اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله موفقيت در مطالعه

دانلود مقاله موفقيت در مطالعه

آدمي از هنگامي كه پا به عرصة وجود نهاد،هميشه در حال يادگيري و كسب تجربه بوده و براي زندگي مجبور بوده كه مطالبي را به ذهن خود بسپارد و هيچ گاه از ياد گرفتن بي نياز نبوده است.اما پيشرفت واقعي زماني شروع شد كه خط نوشتن پديد آمد و او توانست آموخته ها و كشفيات را نگهداري و به ديگران بياموزد.
امروزه نيز با توجه به پيشرفت علم و صنايع انسان با حجم انبوهي از اطلاعات در زمينه هاي گوناگون سر و كار دارد.كه فراگيري و به ذهن سپردن آنها گاهي كاري و بسيار و يا غير ممكن است.
يكي از عواملي كه باعث مي شود دانش آموزان ما مطالب درسي را خوب متوجه نشوند و يا به سرعت از ياد ببرند عدم آگاهي آنها از روش هاي يادگيري است. در واقع بيشتر دانش آموزان نمي دانند چطور بايد مطالب درسي و خواندني را ياد بگيرند.از اين رو  بيشتر سعي دارند با تكرار مطالب را حفظ كنند.ولي بعد از مدتي آنها را به فراموشي مي سپارند.دانش آموزان بايد طرز صحيح خواني مطالب را با برنامه ريزي از سال اول شروع كنند تا در زمان بزرگي به آن روش عادت كنند.
كشف علايق
از علايق و دلبستگي هاي خود فهرست برداريد.هر كس علايق و خلق و خوي خاص خود را دارد كه او را از ساير افراد متمايز مي سازد.گاهي با نوشتن درباره خود مي توانيد هر چه بيشتر با استعداد و علايق منحصر به فرد خود آشنا شويد.به عنوان مثال دليل حضورتان در يك كلاس خاص را بنويسيد.در چه درسي قويتر هستيد؟در چه زمينه اي تمايل به پيشرفت داريد؟دانستن پاسخ اين پرسش ها به شما كمك مي كند تا دانش آموز بهتري باشيد و نيز به معلمتان كمك مي كند تا نقاط قوت و ضعف شما را تشخيص دهد.
ارزيابي خواندن
پس از كامل كردن پاسخ هاي فوق ممكن است مربي شما بخواهد جهت تشخيص وضعيت مهارت هاي مطالعه شما امتحاني به عمل آورد.در اين امتحان دايره لغات،درك مطلب و سرعت خواندن شما سنجيده مي شود.سعي كنيد خودتان را كنترل كنيد تا دچار اضطراب نشويد. به خود بگوييد امتحان را با موفقيت پشت سر مي گذاريد.
در اين امتحان فقط نقاط ضعف شما در طي مراحل فراگيري مهارت هاي مطالعه شناسايي مي شود و باعث مي شود با تقويت آنها مهارت هاي مطالعه و خواندن را افزايش دهيد.
افزايش مهارتهاي مطالعه
آيا تا كنون آموخته ايد چگونه مطالعه كنيد؟معلمان اغلب فكر مي كنند دانش آموزان بيشتر از سطح كلاس خود مي دانند و نيز از فنون خوب مطالعه كردن استفاده مي كنند. ممكن است دانش آموزاني را بشناسيد كه در مقايسه با خودتان در زمان كمتر،مطالب بيشتر،با نمره اي بهتر را فرا مي گيرند.راز اين كار چيست؟
دانش آموزان خوب از طريق همان فنون ساده اي كه شما در هنگام مطالعه از به كار گيري آنها صرف نظر مي كنيد.به نتايج خوب و چشم گيري دست مي يابند.
پيشخواني كتاب درسي
بياموزيد نخست هر كتابي را كه در دست گرفته ايد پيشخواني كنيد.به خاطر داشته باشيد براي اين كار يك دانش آموز خوب باشيد.در مراحل اوليه راه هستيد.در اولين روز كلاستان در مدت پنج دقيقه تمام مطالب درس خود را پيشخواني كنيد با اين كار در مي يابيد:
1-    در طول سال چه مطالبي را در هر يك از كتاب درسي مورد مطالعه قرار ميدهيد.
2-     چه قدر به مطالعه هر كتاب آشنا هستيد.
3-     چه مطالبي براي شما سخت و دشوار است.
به علاوه شكل ظاهري و بخشهاي مختلف هر كتاب به شما كمك خواهد كرد در انجام وظايف و فعاليت هاي خود به عنوان يك دانش آموز آسانتر عمل كنيد.
براي شما كتاب حاضر را در دست بگيريد و در ورقه اي به پرسش هاي زير پاسخ دهيد. پاسخ شما به اين پرسش ها در واقع پيشخواني پنج دقيقه اي اين كتاب خواهد بود.
1-    مقدمه كتاب را بخوانيد و در چند جمله به طور خلاصه موضوع يا موضوعات آن را بنويسيد؟
2-     فهرست مطالب كتاب را بخوانيد تعداد صفحات و بخش هاي كتاب را بنويسيد.
3-     اين كتاب در صفحات آخر ضميمه دارد و ….
چگونه كتاب را پيشخواني كنيد
گاهي تفاوت و مرز بين دانش آموز قوي و ضعيف به روش مطالعه بستگي دارد. فنون مطالعه بسيار اساسي و مهمي وجود دارد كه فراگيري آنها فقط به اندكي وقت نياز دارد. ولي نتايج آن بسيار فوق العاده و چشم گير است.

 

شامل 8 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
movafaghiat-dar-motalee_510777_5929.zip12.1k

دانلود مقاله نکاتی دررابطه با تهیه کارت گرافیگ

دانلود مقاله نکاتی دررابطه با تهیه کارت گرافیگ کارت گرافیک یکی از عناصر مهم در رایانه است که با توجه به نوع استفاده و نیاز کاربران ، دارای مدل های متفاوت با پتانسیل های مختلف می باشد . کاربران با توجه به امکانات کارت گرافیک قادر به استفاده از بازیها ، برنامه های پیشرفته ، مشاهده فیلم و انجام عملیات حرفه ای نظیر ضبط و ویرایش فیلم می باشند . در زمان استفاده از تصاویر گرافیکی حجیم و یا اکثر بازیهای رایانه ای ، ممکن است تصاویر به صورت منقطع نمایش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله مطالعه

دانلود مقاله مطالعه همة رفتارها و عاداتي كه آموختيم مي توانند در اثر مطالعه تغيير يابند.روش درست مطالعه را به مانند ساير فنون و مهارت ها بايد ياد بگيريم بنابراين لازم است براي بهبود وضع مطالعه در يادگيرنده ها و نيز جهت افزايش سرعت خواندن و درك مطالب و خواندني آموزش شيوه ها فنون و مهارت هاي مطالعه به عنوان يكي از دروس آموزش در تمام سطوح تحصيلي در نظر گرفته شود.هدف اين تحقيق كمك به يادگيرنده ها در كسب مهارت هاي لازم بر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود مقاله مبانی امنیت اطلاعات

دانلود مقاله مبانی امنیت اطلاعات امروزه شاهد گسترش  حضور کامپيوتر در تمامی ابعاد زندگی خود می باشيم . کافی است به اطراف خود نگاهی داشته باشيم تا به صحت گفته فوق بيشتر واقف شويم . همزمان با  گسترش استفاده از کامپيوترهای شخصی و مطرح شدن شبکه های کامپيوتری و به دنبال آن اينترنت (بزرگترين شبکه جهانی ) ، حيات کامپيوترها و کاربران آنان دستخوش  تغييرات اساسی شده است . استفاده کنندگان کامپيوتر به منظور استفاده از دستاورده ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله مطالعه و يادگيري

دانلود مقاله مطالعه و يادگيري آموزش به عنوان مقدس ترين فعاليت آدمي و يادگيري به عنوان عالي ترين فرصت در زندگي و كتاب به عنوان ممتاز ترين ابزار ارتباط و مبادلة دانش بشري در طول تاريخ مطرح بوده وهست در تاريخ كتاب همواره به عنوان عامل محوري انتقال دانش و اندوخته هاي مردمان و جوامع بشري شناخته شده و از اركان اصلي تعامل فرهنگ ها و انديشه هاي مردمان و جوامع در همة ادوار تاريخي مي باشد.كتاب دريچه اي است به سوي جهان شگفت انگيز علم و م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان