اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله دستگاه های سوخت رسانی

دانلود مقاله دستگاه های سوخت رسانی

مبحث اول : روشهای تزریق سوخت در موتو رهای احتراق داخلی
به طور کلی سه روش  تزریق در موتورهای درون سوز وجود دارد که عبارتند از :
1- تزریق سوخت در مانیفولد گاز
این روش در موتورهای بنزینی انژ کتوری کاربرد دارد که سوخت از انژکتور بصورت دائمی و یا لحظه ای در مانیفو لد گاز جریان پیدا می کند – در نوع لحظه ای سوخت هنگام باز شدن سو پاپ گاز نزریق می شود .
2- تزریق سوخت در سیلندر در زمان مکش یا ابتدای زمان تراکم
سوخت بصورت پودر مستقیما در سیلندر تزریق می شود . در زمان مکش سوخت را می پاشد تا عمل تبخیر سوخت قبل از احتراق تکمیل گردد. این روش هم در موتورهای بنزینی به کار می رود .
3- تزریق سوخت در سیلندر در انتهای زمان تراکم
سوخت بصورت پودر در انتهای زمان تراکم و کمی قبل از نقطه مرگ بالا به سیلندر تزریق می شود . این روش در موتورهای دیزل مرسوم است .
تزریق سوخت در موتور دیزل
تزریق سوخت در موتور دیزل از نوع سوم است که ذرات باید در لابلای هوای تحت فشار نفوذ کرده و با اکسیژن ترکیب و پس از گرماگیری لازم بصورت بخار در آمده و خودبخود بسوزد . باین منظور احتیاج به پمپ انژکتور با فشار زیاد می باشد ( بین 140تا 1400آتمسفر ) .
مبحث دوم : آشنایی با اصطلاحات سوخت رسانی موتور دیزل
1- سوخت پاش – سوخت پاش که به لاتین انژ کتور نامیده می شود قطعه ای است که در محفظه احتراق قرار گرفته و دارای مجرای کوچکی است که که از آن سوخت بصورت ذرات ریز در اطاق احتراق تزریق می شود .
2- مجموعه سوخت پاش – مجموعه ای است که شامل سوخت پاش – سوزن – فنر – بدنه و پیچ یا واشر تنظیم بوده و بعنوان یک واحد مستقل به سر سیلندر بسته می شود .
3- سوزن سوخت پاش – میله ای است که در داخل سوخت پاش قرار داشته و مانند سو پاپی بموقع بر خاستن از تکیه گاه خود اجازه تزریق سوخت را می دهد – این سوزن از طرف دیگر ( دم ) بو سیله فنر تمایل به بستن مجرای انژکتور دارد .
4- فشار تزریق – سوزن انژکتور باید در فشار معینی باز شده و اجازه تزریق به انژکتور را بدهد – این فشار حد را فشار تزریق گویند .
5- پمپ انژکتور – یک پمپ پیستونی رفت و برگشتی است که وظیفه دارد سوخت لازم برای تزریق را با فشار لازم – اندازه معین و در لحظه دقیق به انژ کتور ارسال دارد .
6- یک واحد پمپ – یک واحد پمپ شامل سیلندر کوچک ( بارل ) و پیستون کوچک ( پلانجر ) است که بارل از بالا بوسیله سوپاپ فشار با نگهدارنده اش مسدود می شود .
7- مجرای ورود و سوخت بارل – سوراخ کوچکی است که دیواره بارل قرار داشته و از آن سوخت مورد نیاز برای تزریق با فشار پمپ اولیه ، به منظور فشاری پمپ وارد می شود .
8- پمپ اولیه – یا پمپ مقدماتی یا پمپ سه گوشوظیفه دارد سوخت را از باک گرفته و با فشار بین 1 تا 3 آتمسفر به فیلتر و از آنجا به کانال مکشی پمپ انزکتور ارسال دارد .
9- لحظه بسته شدن مجرای بارل – لحظه ای  است که در آن مجرای ورودی بارل بسته شده و از همین لحظه کورس موثر پمپ که شروع تزریق است آغاز می شود .
10- لحظه باز شدن مجرای بارل – هنگامی است که در اثر رسیدن شیار مارپیچی پلانجر به مجرای بارل کورس موثر پمپ خاتمه یافته و ارسال سوخت پایان می پذیرد .
11- کورس موثر تزریق – فاصله ای است بین دو نقطه بسته شدن و باز شدن مجرای بارل – کورس موثر با فشردن پدال گاز در هر لحظه ممکن است تغییر کند .
12- طول زمان ارسال سوخت – زمانی است که بین شروع و ختم ارسال سوخت بوده و این زمان معمولا برحسب درجه از گردش میل لنگ بیان می شود .
13- مقدار تزریق سوخت – عبارتست از حجم مقدار معینی از سوخت که در یک کورس بمو تور ارسال می شود – این مقدار به حرارت و فشار بستگی دارد .
14- نفوذ سوخت پودر شده – طول قابل رویت سوخت پودر شده ای که در اطاق احتراق پیشروی می کند نفوذ سوخت را تعیین می کند .
15- مخروط تشکیل شده از ذرات سوخت – شکل مخروط پاشش سوخت است که در موقع تزریق بوجود می آید . راس آن در سوراخ انژکتور و قاعده آن بطور کشیده بتمام فضای احتراق نفوذ می کند .
16- تزریق سوخت با فرمان مکانیکی – در این روش سوخت با فشار ثابت از پمپ مشترکی ( پمپ واحد برای کلیه سیلندرها ) به کلیه انژکتور ها ارسال می شود – در زمان تزریق اهرمی انتهای سوزن را بلند کرده و مجرای سوخت پاش را جهت تزریق سوخت آزاد می کند .
17- تزریق سوخت با فرمان هیدرو لیکی – در این روش فشار هیدرو لیکی سوخت باعث بلند کردن سوزن انژکتور می شود .
18- اندازه حجمی و وزنی سوخت ارسال شده در یک کورس – مقدار حجم سوخت ارسال شده بر حسب CM3 در هر ضربه عبارتست از :
سطح مقطع پلانجر بر A – CM 2           V= A .S .ep اندازه حجم سوخت ارسالی در یک کورس
کورس مفید پلانجر بر S- CM             Mf = A .S .P .ep  اندازه وزن سوخت ارسالی در یک کورس
راند مان پمپep –
وزن مخصوص سوخت P -   gr/CM3
Ep  راندمان پمپ مشخص می کند که چند درصد سوخت عملا بوسیله سوزن می تواند تحت فشار قرار گرفته و ارسال می شود .

 

شامل 36 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
dast-gah-haye-sokht-resani_511314_2227.zip28.6k

دانلود مقاله بررسی راههای جذب ونگهداری دانش آموزان دختر ترکمن

دانلود مقاله بررسی راههای جذب ونگهداری دانش آموزان دختر ترکمن با توجه به اینکه برای تمام دانش آموزان روستایی امکان ادامه تحصیل در محل سکونت آنها وجود ندارد، بسیاری از این دانش آموزان بعد از به پایان رساندن یک مقطع تحصیلی باید جهت ادامه تحصیل به یک منطقه دیگر نقل مکان کند این امر مسائل ومشکلاتی را برای آنها در پی دارد.باتوجه به اینکه در نظام آموزشی ما وبسیاری از کشورها، هدفهایی برای آموزش در نظر گرفته شده است. باید این مسأله توجه داشته باشیم که یکی از هدفهای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله رهیابی برای سواد بصری

دانلود مقاله رهیابی برای سواد بصری ما درباره مرکز حواس انسان مطالبی بسیار می دانیم وبه ویژه درباره حس بینایی اطلاعات نسبتاً مفصلی داریم، هر چند این اطلاعات هنوز کامل نیستند. همچنین سیستمهای قابل استفاده ای برای بررسی وتحلیل اجزای پیامهای بصری در اختیارمان می باشد، ولی متأسفانه گرد آوری این معلومات به صورتی جامع و مناسب هنوز انجام نگرفته است. به هر حال بوسیله دسته بندی وتحلیلی ممکن است بتوانیم چیزهایی را که همیشه به صورت نهانی وجود ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود مقاله نظام مطالعة برتر

دانلود مقاله نظام مطالعة برتر تمامي برنامه ريزي هاي نيل به مقصود در هر زمينه اي شامل مراحل مقدماتي، اصلي و مرحلة حفظ دستاوردهاست كه نظام مطالعة برتر نيز از اين قاعده مستثني نيست. مراحل نظام مطالعة برتر در سه بخش الف- پيش مطالعه ب- حين مطالعه ج- پس از مطالعه. تقسيم مي شود.هر يك از بخش هاي اين نظام مطالعه مراحلي را در بر دارد كه مكمل يكديگرند و بخشي از برنامه حركت به سوي بيشترين بازدهي را بر عهده دارد.الف- بخش پيش مطالعه: مراحل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان

دانلود مقاله موفقيت در مطالعه

دانلود مقاله موفقيت در مطالعه آدمي از هنگامي كه پا به عرصة وجود نهاد،هميشه در حال يادگيري و كسب تجربه بوده و براي زندگي مجبور بوده كه مطالبي را به ذهن خود بسپارد و هيچ گاه از ياد گرفتن بي نياز نبوده است.اما پيشرفت واقعي زماني شروع شد كه خط نوشتن پديد آمد و او توانست آموخته ها و كشفيات را نگهداري و به ديگران بياموزد.امروزه نيز با توجه به پيشرفت علم و صنايع انسان با حجم انبوهي از اطلاعات در زمينه هاي گوناگون سر و كار دارد.كه فرا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,000 تومان