اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله بررسی علل افت تحصیلی دانش آموزان دختر و پسرابتدایی شهرستان شیروان و درگز

دانلود مقاله بررسی علل افت تحصیلی دانش آموزان دختر و پسرابتدایی شهرستان شیروان و درگز

مقدمه:
امروزه تعلیم و تربیت آدمی از دشوارترین، ظریف ترین وحساسترین کارهای آدمی هستند به ویژه نقش معلمان در این امر حساس ومهم بسیار سازنده و مؤثر می باشد. در جامعه اسلامی تحقق اهداف انقلاب اسلامی از بعد فرهنگی وتأمین استقلال اقتصادی، سیاسی و اجتماعی منوط به محو بی سوادی از جامعه می باشد. دوران تحصیل هر دانش آموز، دوران سرنوشت ساز وشخصیت ساز اوست.
برای ایجاد احساس شایستگی در دانش آموزان باید برنامه های آموزشگاه رابه گونه ای تربیت داد که بیشتر به موقعیت دانش آموز بینجامد نه به شکست آنان. یکی از وظایف مهم معلم واکنش مناسب آنان نسبت به موقعیت وشکست دانش آموزان است آنها باید موفقیت دانش آموزان را پاداش دهند وتشویق کنند. ولی در مقابل شکستهایشان نباید از خود واکنشی خشن بروز دهند. زیرا هر نشانه منفی از سوی معلم توسط دانش آموز به عنوان علامتی برای عدم شایستگی اش تعبیر خواهد شددر صورتی که موفقیت یا شکست واقعی منجر به احساس شایستگی یا عدم شایستگی در دانش آموز نمی شود.
امروزه یکی از شیوه های مبارزه با بیسوادی وجلوگیری از افزایش بی رویه بیسوادان در کشورها حل مسأله علل افت تحصیلی دانش آموزان می باشد.
موضوع تحقیق:
بررسی عوامل عفت تحصیلی دانش آموز دختر مدارس ابتدایی درگز
بیان مسأله:
چه رابطه ای بین عفت تحصیلی ومیزان تحصیلات والدین وجود دارد؟
وضعیت اجتماعی- اقتصادی خانواده چه رابطه ای با عفت تحصیلی دارد؟
رفتار پدر و مادر نزد فرزندان چه تأثیری بر تحصیل آنها دارد؟
تشویق و تنبیح چه تأثیری بر عفت تحصیلی دانش آموزدارد؟
معلمین چه رابطه ای با وضعیت تحصیلی دانش آموز دارد؟
اهداف:
1-    شناسایی عواملی که موجب عفت تحصیلی میشود.
2-    تعیین مشکلاتی که دانش آموزان با آنها دست و پنجه نرم می کنند.
3-    ارائه راهکارهایی برای رفع غفت تحصیلی وفراهم آوردن زمینه برای پیشرفت دانش آموزان.


اهمیت وضرورت:
در حقیقت یکی از مسائل عمده آموزش و پرورش عفت تحصیلی می باشد که باعث به هدر رفتن سرمایه های مادی و معنوی دانش آموزان و جامعه می گردد. به علت عفت تحصیلی یقیناً زایعات اقتصادی بیشتری متحمل میشویم و خسارات مالی و اجتماعی هنگفتی به کشور اسلامیمان ایران وارد می نماید.
شایان ذکر است با کاهش میزان افت تحصیلی تا چه حد از هدر رفتن سرمایه های ملی این مرز و بوم جلوگیری به عمل آید و چه تعداد کلاس ومعلم بطور شایستگی مورد بهره برداری قرار می گیرد. نیز باید توجه کرد که کاهش میزان افت تحصیلی در اقتصاد خانواده نیز به طور جداگانه مؤثر واقع میشود.
علاوه بر اثرات اقتصادی افت تحصیلی بایدبه اثرات اجتماعی هم پرداخت. با توجه به اینکه دانش آموز در هر حال عضوی از این خانواده است شکست تحصیلی او در سایر افراد خانواده نیز مؤثر است و موجب سرخوردگی او و افراد خانواده نیز میشود که این موضوع در آینده فرد و نقش او در اجتماع آینده اثر خواهد داشت.
با توجه به اثرات اقتصادی، اجتماعی افت تحصیلی به لزوم بررسی همه جانبه ای در مسأله افت تحصیلی و عوامل مؤثر در آن وشناخت آن عوامل برای کاهش میزان افت تحصیلی وبالا بردن راندمان کار آموزش و پرورش ودانش آموزان وبه هدر رفتن منابع اقتصادی کشور و جلوگیری از اثرات مخرب اجتماعی آن پی برده و به ضرورت تحقیق در جامعه کنونی آگاهی می یابیم.
1-    سرمد،زهره(مترجم)،روانشناسی تربیتی، تألیف فرد1 ج مکرانلر، دانشگاه تهران،1355،صفحه 321/304
فرضیه های تحقیق:
1-    میزان تحصیلات والدین در افت تحصیلی مؤثر است.
2-    فقر اقتصادی یکی از عوامل مهم افت تحصیلی می باشد.
3-    افت تحصیلی با حجم ووسعت خانواده یک ارتباط مستقیم دارد.
4-    نحوه تدریس معلمین نیز در افت تحصیلی تأثیر می گذارد.
5-    میزان افت تحصیلی نزد دانش آموزانی که دوره آموزش پیش دبستانی را ندیده اند بیش از دانش آموزانی است که این دوره را دیده اند.
تعیین متغیرها:
متغیر مستقل: افت تحصیلی
متغیرات وابسته: میزان تحصیلات والدین، وضعیت اقتصادی خانواده، تعداد اعضای خانواده، نحوه تدریس معلمین.تعاریف عملیاتی:
افت تحصیلی:
زمانی که فاصله قابل توجهی بین توان بالقوه و توان بالفعل فرد در فعالیتهای درسی وپیشرفت تحصیلی مشهود باشد. گرچه این تعریف می تواند همه کسانی را که تجدید یا مردود میشوند در بر گیرد اما مفهوم افت تحصیلی صرفاً در روفوزه گی خلاصه نمی شود و می تواند شامل هر دانش آموزی شود که اکتسابهای آموزشگاهی او کمتر از توان بالقوه وحد انتظار اوست!

