تواند رفتار خود را كنترل كند.امير هنگام عصبانيت رفتارهاي بسيار خشن انجام مي دهد. هر چند روز يك بار حتما با دوستان مدرسه يا هم محلي هايش درگير مي شود.چنين درگيري هايي معمولا به دعوا و كتك كاري كشيده مي شود. هر چند امير پس از مدت كوتاهي به شدت پشيمان مي شود، ولي اين پشيماني نمي تواند رفتارهاي خشن اش را جبران كند.
حميد عضو يك تيم فوتبال است.وقتي تيم آنها با تيم ديگري مسابقه داشت،داور به ناحق به او كارت زرد دارد.حميد بسيار عصباني شد و شروع به داد زدن و توهين به داور كرد.در نهايت داور او را از بازي اخراج كرد.حميد آنقدر عصباني شد كه به داور حمله كرد و او را كتك زد. بازي به هم ريخت و حميد تا يك سال از بازي در تيم محروم شد.
آيا شما نيز عصباني مي شويد؟هنگام عصبانيت چه مي كنيد؟آيا كاري مي كنيد كه بعدا پشيمان شويد؟آيا كاري مي كنيد كه عواقب بدي براي تان داشته باشد؟
تعريف خشم
خشم احساسي است كه به صورت بدني(جسماني)و هيجاني ابراز مي شود.خشم واكنش طبيعي ارگانيسم نسبت به شرايطي است كه فرد دچار ناكامي مي گردد. اين احساس مي تواند از يك احساس خفيف ناخوشايند تا يك احساس شديد عصبانيت باشد.
همان طور كه گفته شد خشم احساسي طبيعي و لازم است،ولي وقتي شدت آن خيلي زياد باشد،به كرات اتفاق بيفتد و نحوة ابراز خشم توسط فرد مناسب نباشد،مي تواند مشكل ساز شود.
اهداف:
-    تشخيص علايم جسماني همراه با خشم
-     تشخيص زود هنگام وجود خشم
مراحل كار:
1-    در گروه بزرگ بمانيد.تمام افراد گروه سعي كنند موقعيتي را كه طي آن شديدا دچار خشم شده بودند يادآوري كنند. سعي كنيد تمام جزئيات آن موقعيت حتي آن چه را كه به خود مي گفتيد، به ياد آوريد.
2-     يكي از دانش آموزان خاطرة‌خشم خود را براي گروه توصيف كند.
3-     در ستون اول برگة شمارة 1 بنويسيد كه هنگام احساس خشم چه حس هايي را تجربه مي كرديد؟
4-     در ستون دوم،هر يك از علايم را از نظر ترتيب ظهورشان نمره گذاري كنيد. به اين صورت كه در برابر اولين حسي كه هنگام خشم تجربه مي كنيد،شمارة 1 و به ترتيب،2و3و… بگذاريد.
نتيجه گيري:
-    چه كار كرديم؟
-    چرا؟
-    چه احساسي داشتيد؟
علايم هشدار در مورد خشم
علايم جشماني همراه با خشم عبارتنداز:
-    افزايش ضربان قلب
-    افزايش فشار خون
-     گشاد شدن مردمك چشم
-     منقبض شدن عضلات
-    تغيير رنگ چهره(سرخ شدن يا رنگ پريدگي)
-    داغ شدن يا يخ كردن
-    بي حس شدن برخي قسمت هاي بدن
-    تغيير تنفس
هر فردي در هنگام عصبانيت برخي از علايم را تجربه مي كند. هنگام عصبانيت كدام يك از علايم در شما ديده مي شود؟بسياري از افراد از احساسات جسماني همراه با خشم به عنوان احساس فشاري كه ناگهان از سمت قلب(دل)آدم شروع شده و در تمام بدن پخش مي شود، يا مي كنند.
مورد ديگري كه مهم مي باشد،ترتيب ظهور اين علايم است. اولين علامتي كه هنگام خشم در شما به وجود مي آمد،كدام است؟علايم بعدي كدام اند؟از زمان ظهور كدام علامت به بعد است كه ديگر كنترل خشم سخت مي شود؟
اهداف:
-    شناخت موقعيت هاي موجد خشم
-    پي بردن به اهميت تفسير موقيت در ايجاد خشم
مراحل كار:
1-    به گروه هاي 3 نفري تقسيم شويد.
2-     هر گروه با بحث گروهي به سؤال هاي موجود روي برگة شمارة 2 پاسخ دهد.
3-     به تفاوت بين نظر اعضاي گروه توجه كنيد. آيا همة‌افراد پاسخ يكساني به سؤال ها داده اند؟
4-     سعي كنيد نكات مشترك بين پاسخ هاي متفاوت را پيدا كنيد.
5-     نتايج را در گروه بزرگ ارائه كنيد.
نتيجه گيري:
-    چه كار كرديم؟
-    چرا؟
-    چه احساسي داشتيد؟
موقعيت هاي موجد خشم
براي اين كه بهتر بتوانيم خشم خود را كنترل كنيم،ابتدا بايد بدانيم كه در چه موقعيت هايي بيش تر احتمال دارد عصباني شويم.

 

شامل 14 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kontorole-khashm_510759_7076.zip12.3k

دانلود مقاله عزت و اعتماد به نفس

دانلود مقاله عزت و اعتماد به نفس خداوند نعمت هاي زيادي به ما داده است از جمله چشم و گوش و هزاران چيز ديگر و با بايد شكر گذاري نعمت هاي خداوند باشيم در اين جا ما مي خواهيم به يكي از مهمترين و بهترين نعمت هاي خداوند يعني اعتماد به نفس و عزت نفس بپردازيم.اين ويژگي ها را پدران و مادران براي فرزندان به ارث مي گذارند كه ما از اينها در جاهاي مختلفي استفاده مي كنيم و بهره مند مي بريم.افرادي كه اعتماد به نفس و عزت نفس ضعيف دارند نمي توانن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود مقاله سخت افزار کامپیوتر

دانلود مقاله سخت افزار کامپیوتر منبع تغذیه حافظه کارت گرافیگ هارددیسک کارت صدا cpu منبع تغذيه، يك دستگاه الكتريكي است كه مسئول تأمين و تنظيم جريان الكتريكي در رايانه مي باشد. اين قطعه به صورت جعبه اي بزرگ و مستقل در جعبه رايانه قرار دارد و بيشتر خرابي ها را در رايانه به وجود مي آورد . كار منبع تغذيه اين است كه ولتاژ متناوب (اي سي، Alternate Current) را تبديل به ولتاژ مستقيم (دي سي، Direct Current) مي كند. انواع منبع ت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود مقاله ساختمان داده

دانلود مقاله ساختمان داده پيشرفت سريع علم كامپيوتر و كاربرد وسيعي كه اين تكنولوژي در كليه امور زندگي بشر دارد از يك سو و حجم زياد اطلاعات و نياز بشر به سرعت،دقت و انسجام اطلاعات از سوي ديگر ،موجب گرديد تا اينجا بانك هاي اطلاعاتي به عنوان يكي از موضوعات مهم و اساسي جامعه بشري مطرح شود. بانك اطلاعاتي با ساختار خاص خود،ذخيره ساختن اطلاعات را براحتي ممكن ساخته و كاربران مجاز نيز به سادگي به اطلاعات دسترسي مي يابند. سعي داريم ش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله عزت نفس

دانلود مقاله عزت نفس عزت نفس يكي از مهمترين صفات بشري براي دستيابي به هدفهائي است كه انسان در پيش دارد.اين صفت به قدري به شخصيت فرد استحكام مي بخشد كه از آن احساس شرف و عزت مي كند.من خودم را دوست دارم و به آنچه كه از پدر و مادر به من رسيده و در سرشت من به وديعت گذارده شده ارج مي نهم.من از وجود خودم خوشحالم و ترجيح مي دهم خودم باشم نه فرد ديگري در هر زماني از تاريخ.گفته هاي بالا نظر يك فرد پيروز است… اين گفته ها ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان