اطلاعیه فروشگاه

1 . بازدید کننده گرامی : درصدی از درآمد یونی سلس صرف امور خیریه میشود و به خیریه تقدیم میگردد پس بیایید همه با هم حامی نیازمندان باشیم ، فروشگاه یونی سلس از کمک شما صمیمانه تشکر میکند ........ 2 . تمامی مطالب داخل سایت فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از بکار بردن مستقیم این مطالب خودداری فرمایید ، فروشگاه یونی سلس هیچ گونه مسئولیتی در قبال سو استفاده از مطالب آموزشی موجود ندارد ........

دانلود مقاله باغ های ایرانی

دانلود مقاله باغ های ایرانی

در دامنه جنوبي كوهستان بينالود در ميان كاسه اي كه از پيوستن دو تپه بوجود آمده و رو به دشت نيشابور است، باغي قراردارد كه قدمگاه ناميده مي شود.
اين مكان به عنوان جايگاهي مقدس از سابقه تاريخي طولاني برخوردار است و منشأ آن به دوران پيش از اسلام باز مي گردد. اگر چه عملكرد آغازين آن هنوز روشن نشده است.
اين باغ را زماني منصوب به شاهپور كسري و سپس منصوب يه حضرت رضا(ع) دانسته اند. شكل اصلي باغ كنوني از دوران صفوي و به دستور شاه عباس اول به وجود مي آيد و در دوره هاي بعدي در زمان شاه سليمان صفوي و در دوران ناصرالدين شاه قاجار، رسيدگي هاي اساسي به باغ مذكور در جهت احياء، مرمت و احداث ابنيه جديد در آن صورت مي پذيرد.
مجموعه باغ و ابنيه قدمگاه در سه بخش و در طول يك محور اصلي مياني، در سطوح مختلف و منطبق با شيب كوهپايه بينالود بوجود آمده است.
باغ به شكل مربعي محصور، بالاترين بخش اين مجموعه را تشكيل داده است. بخش مياني، سردر ورودي باغ است كه خود به شكل ساختماني زيبا داراي حياطي كوچك است.
اين بخش اتصال باغ را با فضاي سبز شهري يا باغي نيمه محصور كه بخش سوم اين مجموعه را كه رو به دشت نيشابور قراردارد، فراهم آورده است.
باغ قدمگاه به عنوان بخش اول اين مجموعه با مساحتي برابر يك هكتار به صورت مربعي 100*100 متر و با دوساختمان قديمي در موقعيت مركزي آن، اصلي ترين عنصر اين مجموعه است. در ميان باغ بقعه اي به شكل هشت ضلعي قرار گرفته است.
باغ هاي خصوصي ايراني كع عمدتاً در خارج از شهرها يا در حاشيه آنها قرارداشته اند يا حتي اگر اين باغ ها در داخل فضاي شهري ليكن با مقياسي كوچك تر بوده اند، همگي از يك وجه مشترك اصلي برخوردارند كه آن تفاوت فاحش دروني با فضاي بيروني باغ است كه تأثير بسيار مهمي را بر بيننده مي گذارد.
فضا غير سبز، گرم، آفتابي و خشك خارج باغ در مقابل فضاي سبز، خنك، سايه دارو مرطوب با آب روان و استخرها و فواره ها، مقياس وسيع باغ و بسياري از ويژه گي هاي ديگر، از چنان تضاد بالايي برخوردار است كه انسان در بدو ورود به باغ، همواره شگفت زده مي شود و فضايي پرديس گونه را در مقايسه با آن چه در محيط خارج تجربه كرده است، رو در رو مي بيند.

 

شامل 13 صفحه فایل wordپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
bagh-iranii_511493_9685.zip4.7 MB

دانلود مقاله باغهاي تاريخي اصفهان

دانلود مقاله باغهاي تاريخي اصفهان   با توجه به موقعيت جغرافيايي اصفهان در مركز فلات ايران و داشتن رودخانه‌اي مانند زاينده ‌رود وماديهای منشعب از آن كه سراسر خاك حاصلخيز اين شهر را مشروب مي‌كند بي‌جهت نبوده است كه اصفهان در فلات خشك و كم آب ايران از دورترين ازمنه تاريخي تا اين زمان به طراوت و سرسبزي و داشتن باغهاي گسترده مشهور بوده است. ايجاد اين باغها مخصوصاً در دوره‌هايي كه اصفهان پايتخت بوده است بيشتر مورد ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان

دانلود مقاله بتن آسفالتي گرم

دانلود مقاله بتن آسفالتي گرم اين نوع مصالح كه مرغوبترين نوع آسفالت محسوب مي شود از يك استخوان بندي مصالح سنگي خوب دانه بندي شده با حداقل فضاي خالي كه قير سطح دانه ها را اندود كرده و آنها را بيديگر چسبانده است تشكيل مي شود. بتن آسفالتي در كارخانه آسفالت پزي كه ممكن است ثابت يا سيار باشد ساخته شده و سپس به حل مصرف حمل مي شود. براي ساختن بتن آسفالتي مصالح سنگي دانه بندي شده و همچنين قير بين 130 تا 170 درجه سانتي گراد حرارت داده ...

توضیحات بیشتر - دانلود 3,500 تومان

دانلود تحقیق بتن پلاستیک و اهمیت آن در دیوار آب بند سدها با نگرش به سد خیرآباد

دانلود تحقیق بتن پلاستیک و اهمیت آن در دیوار آب بند سدها با نگرش به سد خیرآباد سابقه مطالعات سد خيرآباد نيكشهر به بازديدهاي كارشناسي انجام شده توسط مهندسين مشاور پوياب در سال 1368 باز مي‌گردد. قرارداد  مطالعات مرحله اول سد خيرآباد در مردادماه سال 1371 به مهندسين مشاور پوياب محول شد و در نهايت مطالعات مرحله اول طرح در اسفندماه 1373 به اتمام رسيد و گزارش‌هاي اين مرحله از مطالعات به كارفرماي محترم ارائه گرديد.از اسفندماه 1373 لغايت نيمه اول تيرماه 1380 مطالعات طر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,000 تومان