 

شامل 42 صفحه wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
elate-ofte-tahsili-danesh-amozane-pesar-va-dokhtar_511324_4275.zip33.7k

دانلود مقاله دستگاه های سوخت رسانی

دانلود مقاله دستگاه های سوخت رسانی مبحث اول : روشهای تزریق سوخت در موتو رهای احتراق داخلی به طور کلی سه روش  تزریق در موتورهای درون سوز وجود دارد که عبارتند از : 1- تزریق سوخت در مانیفولد گاز این روش در موتورهای بنزینی انژ کتوری کاربرد دارد که سوخت از انژکتور بصورت دائمی و یا لحظه ای در مانیفو لد گاز جریان پیدا می کند – در نوع لحظه ای سوخت هنگام باز شدن سو پاپ گاز نزریق می شود . 2- تزریق سوخت در سیلندر در زمان مکش یا ابت ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان

دانلود مقاله بررسی راههای جذب ونگهداری دانش آموزان دختر ترکمن

دانلود مقاله بررسی راههای جذب ونگهداری دانش آموزان دختر ترکمن با توجه به اینکه برای تمام دانش آموزان روستایی امکان ادامه تحصیل در محل سکونت آنها وجود ندارد، بسیاری از این دانش آموزان بعد از به پایان رساندن یک مقطع تحصیلی باید جهت ادامه تحصیل به یک منطقه دیگر نقل مکان کند این امر مسائل ومشکلاتی را برای آنها در پی دارد.باتوجه به اینکه در نظام آموزشی ما وبسیاری از کشورها، هدفهایی برای آموزش در نظر گرفته شده است. باید این مسأله توجه داشته باشیم که یکی از هدفهای ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود مقاله رهیابی برای سواد بصری

دانلود مقاله رهیابی برای سواد بصری ما درباره مرکز حواس انسان مطالبی بسیار می دانیم وبه ویژه درباره حس بینایی اطلاعات نسبتاً مفصلی داریم، هر چند این اطلاعات هنوز کامل نیستند. همچنین سیستمهای قابل استفاده ای برای بررسی وتحلیل اجزای پیامهای بصری در اختیارمان می باشد، ولی متأسفانه گرد آوری این معلومات به صورتی جامع و مناسب هنوز انجام نگرفته است. به هر حال بوسیله دسته بندی وتحلیلی ممکن است بتوانیم چیزهایی را که همیشه به صورت نهانی وجود ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود مقاله نظام مطالعة برتر

دانلود مقاله نظام مطالعة برتر تمامي برنامه ريزي هاي نيل به مقصود در هر زمينه اي شامل مراحل مقدماتي، اصلي و مرحلة حفظ دستاوردهاست كه نظام مطالعة برتر نيز از اين قاعده مستثني نيست. مراحل نظام مطالعة برتر در سه بخش الف- پيش مطالعه ب- حين مطالعه ج- پس از مطالعه. تقسيم مي شود.هر يك از بخش هاي اين نظام مطالعه مراحلي را در بر دارد كه مكمل يكديگرند و بخشي از برنامه حركت به سوي بيشترين بازدهي را بر عهده دارد.الف- بخش پيش مطالعه: مراحل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان