اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله مطالعه و يادگيري

دانلود مقاله مطالعه و يادگيري

آموزش به عنوان مقدس ترين فعاليت آدمي و يادگيري به عنوان عالي ترين فرصت در زندگي و كتاب به عنوان ممتاز ترين ابزار ارتباط و مبادلة دانش بشري در طول تاريخ مطرح بوده وهست در تاريخ كتاب همواره به عنوان عامل محوري انتقال دانش و اندوخته هاي مردمان و جوامع بشري شناخته شده و از اركان اصلي تعامل فرهنگ ها و انديشه هاي مردمان و جوامع در همة ادوار تاريخي مي باشد.
كتاب دريچه اي است به سوي جهان شگفت انگيز علم و معرف و مطالعه راهي است بسيار ساده و عملي براي پذيرش و پرورش استدادهاي خداداد انسان و آموزش علم و فنوني كه او را در مسير رشد و تكامل راهنمايي كند.
اگر بتوانيم مطالعه را به صورت عادت در آوريم ديگر ارتباط او با جهان دانش و آگاهي سخت نخواهد بود و بدون هيچ زحمت و مرارتي خواهد توانست از راه مطالعه درك و انديشة خود را نسبت به جهان هستي رشد و تعالي بخشد.
تعريف
مطالعه از باب مفاعله است و فرد با بهره جستن از آن به روشني دروني دست مي يابد.همان گونه كه خورشيد طلوع مي كند و صبح روشن را مژده مي دهد.
در معنا و مفهوم مطالعه در فرهنگ عميد چنين آمده است.اطلاع يافتن از چيزي با ادامه نظر در آن خواندن كتاب يا نوشته ديگر و دقت كردن در آن.
مطالعه يا هنر خواندن جريا است كه فكر بدون كمك منبع و يا تمركزي روي لب با استفاده از نيروي خويش سبب ارتقاء شود.در نتيجه مطالعه فكر از درك كمتر به ادراك و فهم بيشتر مي رسد.
اعمال مختلف ماهرانه اي كه باعث اين ارتقاء مي شود هنر مطالعه يا خواندن را تشكيل مي دهد.
انگيزه و اهداف مطالعه
مطالعه يك فرآيند هدفدار است كه روش خاص خود را دارد.با توجه به اينكه يادگيري عمل آگاهانه است و براي انجام دادن هر عمل آگاهانه داشتن انگيزه اساسي است.
بنابراين مطالعه كننده بايد از انگيزه اي قوي برخوردار باشد قوي واقعي شدن انگيزه مطالعه عمل يادگيري را سرعت و جهت مي بخشد بنابراين پيش از هر چيز بايد ضرورت نياز به مطالعه كردن را حس كنيم.نيازهاي بشر عادت به مطالعه را به وجود آورده است اما دلايل و انگيزه هاي مطالعه را مي توان به شرح زير بيان كرد.
1-    براي دستيابي به اطلاعات روزآمد و جاري.
2-     براي جوابگويي به خواسته ها و تقاضاهايي كه براي تبعه خوب بودن لازم است.
3-     براي انجام دادن وظيفه
4-     براي پر كردن اوقات فراغت
5-     براي ارضاي نيازهاي ذهني و …
اهميت و جايگاه مطالعه
طي قرون متمادي قبل از ظهور اسلام به جز در نواحي كناره اي اعراب ساكن شبه جزيره عرب در انزوا مي زيستند.آنها هيچگونه ارتباطي با جهان خارج نداشته اند.خواندن و نوشتن نمي دانستند و لذا از وجود كتاب نيز آگاهي نداشتند.
در زمان صفويه دارالعلم ها و كتاب خانه هاي متعددي چون كتابخانه شاه اسماعيل صفوي در تبريز كتابخانة شاه طهماسب اول در تبريز كتابخانه شاه عباس بزرگ در اصفهان،كتابخانه شيخ بهائي در اصفهان و … به وجود آمده اند كه مشابه اين دوران كمتر در تاريخ ايران مشاهده مي شود.در دوران صفويه بر اثر همين توجه و عنايت به صاحب معرفت و دانش محققاني ظهور كردند. كه وجودشان براي ادب و فرهنگ اين سرزمين مايه افتخار است.
فنون مؤثر در مطالعه
مطالعه ثمر بخش از دو عامل متأثر است.يكي علاقه نسبت به مطالب خواندني سبب مي شود تا شخص به مطالعه بيشتر بپردازد.مطالعه بيشتر به بهتر شدن فنون مطالعه منجر شود. كاربرد فنون بهتر مطالعه را آسان تر سريع تر و لذت بخش تر مي سازد در نتيجه علاقه خواننده نسبت به مطالعه افزايش مي يابد و سبب مي شود تا او به مطالعه بيشتر بپردازد و از مطالبي كه بايد بخواند دوري نكند و در زمان كمتر مطالب بيشتري را بخواند.
روش مناسب مطالعه
مطالعه بيشتر به صرف وقت كمتر و برداشت بهتر نياز به آگاهي از روش هاي صحيح مطالعه دارد.
با مطالعه صحيح به تدريج آمادگي انتخاب كلمات و مطلب قابل استفاده در فرد پيدا مي شود و به فرد كمك مي كند كه حافظه را از مطلب غير ضروري انباشته نسازد عادت كردن به مطالعه صحيح يك امر اكتسابي است يعني همان گونه كه انسان خواندن و نوشتن را ياد مي گيرد مي تواند راه صحيح مطالعه را هم ياد بگيرد.

 

شامل 5 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
motalee-va-yad-giri_510763_9025.zip7k

دانلود مقاله كنترل خشم

دانلود مقاله كنترل خشم اهداف:-    شناخت حداقل سه احساس يا هيجان-    شناختن تفاوت بين احساسات منفي(بد) و رفتار منفيمراحل كار:1-    به گروه هاي 4 نفري تقسيم شويد. هر گروه فهرستي از انواع مختلف احساسات را تهيه كند. هر يك از اعضاي گروه ها يكي از احساسات را در چهره و رفتار خود نشان دهد.2-     موقعيت هايي را كه معمولا اكثر افراد در آن هر يك از احساسات ذكر شده را تجرب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود مقاله فشرده سازی تصویر

دانلود مقاله فشرده سازی تصویر وقتي براي توليد يك تصوير رقمي ،تابع شدت نور دو بعدي متناظر، نمونه برداري وچندي مي شود،مقادير بي شماري «داده» توليد مي گردد.درواقع مقدار داده هاي توليد شده ممكن است آنقدر بزرگ باشد كه ذخيره سازي ، پردازش ومخابره آن غير عملي باشد.درچنين حالاتي ، به نمايش هايي غير ازنمونه برداري دو بعدي وچندي سازي ساده كه دربخش 2. 3 توضيح داده شد ، نياز است . به عنوان مثال ، براي نمايش دايره المعارف Ency ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود مقاله شبکه چیست

دانلود مقاله شبکه چیست نياز اصلي ايجاد شبكه مربوط به حل مساله انتقال اطلاعات به طور پيوسته ميان چند كامپيوتر مي باشد. به طور كلي و بدون بررسي تاريخي سيستم هاي شبكه هاي كامپيوتري امروزي بر چند پايه اصلي طراحي و پياده مي شوند . 1- نوع و شكل شبكه يا همان توپولوژي 2- سخت افزار كه وابسته به نوع شبكه مي باشد 3- سيستم هاي عامل و سيستم هاي مديريت شبكه مفهوم شبكه شبكه كامپيوتري مورد بحث ما از چند استاندارد انتقال اطلاع ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان

دانلود مقاله عزت و اعتماد به نفس

دانلود مقاله عزت و اعتماد به نفس خداوند نعمت هاي زيادي به ما داده است از جمله چشم و گوش و هزاران چيز ديگر و با بايد شكر گذاري نعمت هاي خداوند باشيم در اين جا ما مي خواهيم به يكي از مهمترين و بهترين نعمت هاي خداوند يعني اعتماد به نفس و عزت نفس بپردازيم.اين ويژگي ها را پدران و مادران براي فرزندان به ارث مي گذارند كه ما از اينها در جاهاي مختلفي استفاده مي كنيم و بهره مند مي بريم.افرادي كه اعتماد به نفس و عزت نفس ضعيف دارند نمي توانن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان